• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2019

Dozamet

Użytkownik
Reakcje
80 2 0
Obawiam się ,że będą to przemalowanki 23K , gdyby jednak Rivarossi , wydał oryginalne owocarki 208S, byłby to kolejny w tym roku towarowy hit z pod znaku PKP , i do tego z IV epoki !
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Nie popłynąłem ponieważ piątki planowo prowadziły osobowy Katowice-Nysa o czym sam wspomniałeś.
Napisałem też, że jest to jedyny znany mi wypadek takiego zestawienia. Kolega Prezes TS również napisał, że takich składów nie widział (tego jednego z Kędzierzyna nie kwestionujemy). Chodziło mi o to, że taka jednostkowa sytuacja nie powinna być podstawą do twierdzeń typu: "jak EP05 jeździły z Bipami, to i SU46 mogły". Chciałem też zwrócić uwagę mniej znającym temat kolegom, że nawet, jeżeli wyjątkowo coś takiego się zdarzyło, to nie była to sytuacja typowa i nie uzasadnia uogólnienia, że EP05 też jeździły z Bipami. Ale faktycznie, chyba nie ma co ciągnąć tej dyskusji.

A co do zdjęć EP05 z Bioami, podlinkowanych przez innych kolegów, to wszystkie były zrobione już w V epoce i dotyczyły też raczej nietypowych sytuacji.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
ciekawe czy te dwa białe to będą faktycznie owocarkami 208S czy też przemalowanymi 23K ?/
Obawiam się ,że będą to przemalowanki 23K , gdyby jednak Rivarossi , wydał oryginalne owocarki 208S, byłby to kolejny w tym roku towarowy hit z pod znaku PKP , i do tego z IV epoki !
Na pokazanym opracowaniu graficznym należało by się zgodzić z tym co napisał kol. @Dozamet - bo jest to ewidentnie pomalowany na biało wagon 23K (bez klap wentylacyjnych na poziomie podłogi ).
Ale zawsze jest to tylko wizualizacja - mam nadzieję,że model ukaże się jako prawidłowo zrobiony.
Czego zresztą można było się spodziewać od Rivarossi skoro produkuje już wagony 23K ;).
Pozdrawiam serdecznie
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Na pokazanym opracowaniu graficznym należało by się zgodzić z tym co napisał kol. @Dozamet - bo jest to ewidentnie pomalowany na biało wagon 23K (bez klap wentylacyjnych na poziomie podłogi ).
Ale zawsze jest to tylko wizualizacja - mam nadzieję,że model ukaże się jako prawidłowo zrobiony.
Czego zresztą można było się spodziewać od Rivarossi skoro produkuje już wagony 23K ;).
Pozdrawiam serdecznie
To nie jest komputerowa wizualizacja - byle była. To jest raczej projektowy rysunek i raczej taki będzie model.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Nigdzie nie napisałem,że to komputerowa wizualizacja - napisałem o opracowaniu graficznym ;)
Takie opracowanie może być zarówno rysunkiem poglądowym jak projektowym.
Czas pokaże co nam się z tego urodzi :) Gdyby była to wersja przypominająca tylko wagon 6/208S zawsze jest możliwość wykonania prawidłowej wersji:)
Pozdrawiam serdecznie
 

Filozof

Użytkownik
Reakcje
198 0 0
Wiadomo już coś więcej odnośnie wagonów 6S Rivarossi. Będą w epoce IVb - stacja Jasło, REV 17.07.76.
https://www.hornby.com/uk-en/shop/b...ed-wagon-hbqrs-in-white-livery-period-iv.html
https://www.hornby.com/uk-en/shop/b...erent-running-number-to-hr6453-period-iv.html

Bliżej zdjęciom wagonów 6S z tego okresu można podziwiać tutaj: http://www.toppsmagic.dk/igauic/u51/512108001.htm
Przy okazji polecam przyjrzeć się innym zdjęciom wagonów PKP w krajach skandynawskich zamieszczonym na tej stronie. Naprawdę ciekawe ujęcia od epoki IVa do V.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
A wiadomo już że będą to wagony 6S a nie przemalowane 23K?
Moim zdaniem będą to tylko przemalowane wagony 23K . Tak jak jest to pokazane na rysunku poglądowym.
Czyli będzie to kicha sztolcowa - ( szara kiszka znaleziona w sztolni ). :podstepny:

Prawdziwa trupiarka z trupami albo z chłodzoną kiszką to ino zachodzi rdzą , wyżarta jest jadem od dachu i cuchnie na kilometr garmażerką nieświeżą !
I wygląda tak jak na zdjęciu poniższym. :ninja::ninja::ninja:

:LOL:

IMG_6283 - Kopia.JPG
 

Filozof

Użytkownik
Reakcje
198 0 0
Gdyby chociaż dołączyli dodatkowe elementy (żaluzje, wentylatory dachowe) do samodzielnego montażu, to można jakoś uratować projekt. Raczej wyklucza to cena, która jest identyczna co za goły wagon Gs (wg cennika na stronie Hornby), ale poczekajmy na jakieś oficjalne informacje.

W poprzednim wpisie zapomniałem wrzucić link do listy wagonów PKP (wzbogaconej o cenne zdjęcia) -> http://www.toppsmagic.dk/igauic/u51/51reg1.htm
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Faktycznie kicha totalna :eek:
Będziemy mieli kolejną prze malowankę jaką próbuje nam wcisnąć Rivarossi .
Choć liczyłem,że może faktycznie będzie to "kompletny" wagon:(. Kiedyś nie licząc na taki wagon zrobiłem swoje "owocarki" teraz jestem spokojny po tym co zobaczyłem.
Pomijając fakt,że to wagon pomalowany na biało - skąd oni wytrzasnęli taką czcionkę do oznaczenia literowego serii ?:LOL:
Na przewód ogrzewania elektrycznego też bym nie liczył w modelu ( tak jak i klap wentylacyjnych podłogi) choć w zapisie literowym "jak byk stoi",że powinien być ;) No i jak rewizja przypada na rok 1976 to już nie powinno być na wagonie oznaczenia serii z III ep ;)
 
Ostatnio edytowane:

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Nie bardzo rozumiem, po co się nakręcać nad modelem, który ukaże się za pół roku? Poczekajmy chociaż na jakieś zdjęcie modelu, nie rysunek, czy wizualizację.
Na marginesie, to odgadłem, że ukaże się owocarka, a tu nawet orderu z kartofla nie dostałem, qźwa.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Pomijając fakt,że to wagon pomalowany na biało - skąd oni wytrzasnęli taką czcionkę do oznaczenia literowego serii ?:LOL:
Oglądając te rysunki wydaje mi się, iż są autorstwa K. K., ale troszkę dziwnie wyglądają te "błyszczące" koła!
Natomiast czcionka zapewne "zwariowała" w trakcie konwertowania gotowego i poprawnego rysunku, w innym niż pierwotnie programie! Często nawet w Excelu, czy Wordzie tak się dzieje, gdy plik źródłowy jest otwierany w innej wersji programu.
Pozdrawiam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 39
Tabor 349

Podobne wątki