• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#1
Chyba jednak zimowe jeśli patrzeć na datę wydania. Już widzę ten wysyp Kronochemu na aukcjach z cena trochę niższa niż zwyczajowe 500-700PLN
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#8
Dobrą cenę ma ten 'startowy' wagon samowyładowczy. Rodzi się tylko pytanie, czy to fikcja? Ja tego typu wagonu nie kojarzę na PKP, ale to nie znaczy, że taki nie istniał. Ktoś, kto się zna może to potwierdzi.W dzisiejszych czasach zawsze lepiej zapytać, zanim się kupi, bo co jak co, ale Roco zdarzają się 'udawacze' - modele taboru podobnego do tego z naszych torów - patrz platformy serii Rs czy Res-x. Kolega @DRACULA napisał, że to platformy podobne do naszych, ale niemieckiej budowy i jednak z widocznymi różnicami. Sam się nasępiłem na Res-x, ale po przeczytaniu ostrzeżenia kolegi mi przeszło :) .
 

Hornet

Aktywny użytkownik
Reakcje
21 0 0
#9
Dobrą cenę ma ten 'startowy' wagon samowyładowczy. Rodzi się tylko pytanie, czy to fikcja? Ja tego typu wagonu nie kojarzę na PKP, ale to nie znaczy, że taki nie istniał. Ktoś, kto się zna może to potwierdzi.W dzisiejszych czasach zawsze lepiej zapytać, zanim się kupi, bo co jak co, ale Roco zdarzają się 'udawacze' - modele taboru podobnego do tego z naszych torów - patrz platformy serii Rs czy Res-x. Kolega @DRACULA napisał, że to platformy podobne do naszych, ale niemieckiej budowy i jednak z widocznymi różnicami. Sam się nasępiłem na Res-x, ale po przeczytaniu ostrzeżenia kolegi mi przeszło :) .
Na moje to ten akurat ma pełne prawo być "poniemiecki". To jest pewnie forma z 2008, z poprzedniego WWyah (http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.php?page=Roco+66735+Wagon+samowyładowczy). Pytanie tylko jaki dostanie numer...
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#10
Forma talbota jest dużo starsza bo sprzed ponad 30 lat. Jest to wagon niemiecki z lat 30 40 tych tak więc chociaż nie widziałem zdjęć tych wagonów w barwach PKP to istnieje niemal 100% pewność że znalazły się po wojnie także na naszych kolejach. Widziałem często stare talboty przy parowozowniach gdzie służyły jako zasobnik na węgiel przy punktach naweglania. Coś podobnego widziałem kiedyś w Kłodzku.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#12
Naprawdę nie ma w Polsce przedstawiciela Roco który zasugerował by im, że bardziej koszernym i powszechniejszym wagonem jest dla nas ich Eaos a nie ten cały Eanos. Przecież dla nich to bez różnicy.
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
#14
A ja się przez parę dobrych chwil zastanawiałem, co to za wózek 1 x Tam :ROFL::eek::D. Hmmm... Że tylko w jedną stronę może pojechać, i to raz?
 
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#15
Jeśli dobrze rozumiem założenia podobnych katalogów, to na załączonej mapce pokazuje się kraj przynależny przedstawianym modelom?
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#17
Albert Modell planuje na wiosnę dwie węglarki Eas DBSRP i PKP Cargo.
Zobacz załącznik 518902
Tylko cóż to będzie naprawdę? Pamiętacie, że Naumann miał w ofercie węglarkę PKP wyglądającą bardzo podobnie do 401W, tylko niestety jest to model typu produkowanego w Bułgarii. Co prawda po modyfikacjach i modernizacjach po 2000 podobieństwo do oryginału zaciera się coraz bardziej.
 

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
#18
Przy założeniu, ze na obrazku przedstawiono rzeczywiste malowanie modelu to ile wagonów ochronnych może być w składzie?
Coś mi się wydaje, że producent nie tylko nie ma orientacji w terenie ale również nie wie co pisze - coś jak te tatuaże z chińskich zupek...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#20
Panie @Bynio, czy na 2018 rok szykowane są może nowe edycje wagonów 23K ? Najlepiej w secie 3-4 sztuki z epoki IVc-Va ;)
Jeśli mogę się wtrącić... nie wierzę że coś jeszcze wyjdzie. Tym bardziej, że był już takowy z epoki IVc... ten: HRS6389 – Wagon kryty serii Gkks-tx, typ 223K/1, PKP/OPW (KLIK)
Jeszcze wcześniej były z Va jak dobrze kojarzę.

Jak już mowa o Rivarossi.... nawiążę też do wagonów piętrowych Bipa/Bhp. Miały być wersje ze ściętym dachem + mieszane (prosty/ścięty) i coś umarł temat. Zawczasu w publikacji w Świecie Kolei zapowiadano takie wersje.

Ja bym piał do chmur gdyby nastała rewolucja - i jakiś Polski parnik-tendrzak PKP wielkoseryjny wyszedł w IV epoce. Ale to mrzonki raczej. Taki Tkt48 albo Okl27 :)
Parowozy to w ogóle chyba jakiś ryzykowny temat dla firm modelarskich, bo jakoś nikt tego nie tyka ostatnio.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 253
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki