• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
Kolejna nowość (dwa różne numery) na rynku od Albert Model. Co prawda w malowaniu prywatnym, ale...
Do kupienia u Pana Ryszarda w Rybniku.
Zobacz załącznik 600046
Od grudnia 2017 - awantury z brakiem węglarek - w składzie wahadeł PKP Cargo kursujących w relacji Jaszczów-Świerże, regularnie można spotkać prywatne wagony. min, w malowaniu jak z powyższego zdjęcia. Pociągi prowadzone są po niezelektryfikowanej linii nr 30 przez batmany DB Cargo. W świetle ostatnich informacji medialnych opisana sytuacja potrawa jeszcze kilka lat...
materiał ilustracyjny:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
epoka 3c [ale ta najwcześniejsza 56-58 - jeszcze z orłem]
Nie będę się upierał, ale wydaje mi się, że formalnie orzeł znikał już od 1956 roku, razem z likwidacją 3. klasy w wagonach pasażerskich. Z pewnością jeszcze długo jeździły wagony z orłem, ale zasadniczo model z orłem zakwalifikowałbym do epoki IIIb, nie IIIc.
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Formalnie orzeł zniknął jakieś 2 lata później, zarówno z wagonów pasażerskich, jak i towarowych. Ten okres przejściowy zwyczajowo zaliczany jest już do epoki IIIc, ale... nie wiem czy norma NEM dotycząca podziału na epoki dla kolei na ziemiach polskich jest w jakikolwiek sposób obowiązująca (a tam to chyba było w ten sposób uwzględnione).
Raczej większość się posługuje tym podziałem, więc lata 56-58 (po reformie klas, a przed rezygnacją z orła), to wczesna epoka IIIc, tzw. przejściowa.
Oczywiście po roku 1958 powszechne były wagony, na których orzeł występował. Zmianę oznakowania przeprowadzano w trakcie kolejnych napraw okresowych.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Nie będę się upierał, ale wydaje mi się, że formalnie orzeł znikał już od 1956 roku, razem z likwidacją 3. klasy w wagonach pasażerskich. Z pewnością jeszcze długo jeździły wagony z orłem, ale zasadniczo model z orłem zakwalifikowałbym do epoki IIIb, nie IIIc.
Taką mamy normę, że granicą jest likwidacja III klasy, a nie orła dwa lata później. Nie ja ją zatwierdzałem, i nawet też uważam, że lepiej byłoby dać granicę na likwidację orłów. Ale skoro jest to trzeba jej się trzymać. Co najwyżej wyodrębniać jako IIIc* [* jako orzeł ;)]. Przy czym w latach 58-60 wagony towarowe miały nieco inny krój liter niż od 1960 [powiedzmy IIIc'], i towarowych IIIc* nie należy łączyć z towarowymi IIIc [od '60].
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
Tak informacyjnie: razem z niebieskimi węglarkami Roco, do sklepów trafiła także szara platforma z budką, grupy Stuttgart. Niestety, najprawdopodobniej cała partia jest oszukana, bo brakuje połowy kłonic drewnianych:mad:. W woreczku z częściami dodatkowymi są dwie wypraski z kłonicami, jedna z metalowymi i jedna z drewnianymi, a tych drugich powinny być dwie sztuki. Za to są dwie wypraski z wężami i hakami, diabli wiedzą po co? ... :rolleyes:
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Po wizycie na Hobby i na stoisku MTB powstał taki oto skromny utwór reklamujący ich wyroby;)

Chciałem kupić loka PKP,
Ktoś mi mówi MTB,
No to szybko zapłaciłem
I modelem się cieszyłem,
Lecz tak patrzę, porównuję
No i gul mi wyskakuje
Bo to jeden wielki szajs,
A ja dałem za to hajs!
Za szerokie, za wysokie,
Pijany pepik wszystko skopie,
Co za bryła, co za linia,
Tak proporcji coś nie trzyma,
Ale jest i to jest to,
Choć to jedno wielkie zło!!!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki