• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
Blachy na 59WS zrobił jakiś czas temu Jan-Kol. Niestety, należy wątpić czy wagony 41WS & 201V, 61WS [41/2WS] oraz 203V doczekają się modelu innego rodzaju. A to bardzo ciekawe wagony. I nostalgiczne. Ja jako dziecko się na jakichś takich bawiłem, jak wystawiali czasem na końcówkę toru, już poza ogrodzonym terenem kopalnii.
Tylko blachy...
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Czyżby kolorystyka tego wpisu miała nawiązywać do kolorystyki wagonów, które mają się ukazać?
Kolorystyka postu ma 2 powody.
Pierwszy : info zawarte w poście ma być łatwe do odnalezienia w wątku i ma wpaść w oczy czytających.
Drugi : to konieczność zużywania kolorów ponieważ serwer ma nadmiar masy barwowej i ta masa zaczyna go zalepiać ! :rolleyes:
Natomiast IV emisja szutrówek 411V Albert Model/PMR ma mieć 3 zestawy po 2 wagony !
- Żółty w epoce IV ( tu podokresu nie znam : b ? c ? )
- PKP Czerwono tlenkowy w ep. Va ale ze schematem opisowym z epoki IVc
- Niebieski w epoce VI.
 
Ostatnio edytowane:

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
Kolorystyka postu ma 2 powody.
Pierwszy : info zawarte w poście ma być łatwe do odnalezienia w wątku i ma wpaść w oczy czytających.
Drugi : to konieczność zużywania kolorów ponieważ serwer ma nadmiar masy barwowej i ta masa zaczyna go zalepiać ! :rolleyes:
Natomiast IV emisja szutrówek 411V Albert Model/PMR ma mieć 3 zestawy po 2 wagony !
- Żółty w epoce IV ( tu podokresu nie znam : b ? c ? )
- PKP Czerwono tlenkowy w ep. Va ale ze schematem opisowym z epoki IVc
- Niebieski w epoce VI.
Czy zestawy szutrówek oraz wagony dumcar będą dostępne w sklepach modelarskich?
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
A nie można zamówić od razu u dystrybutora ?
Więc jeszcze raz ! Szutrówki 411V PKP i dumcary 418V PKP można kupić w sklepie Świat modeli Rybnik ...

Natomiast istnieje lista klientów PMR-Modele na której sam jestem .
Rozmawiałem przed chwilą z dystrybutorem ... I można zapisać się na listę !
W tym celu należy nawiązać korespondencję na PW , użytkownik : " Krzysztof Koj" na tutejszym forum.
Otrzymałem info że część klientów nie kupuje przecież wszystkich zestawów we wszystkich epokach i oznaczeniach.
A nawet są pierwsi co już nasycili się modelem 411V i można w ich miejsce wprowadzić innych.
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
Pozwoliłem sobie napisać do Naczelnego Archiwisty...

Przypomniała mi się anegdotka emerytowanego naczelnika DS Lębork, który podczas naprawy linii 229, aby zdobyć wahadło z tłuczniem do tego celu, doprowadził, że relacja pociągu z kopalni na Dolnym Śląsku, zamiast gdzieś na ścianę wschodnią, została zmieniona na Lębork, w zamian za skrzynkę wędzonej makreli i letnie wczasy w służbowym mieszkaniu na st. Łeba:eek::p;):devil:
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
Hrabio!
Sztuka przez duże ESZ to magiczna synteza obrazu i dźwięku; skoro najważniejsza składowa obrazu już jest - kolor - to ja pytam: gdzie jest dźwięk?
ukłony.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Hrabio!
Sztuka przez duże ESZ to magiczna synteza obrazu i dźwięku; skoro najważniejsza składowa obrazu już jest - kolor - to ja pytam: gdzie jest dźwięk?
ukłony.
Cos z Rammstein juz bylo...
Skoro macie życzenie to bardzo proszę !
Zaznaczam że propaguję tylko te utwory które mnie mocno kręciły ... :D
I które się słucha fest głośno !
Ówczesna Główna Wampi wchodziła do mieszkania niesłyszana i od razu użalała się że za głośno .
A ja odpowiadałem : dopiero weszłaś do mieszkania i już jest za głośno ... ?! ;)

W I dekadzie XXI bardzo często jechał ten utwór Hypetraxx na krakowskim Kazimierzu ...
Dobrze przy nim malowało się wagony .... :giggle:
I kojarzył się z jakimś "ciężkim industrialem" : huty , hale fabryczne , ciężkie składy talbotów ...

A i tej zimy wrócił do moich łask ...


I równie nieśmiertelny .... :giggle:
Kojarzący się z gorącym latem i jakimiś podróżami po wielkim nowoczesnym mieście ....


 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
NOWOŚCI EXACT TRAIN PKP :
Ex20324 węglarka niskoburtowa ex Linz PKP epoka III
Ex20325 węglarka niskoburtowa z pomostem hamulcowym ex Linz PKP epoka III
Ex20304 węglarka ex Villach PKP epoka III
Ex20305 węglarka z budką hamulcową ex Villach PKP epoka III
Ex20344 węglarka ex Klagenfurt z drewnianymi drzwiami z zastrzałami epoka III
Ex20345 węglarka ex Klagenfurt z metalowymi drzwiami epoka IV


Ponad to, co prawda nie w PKP na razie , Exact Train zapowiedział na 2019r cysternę dwuosiową Uerdingen ( na pełnej ramie w odróżnieniu od identycznej cysterny Deutzer firmy ESU na pół ramie ) w wersji bez i z budką hamulcową w DRG,DB i DR.
Jeśli jeszcze i ta konstrukcja ukaże się w oznaczeniu PKP !
To fani epok III i IV dzięki firmie Exact Train znajdą się na czele technologicznym XXIw !
Pozostawiając fanów epoki V i VI ...daleko w latach technologicznych 90 XXw !
Taki paradoks
III i IV epoka w VI technologicznej a VI na początku V technologicznej .... :giggle:
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
123 9 0
Panie Hrabio, a czy Exact-train ma dokumentacje to tych zapowiedzianych modeli ,bo według Twoich informacji nie współpracuje już z nimi "Główny Archiwista"?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki