• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
Fleischmann i Tillig podobne wagony też produkują w skróconej długości. Ale przede wszystkim to jest wersja "Hobby", z przeznaczeniem głównie na makiety-tory albo i tory rozłożone na podłodze, gdzie łuki są ciasne. Niemniej jednak fajniejszy byłby wagon w prawidłowej długości ze zubożonymi detalami, tak jak to jest w przypadku bohunów, gdyż zawsze na tej samej formie mógłby powstać "pełny" model.
 
D

Docteur

Gość
Pytanko.
Jeśli się nie mylę, to nowością jest cyfrowy zestaw firmy Piko, numer katalogowy 59002 z Husarzem PKP Intercity. Czy ktoś z Was go może nabył i mógłby zrobić fotkę boku modelu lokomotywy, albo chociaż napisać jaki numer ma ta lokomotywa? Ciekaw jestem, czy jest to coś co już było wcześniej wypuszczone, czy coś nowego.
Proszę bardzo :) Numer lokomotywy: 91 51 5 370 007-4. Jeśli mnie pamięć nie myli, to lokomotywa z tym samym numerem była w zestawie 97906.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Dokładnie tak, dzięki za info.
Różnicą między modelami jest jednak fakt, iż ten obecny musi posiadać dekoder cyfrowy, bo to zestaw startowy DCC.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dla planujących wydatek i oczekujących na model 406R od PIKO, jest już informacja ze strony FB PIKO POLSKA z 11 lipca 2018, że model cysterny typowo polskiej konstrukcji nr kat. 58450 pojawi się w sprzedaży w autoryzowanych sklepach w drugiej połowie sierpnia 2018.
 
Reakcje
10 1 0
Spędziłem trochę czasu na poszukiwaniu w internecie jakiejś dokumentacji w postaci zdjęć lub filmów z wagonami Kronochem ale jest z tym niestety bardzo słabo :( Czy któryś z kolegów ma takie materiały i mógłby się podzielić na forum? Chciałbym mieć pewność, że moje wagony ciągnie właściwa lokomotywa.
Jestem ze Szczecina i jak często widuję te składy tak często są prowadzone lokomotywami ET22 -najczęściej w malowaniu PKP Cargo, ale zdarzają się też zielonki:D
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
To już nie wygląda na wizualizację, tylko gotowe modele. Poprzednio były 2 zestawy ze stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa, a teraz mamy konkretnie jeden ze stacji Rybnik Towarowy i dwa bez (cokolwiek to oznacza).
Skoro są te zdjęcia, to należy to rozumieć, że modele zapewne już zdążają do sklepów, tym bardziej że 30 tydzień to ten następny :)

BTW - wspominał ktoś, że mamy już pierwszą zapowiedź na 2019, czyli reedycję tego czerwonawego Falns'a (nr kat. 76829) w 4 tygodniu przyszłego roku, ale wydaje mi się, że nie wspominał nikt, że reedycji ulegnie również Tads KRONOCHEM (nr kat. 76410) w 36 tygodniu (czyli pewnie gdzieś we wrześniu 2019 r.).
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
To już nie wygląda na wizualizację, tylko gotowe modele. Poprzednio były 2 zestawy ze stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa, a teraz mamy konkretnie jeden ze stacji Rybnik Towarowy i dwa bez (cokolwiek to oznacza).
Skoro są te zdjęcia, to należy to rozumieć, że modele zapewne już zdążają do sklepów, tym bardziej że 30 tydzień to ten następny :)

BTW - wspominał ktoś, że mamy już pierwszą zapowiedź na 2019, czyli reedycję tego czerwonawego Falns'a (nr kat. 76829) w 4 tygodniu przyszłego roku, ale wydaje mi się, że nie wspominał nikt, że reedycji ulegnie również Tads KRONOCHEM (nr kat. 76410) w 36 tygodniu (czyli pewnie gdzieś we wrześniu 2019 r.).
Czas więc dopisać do tematu: Nowości PKP 2019 :)
 
Ostatnio edytowane:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.273 61 2
Jest to przemalowany wagon konstrukcji niemieckiej Fals183. Sytuacja analogiczna jak opisywany kilka postów wcześniej wagon w kolorze czerwonym.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki