• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

Nie patrzył bym tak na epoki. Wydaje mi się, że, jeśli przyjmujemy że 6 epoka zaczyna się w 2008 roku, to tego typu wagony jeździły w Kiepurze wcześniej.

Ale z tym kikutem pantografu wygląda kiepsko.

voytecki

Aktywny użytkownik
No tak, tylko, że z wagonami LS Models 48002 można było zestawić restauracyjny z Polonii (w malowaniu Kiepury). To odzwierciedlało realny skład. Natomiast jest to jednak zupełnie inny wagon niż zapowiedź ACME.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Ale z tym kikutem pantografu wygląda kiepsko.
Tam nie ma żadnego pantografu, a zdjęcie, powtarzane z folderu ACME, to jakiś fotomontaż lub fotka poprawiana komputerowo.
z wagonami LS Models 48002 można było zestawić restauracyjny z Polonii (w malowaniu Kiepury). A to jednak zupełnie inny wagon niż zapowiedź ACME.
Nie znam dokładnie wspomnianych modeli LS Models, ale w latach 2004-5 w "Kiepurze" jeździły dwa rózne typy wagonów restauracyjnych. Jeden miał w dachu wycięcie po pantografie (ale samego odbieraka nie było), jak w tym modelu ACME, drugi miał dach równy i gładki na całej długości, bez miejsca po pantografie. Nie wiem, na ile model ACME wiernie oddaje ten pierwszy typ.

No tak, tylko, że z wagonami LS Models 48002 można było zestawić restauracyjny z Polonii (w malowaniu Kiepury). To odzwierciedlało realny skład. Natomiast jest to jednak zupełnie inny wagon niż zapowiedź ACME.
Restauracyjny z Kiepury ma datę rewizji z 2009 roku. Więc raczej nie pasuje. Natomiast wagony z zestawu LSM 2004 rok. Zatem nie wiem czy ten restauracyjny od ACME lepiej się nie nada ;)

mikl

Znany użytkownik
Czy ktoś może więcej napisać by Ty45 od EFC? Wiem mniej więcej poprzez relacje Zbyszka Gałczyńskiego jakie numery były pokazane, ale może ktoś wie jakie przydziały są proponowane?

voytecki

Aktywny użytkownik
No chyba nie do końca. Takie zestawienie, o którym pisałem powyżej istniało, a na dowód podaję link:
(17 sek. i dalej). Tu są nawet dwa restauracyjne (Kiepura i IC). Zatem nadal nie wiem jak czy zapowiedź ACME też będzie się nadawała do takiego składu.