• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

Szkoda... przecież to nie jest poziom obecnych czasów, nawet Roco sprzed 10 - 15 lat, niestety. No cóż... jeśli kupować, to oryginalne poręcze do cięcia i wstawiamy bardziej filigranowe.
Tak czy inaczej, rozczarowanie niestety... (i tu przypomina się opinia Kolegi Draculi o poziomie technologicznym części wyrobów, wyrażana wprawdzie dosyć ekspresyjnie, za to nie bez racji...).

SP9XUR

Znany użytkownik
(...) Szczegóły na stronach SK-model i Karola - dcc24eu. A pewnie i w temacie SM/SP znajdziesz to i owo.
Źle się wyraziłem,
raczej chodziło mi o jakieś podpowiedzi co jeździło np. konkretnie po Krzeszowicach w latach 70'tych co potencjalnie mogło ciągnąć...
1565716497909.png
Chodziło mi sugestie w której "setce" numerów SM42 szukać, aby doszukać detali i we własnym zakresie przemalować oraz dodać prawidłowy nr.

ALA

Aktywny użytkownik
Inną ciekawym modelem, którego pierwowzór jeździ w Polsce jest miniatura słowackiego Vectrona w nowym malowaniu ZSSK Cargo :) :

PIKO 59197

Zobacz załącznik 659357
- źródło: piko-shop.de
Remik, czy masz jakiś dowód na to, że ta dokładnie lokomotywa jeździ w Polsce? Mnie udało się znaleźć jak dotychczas jedynie film na YouTube z innym egzemplarzem w tym malowaniu - 383 207-8. Ale tego co ma być opracowany w modelu nie znalazłem żadnej fotki czy filmu dokumentującego pracę w naszym kraju. Masz coś takiego może?
Ale model to 203-7. Nie twierdzę, że i ten egzemplarz nie jeździ w naszym kraju, ale szukam na to dowodu.
Dowodu (zdjęcia) nie mam, ale w ubiegłym tygodniu widziałem dokładnie ten egzemplarz (t.j. 383 203-7) stojący na bocznicy stacji Świnoujście-Przytór.

Źle się wyraziłem,
raczej chodziło mi o jakieś podpowiedzi co jeździło np. konkretnie po Krzeszowicach w latach 70'tych co potencjalnie mogło ciągnąć...
Zobacz załącznik 668331
Chodziło mi sugestie w której "setce" numerów SM42 szukać, aby doszukać detali i we własnym zakresie przemalować oraz dodać prawidłowy nr.
Przypuszczam,że jeśli chodzi o stację Krzeszowice to jest duże prawdopodobieństwo aby można było tam spotkać lokomotywy z MD Trzebinia może z lok. Kraków. Kwestia tego typu jaki konkretnie okres chciałbyś odwzorować ( od 1970 - do kiedy ) wówczas można wyszukać konkretne numery dla SM42.
Pozdrawiam serdecznie

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
Myślę że trzeba by poszukać na stronie Ilostan pojazdów trakcyjnych. Jednak trzeba wziąć pod uwagę że w latach 70 tych większość SM42 nie miała górnego reflektora. Niestety nie wiem od którego numeru lokomotywy te otrzymały fabrycznie górny reflektor. Ja kojarzę że to raczej były wysokie numery z zakresu na 900.

SP9XUR

Znany użytkownik
Wczoraj w Modelmanii usłyszałem, że dostają sygnały iż jest niemal pewne, że zapowiadana na 20 września premiera biało-czerwonego Husarza od Piko, będzie opóźniona. Nie wiadomo jednak o ile. Póki co pozostaje czekać do 20 września i wszystko się okaże.

Cieszę się, że wychodzi kolejna nowość w tej skali i na 100% zakupię ten model. Szkoda tylko, że ni ma sygnałów o wyprodukowaniu żadnych wagonów których było dość dużo na Polskich torach. Marzeniem chyba nie tylko dla mnie jest coś w klimatu kolei ze Śląska jak Bytom, Rudy itp.