• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Ja też nie czuję się urażony. Ale kto z kolegów modelarzy nawet takich starszych wiekiem jak ja, mógł wiedzieć czy nawet przypuszczać że będą epoki modelarskie, że oglądając skład wagonów towarowych jadących z Katowic w kierunku Częstochowy w roku 1967 tobędzie to w realiach modelarskich III epoka, a taki sam skład, tylko oglądany rok póżniej, to będzie już IV epoka. Obecnie jest tak samo. Daną epokę modelarską ustala się po jakimś czasie, do dzisiaj są spory pomiędzy modelarzami, od którego roku rozpoczyna się epoka VI. Ja postanowiłem zbierać modele z III epoki, ale tylko z orzełkiem, czyli do roku 1957-59. Ale przygarnę również do składu model wagonu z roku 1960, bez orzełka. Ja po prostu nie mam wyboru, zbierając skalę 0, to tylko w tym okresie czasowym mogę zakupić modele firm Lenz czy Brawa odwzorujące te lata i ten tabor powojenny który był używany w tym okresie czasowym na PKP i przerobić w tych wagonach oznaczenia na PKP.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Nowe Eaosy ze Świata Modeli Rybnik zapakowane są w elegancki kartonik:
66727945-22A9-4F83-B11E-4A7F3743FC1B.jpeg


W środku instrukcja montażu dodatkowych elementow oraz krótka informacja na temat samych modeli.
261461B2-38AE-4F19-A42A-7EC38970765C.jpeg

Dodatkowe elementy: kratka na list przewozowy, hak przeprawy promowej, poręcz oraz koło hamulca postojowego:
ED0AEB9C-FAE0-4ED7-9686-00E1AB8FBC34.jpeg

Oraz same wagony:
F4D5672A-1BD7-4638-9E71-B1B0405DC838.jpeg

E370C9C5-ABBB-48CB-9305-A7DC46B17CE8.jpeg

W każdym wagonie wkładka imitująca węgiel, trzeba będzie nad nią trochę popracować aby przypominała wspomniany węgiel:
1F71B5DA-6EA0-424F-9D79-A7E35BBB5875.jpeg

Zdjecia z deseczki.
Szczegółowe zdjęcia wagonów po zamontowaniu dodatkowych elementów oraz w świetle dzienny w późniejszym terminie.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Taka wkładka to super pomysł. Wystarczy posmarować ją klejem, posypać trochę węgla i będzie świetny ładunek. Szkoda, że do innych węglarek nie dodawano takich wkładek. ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Takie wkładki można też zrobić ze styropianu lub styroduru, a na nie wysypać nie tylko węgiel, ale też i inne sypkie nateriały wożone takimi wagonami.
 

Hydrus

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 0 0
No, cena ładna...zważywszy, że te Klein Modellbahn chyba nawet gorsze od Roco były.
W skrócie tak bym powiedział:
Odwzorowanie szczegółów budowy: Klein Modellbahn/TMF/PMR Modele/Świat Modeli Rybnik/? - oczko wyżej niż Roco, czyli w skali szkolnej 1-6, Roco dałbym 4, a wypustowi dla kolekcjonerów - 5.

Ostrość tampodruku: Klein Modellbahn/TMF/PMR Modele/Świat Modeli Rybnik/? - oczko niżej niż Roco, czyli w skali szkolnej 1-6, Roco dałbym 5, a wypustowi dla kolekcjonerów - 4. Dodatkowo widać, że były małe problemy techniczne z nadrukiem rewizji (albo ja mam pecha?).

Małe porównanie foto: od góry trzy modele ze zestawu dla kolekcjonerów i dla porównania jako ostatni na dole - jeden model z trzyczęściowego zestawu Roco 66163.

eaos.jpg



A co do wkładów węglowych, czy miałowych, to pomysł fajny, ale ja akurat będę woził tłuczeń bazaltowy z kopalni z Zarębie, więc przydałyby się wkłady w kolorze szarym, trzygarbne (do własnoręcznego posypania miniaturowym tłuczniem), mniej więcej takie :

tluczen.jpg


W ogólności jest chyba (mały) rynek różnych takich wkładów do zdobycia...
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Z PIKO POLSKA facebook z przed 3 godzin:

W tym tygodniu do sklepów oprócz wagonu 401Zk (PIKO 58410) w malowaniu PKP Cargo trafi 401Ze (PIKO 58414) z nowym numerem inwentarzowym. Na zdjęciach stare malowanie.
58410
58414
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
To jeszcze trochę setów wagonów, żeby było co ciągnąć. Eaos-y, Gags-y, Uacs-y, Eamos-y, chłodnie ryflowane 2 osiowe, kryte brązowe na ich bazie...tak po 2-3 sztuki w secie
Na osobowe 111A i 112A już czekam
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
Tylko nie należy wyciągać z tego wniosków co do oryginalnych modeli Klein Modellbahn, które w niczym nie ustępują Roco.
Co do Kleina Panie Andrzeju pozwolę się trochę nie zgodzić. Zdarzały się wagony nieco z rozmazanym tampodrukiem, niekiedy o trochę gorszych właściwościach jezdnych. Ale na szczęście było ich niewiele. Większość rzeczywiście prezentuje się poprawnie.
Przepraszam za post za postem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Nie potrafię policzyć ile widziałem wagonów Roco z rozmazanymi napisami. I nie były to wagony PKP, tylko DB i inne. Każdej firmie zdarzają się lepsze i gorsze wyroby, ale ogólnie Klein Modellbahn nie ustępuje Roco. Ale chyba dalsza dyskusja na ten temat nie ma wielkiego sensu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki