• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Niestety żaden. Jak do tej pory jedyne talboty konstrukcji powojennej jakie są zgodne z tym co jest w eksploatacji na PKP to 24V od Klein Roco i maloseryjne Fals WAP od Świat Modeli Rybnik i jeszcze jakiegoś polskiego malowacza detalisty.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ja szczególnie zainteresowałem się wpisami o cysternach Robo i Piko, akurat zapowiadana jest/jest realizowana ich produkcja i nie za bardzo rozumiem oczekiwania u tych co robią srebrne na rude a u tych , którzy mają robić rude na srebrne. Ja to rozwiązałem tak, że srebrna i szara od Robo a ruda będzie z Piko. Początkowo nie planowałem modeli od Robo bo problemy jezdne ale....może będą to modele bez problemów , opcjonalnie to się da naprawić. Za wiele lat czekałem na takie modele aby przejmować się drobiazgami. Obecnie czekam na 2 modele Robo i jak będą modele z Piko też kupię dla wzbogacenia malowań i porównania.
Sedno mojej wypowiedzi zmierza ku temu, że jeszcze kilka lat temu wiele byśmy dali za to aby taki model nabyć z półki .... marzenia od lat dzieciństwa (przynajmniej u mnie) a obecnie gdzie te modele są lub będą nadal ...............czekamy i czekamy i czekamy :) Ja o takich modelach cystern marzyłem od dzieciństwa a to są pewnie czasy kiedy wielu forumowiczów nie było na świecie, więc jak już są na nic nie czekam bo gama ofert jest wystarczająca. Nie rozumiem problemów jakie przeczytałem, być może jestem z tych dawniejszych czasów.
Dopinguję firmie Robo ale jednocześnie w tym samym stopniu firmie Piko.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
że jeszcze kilka lat temu wiele byśmy dali za to aby taki model nabyć z półki.
1999 rok sklep na ul.Nowomiejskiej u Mariana, potem już w Drimie u Pana Mariana, jakaś przemalowywanka niemiecka bez szczególnego związku z oryginałem, cielęce oczy, zachwyt, niewiele później na Wilczej w W-wie, niemiecki parowóz spolszczony niezbyt starannie, kolejka chętnych, dziś w porównaniu do tamtych siermiężnych lat mamy prawdziwe Eldorado, ale wzrosły też wymagania byle czego wsisnąć się z takim powodzeniem jak dawniej nie da, trudno dać obiektywny głos.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ja rozumiem wymagania jasna sprawa, tylko i Robo i Piko dla mnie w pełni je spełniają po względem technicznym. Nie uważam modeli tych firm za byle co. Bardziej razi mnie to, że jak są zrobione srebrne to.....a bo nie "rude" (dla mnie brązowe lub tlenkowe) a jak będą "rude" to źle bo nie srebrne. Jednak będą takie i takie więc ja problemu nie widzę a cieszę się na myśl, że te modele są i będę je posiadał. Może ja myślę za bardzo sentymentalnie lub tyle dekad się naczekałem , że po prostu cieszę się, że robią je dwie firmy w tym jedna polska ( o tym też mogliśmy tylko pomarzyć- polska firma i modele na tym poziomie wykonania i nie tylko cysterny ale i ryflaki). Kiedyś cudem było kupienie 4 osiowej cysterny Schichta w malowaniu Buna lub Schwedt w składnicy harcerskiej niedaleko Centralu (przed wejściem do sklepu emocje na granicy :) )........dzisiaj w końcu mam to co chciałem :)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Tak przy okazji zapytam (może mi umknęło ostatnio nie śledzę na bieżąco wiadomości ) kiedy mają się ukazać cysterny z rodziny 406 firmy Piko ?
Pierwsza ma być w kolorze brązowym z opisem ep. IV - będzie to jeden numer czy więcej ?
Dzięki za ewentualną odpowiedź.
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki