• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

Acrobat

Nowy użytkownik
Przede wszystkim poczekamy na premierę, wtedy kurs euro prawdę Ci powie, a czy 400 zł za PODWÓJNY wagon to tak dużo, to bym nie powiedział. Platforma pojedyncza od TRIX-a kosztuje ponad 200 zł, a Adam modelbau bez kontenera i z marnymi parametrami jezdnymi nieco poniżej 200 zł.
To prawda. Ceny pojedynczych platform Trixa Sgnss są większe, zwłaszcza że to tylko przemalowanki mające udawać wagony 434Z. Może więc te nowe podwójne, będą zgodne z rzeczywistością chociaż?

Generalnie tyle różnych typów platform jeździ i jeździło po naszych torach, a ciągle brak właściwych modeli. Konstrukcja takiego wagonu wydaje się relatywnie prosta, ale za to bardzo duży potencjał zróżnicowania ładunku i tworzenia ciekawych składów na makietę.

J1974H0

Znany użytkownik
To prawda. Ceny pojedynczych platform Trixa Sgnss są większe, zwłaszcza że to tylko przemalowanki mające udawać wagony 434Z. Może więc te nowe podwójne, będą zgodne z rzeczywistością chociaż?
...No szkoda.... dawać 400 stówy za coś, co z grubsza ma przypominać wagon o którym mowa w barwach PKP Cargo? I tak uważam, że 4 setki za ten wagon to dość grubo jak na zasobność portfela przeciętnego modelarza z Polski. Zresztą OK - Trix jest drogi. Dla mnie cena 300-330 max ... to bym się zastanawiał. Z obserwacji bowiem wynika, że ceny platform czteroosiowych (takich jak RES) z podobnym kontenerem w H0 to koszt 155-165zł /szt, np.RivarossiHR6405.
Powiedzmy, że tu mamy x2 z uwagi na budowę tego cuda dlatego więcej jak 330 bym nie dał.

Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Ja wobec tych faktów boję się bardzo, że zapowiadane wagony Kolei Mazowieckich zostaną po prostu spieprzone tylko z powodu techniki nadruku napisów, jaką ten producent obecnie stosuje. Mam jednak cichą nadzieję, że jako kooperacja z firmą Hobby Trade, to właśnie ona wykona w całości wagony, dzięki czemu nie będą wykonane tą głupią techniką. Ale wtedy i tak zapewne lokomotywa taka będzie niestety.

ed250

Aktywny użytkownik
Normalnie, szkoda słów na dziadostwo, jakie odstawia teraz ten producent :mad:...
"Super" druk 3d, ja dzięki temu zakończyłem swoją przygodę z tą firmą. Stare edycje ok, ale nowym syfem niech się wypchają, a mógłby być fajny skład KM:(
Mam jednak cichą nadzieję, że jako kooperacja z firmą Hobby Trade, to właśnie ona wykona w całości wagony, dzięki czemu nie będą wykonane tą głupią techniką.
Ja po rozmowie z ich przedstawicielem nie mam takiej nadziei, po pierwsze oszczędności, tampodruk jest drogi, nie będą faworyzować niektórych projektów itd. No i najlepszy tekst: "To wcale nie wygląda tak źle jak Pan twierdzi":ROFL:

Ostatnio edytowane:

ALA

Aktywny użytkownik
Ja wobec tych faktów boję się bardzo, że zapowiadane wagony Kolei Mazowieckich zostaną po prostu spieprzone tylko z powodu techniki nadruku napisów, jaką ten producent obecnie stosuje. Mam jednak cichą nadzieję, że jako kooperacja z firmą Hobby Trade, to właśnie ona wykona w całości wagony, dzięki czemu nie będą wykonane tą głupią techniką. Ale wtedy i tak zapewne lokomotywa taka będzie niestety.
"Super" druk 3d, ja dzięki temu zakończyłem swoją przygodę z tą firmą. Stare edycje ok, ale nowym syfem niech się wypchają, a mógłby być fajny skład KM:(

Ja po rozmowie z ich przedstawicielem nie mam takiej nadziei, po pierwsze oszczędności, tampodruk jest drogi, nie będą faworyzować niektórych projektów itd. No i najlepszy tekst: "To wcale nie wygląda tak źle jak Pan twierdzi":ROFL:
Trzeba zrezygnować z KM-ów zatem. Oby inni producenci nie poszli w ślady Roco.
Ja bym się wstrzymał z tym rezygnowaniem. To jednak inny producent, a modele kur...sko drogie, więc wierzyć mi się nie chce, że zaryzykują położenie tematu gównianymi nadrukami. Trzeba poczekać, aż się ukażą i wtedy będzie wszystko jasne.

Ropu

Aktywny użytkownik
Na niemieckim forum drehscheibe jest już wątek o tym, że rzekomo Roco chce odejść o obecnie stosowanej techniki druku.
Kiedy i czy napewno - się zobaczy...

Zbyszek

Zajebistość roku
Trzeba chyba mieć coś nie tak z rozumem, by nie rozumieć, że nawet najlepszy model tą techniką nanoszenia napisów się psuje.
Dlatego powtarzam pytanie, bo oglądam to w telefonie. Farba jest chropowata to fakt, ale napisy w oryginale były w formie naklejki z folii. Napisy są za grube?

DRACULA

Aktywny użytkownik
(... )tampodruk jest drogi, nie będą faworyzować niektórych projektów itd. No i najlepszy tekst: "To wcale nie wygląda tak źle jak Pan twierdzi":ROFL:
HA ! HA ! HA ! HA ! HA !
To jak to się stało że Dracula Tender Club / Dracula Waggon Industrie wykonywało zaledwie 160 węglarek Eaos w 6 numerach z kompletnym opisem ( w tym na ścianach czołowych - tabele zestawów kołowych ) tampodrukiem ... ?!
Albo
zaledwie 240 boczniaków w danej edycji w czterech rodzajach ( KL 2 , 3 , 3 Traglasten , poczta ) z koszmarną ilością oznaczeń z kompletnym opisem ... tampodrukiem ?!

To są KŁAMCY - tureccy geszefciarze ! nephilim ! anunaki ! :D
... to jest kartel nastawiony na wycisk kasy z kieszeni klientów za pomocą wszelkich chwytów .

Ostatnio edytowane: