• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Panie Hrabio, a czy Exact-train ma dokumentacje to tych zapowiedzianych modeli ,bo według Twoich informacji nie współpracuje już z nimi "Główny Archiwista"?
Rozmawiałem z Głównym Archiwistą nie dalej jak wczoraj o zagadnieniu dokumentacji dla Exact Train .
Zasadniczo Gł. A . jest otwarty na tą współpracę w przypadku dokumentacji dla wagonów niemieckich i obcego pochodzenia.

Zmieniły się warunki pozyskania dokumentacji w obszarze polskich konstrukcji .
Wreszcie ! PMR zaczął bardziej siebie doceniać ! (y)
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
Hmm pozostaje mi wierzyć, że naczelny Archiwista wdroży dokumentację Polską w czyn jak choćby węglarkę 11W, bo bądź co bądź, z całym szacunkiem do firmy i modelu, ale weglarki Exact Train i inne modele pochodzenia obcego tejże firmy w barwach PKP, to w latach 70 tych, w szczególności w ich połowie był raczej post-hitlerowskim złomem:devil::devil: za to rodzime konstrukcje, jakby nie patrzeć, pachniały świeżą farbą i (chyba:niepewny:) nienagannym stanem technicznym...
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
Pytanie do posiadaczy ASF od rivarossi. Jakie ma gniazdo sprzęgu? Jeżdżę na sprzęgach fleischmann-a i jakoś chciałbym je w nim zamontować.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Zapowiedź firmy Tillig na IV kwartał 2019 r.: TKp30-1.
Było o tym juz w nowościach 2018 http://forum.modelarstwo.info/threads/nowości-pkp-2018.37923/page-16. Na PKP raptem 2 sztuki lokomotyw. Do serii TKp30 zaliczono 2 lokomotywy pochodzące m.in. z nacjonalizowanych kolei lokalnej Rawicz-Kobylin i później trafiły do przemysłu... jak donosi internet. Moim zdaniem mało kto się tym maleństwem zainteresuje przy cenie 1350zł za sztukę (bez dekodera). Tymbardziej, że nie jest to lokomotywa polskiej konstrukcji ale seria niemiecka BR92. Czyli dalej czekamy na parowy szok PKP :)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
2 0 0
Było o tym juz w nowościach 2018 http://forum.modelarstwo.info/threads/nowości-pkp-2018.37923/page-16. Na PKP raptem 2 sztuki lokomotyw. Do serii TKp30 zaliczono 2 lokomotywy pochodzące m.in. z nacjonalizowanych kolei lokalnej Rawicz-Kobylin i później trafiły do przemysłu... jak donosi internet. Moim zdaniem mało kto się tym maleństwem zainteresuje przy cenie 1350zł za sztukę (bez dekodera). Tymbardziej, że nie jest to lokomotywa polskiej konstrukcji ale seria niemiecka BR92. Czyli dalej czekamy na parowy szok PKP :)
Długo byłem nieobecny na forum modelarstwo.info. Myślę, że przypomnienie/odświeżenie informacji o tym "maluchu" w dziale "Nowości PKP 2019" może być przydatne. Pomijam aspekty trafności wyboru parowozu przez producenta, jednak jest to kwestia indywidualna. Faktycznie modele lokomotyw parowych PKP mają obecnie oby nie "siedem lat chudych...".
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
Dzisiaj odebrałem węglarki w malowaniu Rail Polska i jestem pozytywnie zaskoczony. Wcześniej sądziłem, że w stosunku do pierwszej edycji zmieniły się tylko numery inwentarzowe, a tu niespodzianka! Okazało się, że obecna edycja diametralnie różni się od poprzedniej. Zmienione są praktycznie wszystkie opisy, ich umiejscowienie, a przede wszystkim, wagony z pierwszej edycji miały rejestracje słowackie (SK-AXBSK), a z obecnej mają rejestracje polskie (PL-RAILP). Ponadto nowa edycja ma czarną ramę i różne zderzaki (z tarczami prostokątnymi lub okrągłymi).

I edycja, wzór 1

IMG_4821.JPG


I edycja, wzór 2

IMG_4822.JPG


II edycja, wzór 1

IMG_4823.JPG


II edycja, wzór 2

IMG_4824.JPG


Rejestracja w pierwszej edycji

IMG_4815.JPG


Rejestracja w drugiej edycji

IMG_4816.JPG


Teraz już można skompletować całkiem ładny skład pociągu Rail Polska.:)

IMG_4833.JPG
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Oczywiście 1:87/H0, a oferta powinna się pojawić wg, informacji właściciela, w przyszłym tygodniu. W tej chwili "robią się" kalkomanie z pełnym opisem i oznakowaniem na zestaw, więc potrzebna jest jeszcze odrobina cierpliwości.
Pozdrawiam.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Mając- jak to się mówi- sceptyczny stosunek do materiału, jakim jest papier, skusiłem się ostatnio na wykonanie modelu PTS-M tej samej firmy. Efekty mnie pozytywnie zaskoczyły i odrobinę zmieniłem swój stosunek do tego tworzywa! Zwłaszcza wyciętego laserem, w dobrej jakości tekturce! Jest to po prostu doskonała baza-materiał wyjściowy, do zrobienia pełnowartościowego modelu!
Model EDK 1000/4 jest wzorowany dokładnie na tym egzemplarzu:
05. 12. 2018 r. Łódź Widzew
DSC_0032.JPG

Pozdrawiam.
 

Miko

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 0 0

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Dokładnie mam takie samo odczucie . EU06 pozycja obowiązkowa:)
TAK POZYCJA OBOWIĄZKOWA ! :D
... od ósmego czerwca 1962 do dziewiątego grudnia 2010 w Krakowie ! :LOL:
Z krakusami 48 lat ... ! :D
ŁOOO ! MATKOO ! :eek:
To "święto" chybo to lokomotywo ! :eek:


W KRAKOWIE !
OD ŻŁOBKA DO NAGROBKA !
WNUCKO, CÓRKO , MATKO I BOBKA !
o_O
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki