• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

OP
OP
mikl

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Nie wiem czy poniższe pytanie jest do @Remaj12 czy innego z moderatorów ale czy wpisy nt dostępności modeli nie powinny być wklejanie do wątku o "nowościach 2018 -informacje"? Z tego co widzę to wątek jest zamknięty, więc żaden z Nas zwykłych śmiertelników nie jest w stanie tego zrobić (a szkoda bo moderatorzy może by mieli mniej roboty).
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Początek końca ...

Wiem że nikt tego beztrosko nie liczy ...ale mnie zawsze interesowała statystyka...
Od połowy sierpnia do końca roku czyli na przestrzeni zaledwie 4 i pół miesiąca ukaże się w HO ( lub już się ukazały ) ...
46 wagonów ! w oznaczeniu PKP i 7 lokomotyw PKP .

Licząc oczywiście dwa zestawy po dwa wagony szutrówek typu 411V PMR/Albert Model w I poł. października ( w tym jeden zielony ) i dodatkową emisję 3 zestawów pod koniec roku ( w tym jeden żółty ) . PMR/Albert Model będzie jedyną firmą która sprzeda edycje na przysłowiowym pniu...

Reszta to ...nadpodaż , zaleganie w sklepach, zaleganie u producenta , zatory płatnicze , przeceny ...
 
Ostatnio edytowane:

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Początek końca ...

Wiem że nikt tego beztrosko nie liczy ...ale mnie zawsze interesowała statystyka...
Od połowy sierpnia do końca roku czyli na przestrzeni zaledwie 4 i pół miesiąca ukaże się w HO ( lub już się ukazały ) ...
46 wagonów ! w oznaczeniu PKP i 7 lokomotyw PKP .

Licząc oczywiście dwa zestawy po dwa wagony szutrówek typu 411V PMR/Albert Model w I poł. października ( w tym jeden zielony ) i dodatkową emisję 3 zestawów pod koniec roku ( w tym jeden żółty ) . PMR/Albert Model będzie jedyną firmą która sprzeda edycje na przysłowiowym pniu...

Reszta to ...nadpodaż , zaleganie w sklepach, zaleganie u producenta , zatory płatnicze , przeceny ...
Ale właściwie co się kończy?
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
Był taki czas, że p Ryszard miał ważniejsze sprawy na głowie niż sklep modelarski. Pewnie trafiłeś na ten akurat okres. Ale to przeszłość. Ja nie mam najmniejszych zastrzeżeń do pracy sklepu z Rybnika.
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
@Kempol To jest ten "Swiat Modeli" ,bo ma dobra opinie i chcialem tam zrobic zakupy,ale niestety wyszlo jak wyszlo. O tamtym drugim to wiem.

@Dominik o tym to wiem, bylo na forum.

Ja zadnego zalu,czy pretensji do nikogo nie mam,bo to nie o to chodzi.Robie zakupy w innych sklepach gdzie jest to mozliwe, bo u p.Ryszarda nie mam takiej mozliowsci niestety.
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
W takim razie, skoro tak ładnie to podliczone, to poprosimy o listę. Wątek akurat jest stworzony do tego.
No cóż napisałem refleksje...więc cierpliwie muszę je wyjaśnić .
Więc !

Wystarczy tylko wejść na stronę główną sklepu Przystanek Hobby gdzie jest prezentowana lista zapowiedzi + 7 wagonów nowości jakie ukazały się w ostatnich 3 tygodniach ! I policzyć . Dodając set 3 cystern Piko w oznaczeniu DEC którego nie ma na liście ale jest na stronie Piko jako nowość na jesień 2018. Następnie dodać 10 szutrówek PMR/Albert Model i 3 cysterny białe z pasem Robo.
Wychodzi 51 wagonów ... :LOL:

Następnie żeby uzmysłowić sobie ogrom ilości trzeba wykonać mnożenie .Wcześniej zakładając skromne 300szt na model ( PMR/Albert Model wypuszcza po 100szt w numerze , ale nie jeden wagon ukaże się w liczbie 300-500 )

51 x 300 = 15300 ... :LOL: to jest w przybliżeniu magiczna liczba wagonów jakie ukażą się w przeciągu 4 i pół miesiąca !
Plus 7 lokomotyw ! :p
Jest to ilość jaką nie zna historia modelarstwa kolejowego w Polsce. A wynika z tego że jednocześnie kilku producentów zaplanowało
" mocne uderzenie" tej jesieni na polskim rynku ...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki