• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Nie patrzył bym tak na epoki. Wydaje mi się, że, jeśli przyjmujemy że 6 epoka zaczyna się w 2008 roku, to tego typu wagony jeździły w Kiepurze wcześniej.

Ale z tym kikutem pantografu wygląda kiepsko.
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
No tak, tylko, że z wagonami LS Models 48002 można było zestawić restauracyjny z Polonii (w malowaniu Kiepury). To odzwierciedlało realny skład. Natomiast jest to jednak zupełnie inny wagon niż zapowiedź ACME.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Ale z tym kikutem pantografu wygląda kiepsko.
Tam nie ma żadnego pantografu, a zdjęcie, powtarzane z folderu ACME, to jakiś fotomontaż lub fotka poprawiana komputerowo.
z wagonami LS Models 48002 można było zestawić restauracyjny z Polonii (w malowaniu Kiepury). A to jednak zupełnie inny wagon niż zapowiedź ACME.
Nie znam dokładnie wspomnianych modeli LS Models, ale w latach 2004-5 w "Kiepurze" jeździły dwa rózne typy wagonów restauracyjnych. Jeden miał w dachu wycięcie po pantografie (ale samego odbieraka nie było), jak w tym modelu ACME, drugi miał dach równy i gładki na całej długości, bez miejsca po pantografie. Nie wiem, na ile model ACME wiernie oddaje ten pierwszy typ.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
No tak, tylko, że z wagonami LS Models 48002 można było zestawić restauracyjny z Polonii (w malowaniu Kiepury). To odzwierciedlało realny skład. Natomiast jest to jednak zupełnie inny wagon niż zapowiedź ACME.
Restauracyjny z Kiepury ma datę rewizji z 2009 roku. Więc raczej nie pasuje. Natomiast wagony z zestawu LSM 2004 rok. Zatem nie wiem czy ten restauracyjny od ACME lepiej się nie nada ;)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Czy ktoś może więcej napisać by Ty45 od EFC? Wiem mniej więcej poprzez relacje Zbyszka Gałczyńskiego jakie numery były pokazane, ale może ktoś wie jakie przydziały są proponowane?
 

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
No chyba nie do końca. Takie zestawienie, o którym pisałem powyżej istniało, a na dowód podaję link:
(17 sek. i dalej). Tu są nawet dwa restauracyjne (Kiepura i IC). Zatem nadal nie wiem jak czy zapowiedź ACME też będzie się nadawała do takiego składu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Tu są nawet dwa restauracyjne (Kiepura i IC).
Ja widzę tylko jeden wagon restauracyjny, "drugiego typu" według mojego opisu:
w latach 2004-5 w "Kiepurze" jeździły dwa rózne typy wagonów restauracyjnych. Jeden miał w dachu wycięcie po pantografie (ale samego odbieraka nie było), jak w tym modelu ACME, drugi miał dach równy i gładki na całej długości, bez miejsca po pantografie.
A na końcu jedzie wagon barowy, nie restauracyjny i nie jestem pewien, czy był to planowy wagon w tym składzie, czy jakiś "podsył".
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Ja osobiście nie widziałem wagonu z miejscem po/na odbierak. Ciekawy wagon a jeszcze ciekawsza cena (ca €85). Z tego co pamiętam to wagony restauracyjne DB często się psuły i rzadko jeździły. Jest gdzieś wątek poświęcony zestawieniu wagonów do Kiepury gdzie chyba warto pociągnąć dyskusję
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Czy ma ktoś zamówionego Husarza "Niepodległa" w Modelmanii ? Pytam, ponieważ podczas gdy w niektórych sklepach już kończą się zamówione sztuki, tutaj jeszcze nie ma i nie wiadomo tak na prawdę kiedy będzie. Dziś miałem dostać i to był już termin 3 raz przekładany, teraz , że może w przyszłym tygodniu. Pamiętam jak było z Gagarem 1240, że tez dostawałem zwody a potem okazało się, że pierwsza partia już się rozeszła i musiałem czekac na drugą.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Nie pokazywałem tych fotek w temacie o Hobby -bo Konrad pokazał tą cysternę.
Ja co prawda robiłem zdjęcia też przez szybę -ale może są trochę wyraźniejsze.
Z dedykacją dla wszystkich wyczekujących tego modelu cysterny i dla @FENIX -a .
Zdjęcia z każdej strony cysterny.
DSC06607.jpg

DSC06608.jpg

DSC06609.jpg

DSC06606.jpg


Pozdrawiam serdecznie
 

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
Nie pokazywałem tych fotek w temacie o Hobby -bo Konrad pokazał tą cysternę.
Ja co prawda robiłem zdjęcia też przez szybę -ale może są trochę wyraźniejsze.
Z dedykacją dla wszystkich wyczekujących tego modelu cysterny i dla @FENIX -a .
Zdjęcia z każdej strony cysterny.
Zobacz załącznik 688865
Zobacz załącznik 688866
Zobacz załącznik 688867
Zobacz załącznik 688868

Pozdrawiam serdecznie
Mógłby ktoś przybliżyć mi tą konstrukcję ?
Jaka była historia tych wagonów ?
..................................................................
Jaka będzie cena tych wagonów ?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Tillig na zamówienie AMC...

_20191122_192649.JPG


Dwuosiowa węglarka Wdoh z budką hamulcową, PKP epoka III b-c
Numer art. Tillig 501919
Cena detaliczna 159 zł
Numer inwentarzowy wagonu: 383 093 Wdoh
Rewizja ZNTK Stargard 24.8.57
Nn Śr. 1961
Nn Gł. 1965
Projekt modelu Tillig 501919 opracowała Pracownia PMR Krzysztof Koj.
Ilość modeli limitowana, bez wznowień nakładu. Model dostępny w polskich sklepach modelarskich

Źródło: facebook
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Model jest ladny ale nie da sie ukryc, ze zjawisko "lenistwa" dotarlo takze do projektantow 3D. Klamek przy zamykaniu klap nie chcialo im sie zmieniac. Liczy sie teraz tylko "Ctrl C" i "Ctrl V" ;:) :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 253
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki