• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Rewizja grudzień 1952 więc zniknięcie ZERA jest tu moim zdaniem poprawne. Zero występowało do 1951 [...]
No właśnie nie. Zero nanoszone było jeszcze do przełomu 1955/56 roku (co zresztą m. in. jest cezurą dla zakończenia epoki IIIb), dla wagonów prywatnych chyba jeszcze dłużej. Stąd moje pytanie, czy to nie jest jakiś wyjątek?
Poza tym mam wątpliwości co do numeru wagonu. Co prawda nie mam pod ręką przepisów GWT (R-2), ale 710 XXX to chyba nie jest zakres dla wagonów do przewozu nierogacizny?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Zapewne Dracula opiszę wagon pod względem wierności odtworzenia. Ale gdybyś miał tak ogólnie określić na jakim poziomie odbierasz ten wagon....PIKO, LSM, ACME, ROCO, BRAWA ?
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Ale gdybyś miał tak ogólnie określić na jakim poziomie odbierasz ten wagon....PIKO, LSM, ACME, ROCO, BRAWA ?
Mam bardzo skromną kolekcję plastikowych wagoników więc nie będę się określał w porównaniu do innych producentów. Miałem ochotę kupić te wagony, ale patrząc na detale ochota mi trochę zmalała... Może i ma bajer w postaci otwieranych drzwi, ale już odlany rygiel nie wygląda tak ładnie jak bym się spodziewał po wagonie "lepszym niż PIKO Hobby". I bardzio nie podobają mi się "cyckowate" śruby i glutkowate detale na krawędzi pudła (są to bodaj uchwyty do takich kółek). Na swoje własne potrzeby bym to odcinał i dorabiał lepszy detal, a do tego wolę się bawić jakimś tańszym wagonem :p

Oczywiście nikogo nie zniechęcam do zakupu - jest to moje osobiste odczucie.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Hmmm, a już mi w głowie pojawił się obraz wahadła DGR złożonego z Linzów, Klagenfurtów, villachów i konigsbergów (to już Brawa). Ale trzeba się na własne oczy przekonać jak to z nim jest.
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
Nie wiem jakie detale miałby mieć SERYJNY wagon prosto z pudełka aby się niektórym podobać, bo to za mało:
- Ruchome, sprężynujące zderzaki.
- bardzo delikatne trawione stopnie na czołach (widzę pierwszy raz w seryjnym modelu)
- bardzo delikatne poręcze na narożnikach, czołach i pod zderzakami
- otwierane drzwi
- pełen opis na ramie i czołach
- mechanizmy odchylania czół przestrzenne a nie odlane z pudłem (widzę pierwszy raz w seryjnym modelu)
- przewód hamulcowy z drutu zamontowany fabrycznie
- deskowanie pudła od zewnątrz, wewnątrz, a nawet od SPODU

Dla mnie model bije WSZYSTKE dotychczasowe seryjne modele.

A to co kolega Sklejacz zaliczył jako mankamenty:
- mocowania do przewozu promami o 50% mniejsze niż u konkurencji i do tego z "dziurą" - wyglądają jak trawione
- rygiel odlany z drzwiami, wygląda dużo lepiej niż dodawany jako osobna część np. u Brawy - jest bardziej filigranowy. A jak sądzę ze względu że ma więcej końców niż dwa, nie dało się go zrobić z drutu takiego jak poręcze czy przwód hamulcowy
- skęcenie śrubami - no jest - ale śruby są płaskie - nie wiem co to "cyckowate" śruby

dla mnie jedyny mankament to że na podwoziu jest wiele "niepotrzebnych" gniazd do montażu różnych elementów których ten wagon nie ma (głównie układu hamulcowego), ale biorąc pod uwagę że to model SERYJNY i musi być uniwersalny dla wielu resji wagonu, można to wybaczyć
 
Ostatnio edytowane:

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Mam bardzo skromną kolekcję plastikowych wagoników więc nie będę się określał w porównaniu do innych producentów. Miałem ochotę kupić te wagony, ale patrząc na detale ochota mi trochę zmalała... Może i ma bajer w postaci otwieranych drzwi, ale już odlany rygiel nie wygląda tak ładnie jak bym się spodziewał po wagonie "lepszym niż PIKO Hobby". I bardzio nie podobają mi się "cyckowate" śruby i glutkowate detale na krawędzi pudła (są to bodaj uchwyty do takich kółek). Na swoje własne potrzeby bym to odcinał i dorabiał lepszy detal, a do tego wolę się bawić jakimś tańszym wagonem :p

Oczywiście nikogo nie zniechęcam do zakupu - jest to moje osobiste odczucie.
Mhhh. Co prawda spojrzę potem dokładnie, jak prezentuje się model ws. do zdjęcia oryginału. Ale naprawdę nie wiem, o co Ci chodzi z tym ryglem? Oprócz węglarek LSmodels wszystkie inne tak mają. Popieram punkty wymienione przez Grzeja, u innych producentów tego przeważnie nie ma. W dodatku efekt "WOW !", jest obniżony tym, że ten wagon, zgodnie z rzeczywistością, nie ma bardzo ładnej instalacji hamulca.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
.
Nie wiem jakie detale miałby mieć SERYJNY wagon prosto z pudełka aby się niektórym podobać, bo to za mało:
- Ruchome, sprężynujące zderzaki.
- bardzo delikatne trawione stopnie na czołach (widzę pierwszy raz w seryjnym modelu)
- bardzo delikatne poręcze na narożnikach, czołach i pod zderzakami
- otwierane drzwi
- pełen opis na ramie i czołach
- mechanizmy odchylania czół przestrzenne a nie odlane z pudłem (widzę pierwszy raz w seryjnym modelu)
- przewód hamulcowy z drutu zamontowany fabrycznie
- deskowanie pudła od zewnątrz, wewnątrz, a nawet od SPODU


Dla mnie model bije WSZYSTKE dotychczasowe seryjne modele.

(...)
- mocowania do przewozu promami o 50% mniejsze niż u konkurencji i do tego z "dziurą" - wyglądają jak trawione
- rygiel odlany z drzwiami, wygląda dużo lepiej niż dodawany jako osobna część np. u Brawy - jest bardziej filigranowy.
Super recenzja ! (y)
WYPUNKTOWANE WSZYSTKIE ATUTY ! Z CHIRURGICZNĄ PRECYZJĄ ZNAWCY-ZAWODOWCA ! :cool:
Rozgrzany jestem do białości na zakup. Biorę po 2 szt w obu epokach. Tzn. jedną parę dostaję w ramach większego prezentu z okazji zbliżających się imienin od GiGi ( 30 listopada ). Drugą parę zakupuję sam z "rozpędu"....


--------------------------------------------------------------------------------------- KLAGENFURT EXACT TRAIN .....
-------------------------------------JEST KOLEJNYM AKTEM REWOLUCJI TECHNOLOGICZNEJ XXI WIEKU !
--------------------------------------------------------------------------------------- BRAWA-ESU-EXACT TRAIN !


-------------------------------------- o_O :LOL: :D :obcy: :giggle: -------- :ninja: ------- :kawa:------ (y) -------- :obcy:

ps ... DRZWI BĘDZIEMY Z GiGi OTWIERAĆ UDERZENIEM BUTELKI SZAMPANA ! :love:
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki