• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.562 386 20
Powiem Andrzeju, że zainspirowałeś mnie do poszukiwań i udało mi się znaleźć, co prawda odrestaurowanego ale Fiata 127p. Znaczek na tylnej klapie ma taki jak w katalogu pokazanym przez kolegę @KoVaL, a z przodu ma taki sam znaczek jak Fiat 125p. Fotki zrobiłem z filmu dostępnego pod linkiem:
https://www.auto-swiat.pl/klasyki/oldtimer/fiat-127p-a-moglo-byc-tak-pieknie/pyp3mn8

Zrzut ekranu 2018-12-4 o 23.41.48.png Zrzut ekranu 2018-12-4 o 23.42.14.png Zrzut ekranu 2018-12-4 o 23.43.09.png

Wynika z tego, że Roco zrobiło taki misz-masz ze znaczkami z przodu polskiego Fiata 127, a z tyłu ze znaczkiem Fiata 126. Czyli wyszło jak zwykle, a projektantom nie chciało się nawet zapytać wujka Google o prawidłowe oznaczenia i prawidłowy wygląd. :mad:
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Bo można odnieść wrażenie, że w Roco się nie wnika za bardzo od pewnego czasu w wytwarzane modele. I to w firmie, która od lat ma poważne problemy, gdzie przecież jakość produktów może jeszcze dodatkowo negatywnie wpłynąć na sprzedaż. Nie wiem, albo tam przestano się przykładać, albo wobec problemów firmy odeszli Ci co mieli pojęcie.
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
Model powala na kolana. Biorąc pod uwagę, że to jest H0e to wykonanie jest wspaniałe. Te wagony będą do sprzedania gotowe? Bo wiem, że miały być do samodzielnego złożenia. No i drugie pytanie to cena.... 900zł?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Czyli nie H0e? Przepraszam za zamieszanie,
Słowem sprostowania.....
...Tak, H0e. Nic nie mieszasz. Nie przesadzaj. Chodzi mi o to, że napisałeś "jakość wykonania powala biorąc pod uwagę, że to H0e",co może sugerować, że modele wąskiego taboru w skali 1:87 (czyli H0e) są generalnie gorzej wykonywane niż w modele taboru normalnotorowego w tej samej skali 1:87 (H0). Ja nie sądzę aby taka prawidłowośc zachodziła, tymbardziej gdy np. patrzę na swoją Lxd2 od BEMO, i inne ich wyroby.

Firma Lok-Schlosserei oprócz H0e produkuje też w H0, TT, N, TTe, TTf, Nf.
 
Ostatnio edytowane:

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Dzisiaj na stoisku Piko w NCK w Krakowie oglądałem najnowsze modele PKP. Jako naczelny krytyk PIKO (ale tylko w zakresie ich podejścia do detalu) muszę powiedzieć że nasze Yki są.....baaardzo fajne (y). Gagarin palce lizać. Natomiast Pan z Piko jest przekonany że ROCO nie wykona zestawu kolei mazowieckich ponieważ nie mają formy na wagon sterowniczy i mieć jej nie będą . Nie wiem skąd u niego taka pewność?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki