• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

wojlim

Nowy użytkownik
Witamy po prawie dwóch latach od zarejestrowania się. Szkoda, że nowy kolega nie zajrzał do właściwego tematu przed ogłaszaniem nam tych rewelacji:
http://forum.modelarstwo.info/threads/robo-modele-wagonów-standardu-y-typu-104a-110a-111a-112a-113a.25969/page-58#post-818568
Nie ogłaszam żadnych rewelacji. Po prostu podsyłam link jaki pojawił się na FB. Uważałem, że odpowiednim działem będą nowości 2019. Zarejestrowałem się dwa lata temu, ale nie mam w zwyczaju pleść trzy po trzy., biorąc pod uwagę wiedzę bardziej doświadczonych kolegów. Jak coś nie tak to sorrrry.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Nie ma za co przepraszać, chodziło mi tylko o to, żeby nie powtarzać tych samych wiadomości niezależnie od siebie w kilku różnych tematach. Potem rozwija się dyskusja o tym samym w kilku miejscach i robi się bałagan, a po jakimś czasie zebranie wszystkich interesujących informacji na dany temat staje się bardzo trudne. Jest to jedna z niepisanych zasad forum, żeby nie powielać tego samego w różnych wątkach, a jeżeli z jakiegoś szczególnego powodu wspomina się o tym samym w różnych wątkach (czasami ma to uzasadnienie, np. gdy tak, jak tu, sprawa "pasuje" do dwóch tematów: nowości PKP i temat o modelach Robo), to koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że sprawa jest też omawiana w innym miejscu, najlepiej z podaniem linku.

po jakimś czasie zebranie wszystkich interesujących informacji na dany temat staje się bardzo trudne.
Tu się akurat nie zgodzę.
Jaki ma sens wątku o "nowościach 20xx" skoro zawarta w nim jest tylko cześć tych nowości, a reszta jest w nim pominiętych tylko dlatego, że gdzieś w innym wątku ktoś o nich wspomniał?
Wątek powinien zawierać moim zdaniem zbiorczo wzmiankę o wszystkich nowościach, skoro jest wątkiem o nowościach.

W przeciwnym razie gdy ktoś chce znaleźć jakieś informacje musi się właśnie przekopywać przez szereg innych wątków i "po jakimś czasie zebranie wszystkich interesujących informacji na dany temat staje się bardzo trudne" Szczególnie gdy szukamy czegoś co wyszło kilka lat temu.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Kolega Laku chyba mnie nie zrozumiał. Napisałem, że z zasady nie należy powtarzać tego samego w różnych wątkach, ale są wyjątki:
Jest to jedna z niepisanych zasad forum, żeby nie powielać tego samego w różnych wątkach, a jeżeli z jakiegoś szczególnego powodu wspomina się o tym samym w różnych wątkach (czasami ma to uzasadnienie, np. gdy tak, jak tu, sprawa "pasuje" do dwóch tematów: nowości PKP i temat o modelach Robo), to koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że sprawa jest też omawiana w innym miejscu, najlepiej z podaniem linku.
Ale chyba nie warto kontynuować tej dyskusji...

Nie ma za co przepraszać, chodziło mi tylko o to, żeby nie powtarzać tych samych wiadomości niezależnie od siebie w kilku różnych tematach. Potem rozwija się dyskusja o tym samym w kilku miejscach i robi się bałagan, a po jakimś czasie zebranie wszystkich interesujących informacji na dany temat staje się bardzo trudne. Jest to jedna z niepisanych zasad forum, żeby nie powielać tego samego w różnych wątkach, a jeżeli z jakiegoś szczególnego powodu wspomina się o tym samym w różnych wątkach (czasami ma to uzasadnienie, np. gdy tak, jak tu, sprawa "pasuje" do dwóch tematów: nowości PKP i temat o modelach Robo), to koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że sprawa jest też omawiana w innym miejscu, najlepiej z podaniem linku.
Dziękuję i proszę o konstruktywną krytykę na przyszłość. Starość nie radość.