• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
Nowe przydziału Y-ków będą dostępne w przyszłym tygodniu w sklepie internetowym, który będzie podpięty do naszej strony internetowej.
Tydzień minął, kolejna informacja firmy Robo z kategorii bajek.

Nowościami Robo, które zaprezentowane zostały w Piotrkowie są dwa nowe wagony 112Ag 1 klasa w malowaniu PKP Intercity
Przydział Wrocław rewizja 22.06.12
Przydział Przemyśl rewizja 12.09.12
Jest to jedyna informacja o modelach.
Czy komuś udało się sfotografować te jednorożce?

W istnienie 104Af i Andrzeja Etmanowicza wierzę :)
 

wheel123

Użytkownik
Reakcje
27 0 0
Czy ktoś z Was wie może czy druga edycja oliwkowych wagonów 111A/112A z innymi numerami (97602-2, 97603-2) już została wydana i wyprzedana czy może dopiero będzie wydana?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jeśli chodzi o 112Ag ROBO....
Jest to jedyna informacja o modelach.
Czy komuś udało się sfotografować te jednorożce?
Jak wspomniał kolega michu88
Na facebooku Robo są zdjęcia
...ale zapewne nie każdy ma dostęp do FB więc wrzucam jedno na 'otarcie łez' :)

Jedna z kilku fotek (112Ag) z profilu 'ROBO Modele' na facebook'u...

FB_IMG_1561959030788.jpg
 
Ostatnio edytowane:

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
655 29 5
Wystarczy w wyszukiwarce wpisać facebook Robo i wyskoczy link. Nie trzeba mieć konta na facebooku, by przeglądać zdjęcia jakie zamieszcza Robert.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
A jakąś godzinę temu ją mijałem między Nakłem Śl a Tarnowskimi Górami. Według mnie to kolor tej maszyny jest jednak bardziej czarny niż ciemny granatowy.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ta BR z ECCO wydawała mi się jak by Hobby bo nie ma opisów na dole pudła............po czym zerkam i ta prawdziwa też nie ma. To już na kolei taka degrengolada jest, że podstawowych danych nie trzeba opisywać? To te wszystkie stare przepisy o opisie już nie są ważne? Pytam nie dla złośliwości tylko może ktoś ma wiedzę jak to teraz wygląda. Mi się to w głowie nie mieści do czego to już doszło.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Ta BR z ECCO wydawała mi się jak by Hobby bo nie ma opisów na dole pudła............po czym zerkam i ta prawdziwa też nie ma. To już na kolei taka degrengolada jest, że podstawowych danych nie trzeba opisywać? To te wszystkie stare przepisy o opisie już nie są ważne? Pytam nie dla złośliwości tylko może ktoś ma wiedzę jak to teraz wygląda. Mi się to w głowie nie mieści do czego to już doszło.
Nie wiem jak teraz :confused: , ale prawie 10 lat temu w PKP Cargo... też tak zrobili :p !
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki za wyjaśnienie.
Czyli mamy sytuację, że modele w skali 1:87 są segmentu Expert a pojazdy szynowe w skali 1:1 stają się produktami Hobby :)
Ja nie chodzę już "na tory" bo jak dla mnie nie ma czego oglądać i dlatego wypadłem z obiegu :)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Brak oznaczeń na lokomotywie nie jest rzeczą normalną, gdyż przepisy kolejowe nakładają obowiązek ich nanoszenia. Jednakże jak widać na powyższych przykładach, zdarzają się przypadki braku takich oznaczeń. Być może po prostu nastąpiło przeoczenie w zakładzie gdzie nakładano nową powłokę lakierniczą.
Inna zaś sprawa, że oznaczenia na poszczególnych maszynach bardzo się różnią umiejscowieniem, wielkością, kolorem, treścią czy krojem czcionki. Część z tych rzeczy także jest określona przepisami. Zaś na wagonach, mimo iż jest określone gdzie jakie oznaczenie powinno się znajdować, też z tym jest różnie.
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Na lato Rietze/Hoedl zapowiada model tramwaju Siemens Combino w barwach MPK Poznań.

Zobacz załącznik 644882
No i na Allegro pojawiły się pierwsze zdjęcia, niestety nie wróżące nic dobrego.
https://allegro.pl/oferta/rietze-tramwaj-siemens-combino-mpk-poznan-1-87-h0-8284897396
https://allegro.pl/oferta/tramwaj-siemens-combino-mpk-poznan-rietze-h0-8275710971
Co się rzuca na pierwszy rzut oka, to zbyt krótkie skosy (powinny się zaczynać zaraz za drzwiami, a nie w połowie bocznej szyby kabiny motorniczego). Świateł jest za dużo, do tego tył wygląda identycznie jak przód. Ekspozytory liniowe pod wyświetlacze powinny być zielone (co nawet jest na wizualizacji), a są czarne. We wnętrzu też jest parę nieścisłości (aczkolwiek to już jest mniej rażące, bo nie widoczne "z brzegu").
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki