• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
Uzupełniając jeszcze temat tramwajowy, to jest w zapowiedziach (i to bliższych!) jeszcze jedna interesująca nas miniatura. Poniższy tramwaj, dokładnie ten egzemplarz, w tym malowaniu i oznakowaniu, był prezentowany w 1992 roku w kilku polskich miastach i odbywał jazdy promocyjne z pasażerami, wzbudzając nie tylko powszechne zainteresowanie, ale przede wszytkim stanowiąc szok technologiczny w zestawieniu z tym, co wówczas po naszych ulicach kursowało (miałem wówczas okazję się nim po Poznańskich ulicach przejechać)!

Rietze_STRA01044.JPG
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Na lato Rietze/Hoedl zapowiada model tramwaju Siemens Combino w barwach MPK Poznań.

Zobacz załącznik 644882
Byłby do kompletu z nie do końca idealnym Solarisem Tramino

A czy ktoś nabył już może Tramino?
Modelmania podaje, że dostępny u producenta i sprowadzają w 21 dni, natomiast nigdzie w sieci nie ma zdjęć modelu, same wizualizacje, czyżby dopiero co się ukazał?:niepewny:
Screenshot_20190411-163900.jpg
 

SP47-001

Aktywny użytkownik
Reakcje
242 12 4
Byłby do kompletu z nie do końca idealnym Solarisem Tramino

A czy ktoś nabył już może Tramino?
Modelmania podaje, że dostępny u producenta i sprowadzają w 21 dni, natomiast nigdzie w sieci nie ma zdjęć modelu, same wizualizacje, czyżby dopiero co się ukazał?:niepewny:
Zobacz załącznik 645129
Już dwa lata zapowiadają, miał być w grudniu zeszłego roku i nie ma do teraz. Czekamy, oby się pojawił. Wtedy byśmy mieli już dwa poznańskie tramwaje - Combino od Rietze i Tramino od VK-Modelle. :)
 

IKARUS

Aktywny użytkownik
Reakcje
227 4 0
Węglarka ROCO 66498 z nowym numerem była dostępna w sklepie shop.dcc24.eu dzisiaj już jej nie ma w ofercie, była oznaczona że jest to wersja z 2019 roku.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Widzę tu jeden problem. Otóż moim zdaniem oznakowanie tej lokomotywy jest niekompletne. Lokomotywa ta bowiem chyba od momentu wprowadzenia do eksploatacji w tych barwach miała naniesione dodatkowe logo "LOTOS" z prawej strony ściany bocznej, jakie na modelu nie występuje. Nawet fotka jaka zapowiadała ten model, z tego co zauważyłem jest retuszowaną wersją oryginalnej na której oczywiście logo "LOTOS" jest.
Domyślam się, że Roco nie miało pozwolenia na wykorzystanie logo firmy "LOTOS", ale tym sposobem model w mojej ocenie jest niezgodny z rzeczywistością. Czy może się mylę?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Domyślam się, że Roco nie miało pozwolenia na wykorzystanie logo firmy "LOTOS", ale tym sposobem model w mojej ocenie jest niezgodny z rzeczywistością. Czy może się mylę?
Ja znalazłem też takie zdjęcie ze strony sklepu SHOP.DCC24.EU tego VECTRONa, na którym logo LOTOS nie ma - ale to może być jakiś retusz, bo jest i takie zdjęcie na którym znowu jest to logo (zdaje się ta sama scenka). W tym sensie wydaje się, że model ten jest nie zgodny z rzeczywistością, bo logo raczej być powinno i zdjęcie bez loga jest raczej manipulowane (wszystkie inne zdjęcia w necie są z logiem LOTOS). A jeśli chodzi o to, czy prawdą jest, że LOTOS nie dał zgody na wykorzystanie logo, to było by co najmniej dziwne. Przecież to jeżdżąca mini-reklama.... co im szkodziło?...
Zawsze można kalkomanię strzelić.
 
Ostatnio edytowane:

Sachsen

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
155 4 1
Tu się mylicie Panowie. Roco do modelu Vectrona Cargounit dodaje kalkomanie z logiem "lotos". Wczoraj modele dojechały do LokoMotyw w Poznaniu. W pudełku są 3 szt. (jedna w zapasie). W folderze nowości Roco, opisano ten fakt.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Lokomotywa ta bowiem chyba od momentu wprowadzenia do eksploatacji w tych barwach miała naniesione dodatkowe logo "LOTOS" z prawej strony ściany bocznej, jakie na modelu nie występuje.
To fakt - na większości, jeśli nie na wszystkich zdjęciach tej lokomotywy owe logo LOTOSu jest widoczne (poniżej tylko dwa odnośniki do niewielkich galerii, ale w internecie jest multum zdjęć tej maszyny):

http://rail.phototrans.eu/15,28036,627.html
https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php?nav=lok&typ=1&seria=294&lok=14433&numer=807&title=193

Jednak zakładając, że LOTOS "wiecznie" nie będzie eksploatował tej lokomotywy to posunięcie producenta w postaci dołączenia kalkomanii z logo LOTOSu jest całkiem rozsądne, bowiem za kilka lat może się okazać iż lokomotywa będzie już jeździć dla kogo innego. To rozwiązanie ma oczywiście swoje wady, a także może się w przyszłości okazać, że model bez logo LOTOSu nigdy nie będzie miał odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale o tym przyjdzie nam się przekonać w momencie, gdy LOTOS zrezygnuje z eksploatacji tej lokomotywy, przejdzie ona pierwszą naprawę rewizyjną lub zajdzie w jej wyglądzie jakaś zmiana.
Roco do modelu Vectrona Cargounit dodaje kalkomanie z logiem "lotos". W pudełku są 3 szt. (jedna w zapasie). W folderze nowości Roco, opisano ten fakt.
Ciekawe rozwiązanie - nie mogę sobie przypomnieć żadnego innego modelu, do którego również dołączono kalkomanie, aby móc zmienić jego wygląd na interesujący nas okres eksploatacji (wynika to oczywiście z mojej niewielkiej znajomości ogromnej oferty producentów) - może ktoś mógłby przytoczyć podobny przykład, gdzie producent "dał wybór" z jakiego okresu ma być model. To jednak - bądź co bądź - rzadko stosowane rozwiązanie.

Na koniec jako ciekawostka - proszę się przyjrzeć fotografii, do której prowadzi poniższy odnośnik:

http://rail.phototrans.eu/14,129105,0,Siemens_Vectron_MS_193_807.html

Można zauważyć, że logo LOTOSu jest krzywo naniesione, a zatem, jeśli będzie ktoś nanosić kalkomanie dołączone do modelu Vectrona powinien owy kąt, o który logo jest obrócone uwzględnić :podstepny: ... swoją drogą to trudne zadanie, bo kąt jest niewielki, a nie trudno "przesadzić" i zrobić z tego karykaturę...
 

feymo

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
475 3 0
Widzę tu jeden problem. Otóż moim zdaniem oznakowanie tej lokomotywy jest niekompletne. Lokomotywa ta bowiem chyba od momentu wprowadzenia do eksploatacji w tych barwach miała naniesione dodatkowe logo "LOTOS" z prawej strony ściany bocznej, jakie na modelu nie występuje. Nawet fotka jaka zapowiadała ten model, z tego co zauważyłem jest retuszowaną wersją oryginalnej na której oczywiście logo "LOTOS" jest.
Domyślam się, że Roco nie miało pozwolenia na wykorzystanie logo firmy "LOTOS", ale tym sposobem model w mojej ocenie jest niezgodny z rzeczywistością. Czy może się mylę?
Jest tak jak napisał Remaj. Takie uzgodnienia zostały poczynione pomiędzy Roco i Cargounit (Indiustrial Division). Zabieg celowy tak aby przynajmniej do pierwszej rewizji model mógłbyć dostosowany do aktualnego przewoźnika. Obecnie to Lotos ale ten stan nie jest wieczny.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
...Ciekawe rozwiązanie - nie mogę sobie przypomnieć żadnego innego modelu, do którego również dołączono kalkomanie, aby móc zmienić jego wygląd na interesujący nas okres eksploatacji (wynika to oczywiście z mojej niewielkiej znajomości ogromnej oferty producentów) - może ktoś mógłby przytoczyć podobny przykład, gdzie producent "dał wybór" z jakiego okresu ma być model. To jednak - bądź co bądź - rzadko stosowane rozwiązanie...
To często stosowane rozwiązanie. Najczęściej w parowozach i dieslach dodawane tabliczki trawione.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
To często stosowane rozwiązanie. Najczęściej w parowozach i dieslach dodawane tabliczki trawione.
Z różnymi numerami inwentarzowymi? Tylko co z przydziałami i datami napraw... przypomniałem sobie, że do miniatury "czajniczka" serii 80 firma Roco dodawała zestaw 12 kompletów tablic różnych zarządów kolejowych (w tym PKP), ale to raczej zabawka...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki