• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

el14

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 17 0
Dwójek w aktualnym malowaniu IC de facto (nie licząc przemalowanek YB Tilliga) nie było, więc nie ma czego być dość ;) Coś do swojej jedynki Robo w końcu muszę dołożyć. Inna sprawa, że ilości 110a/113a raczej duże nie były w odniesieniu do zwykłych wagonów, ale pewno się i tego z czasem doczekamy.
 

TheArturro

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 2 0
Dwójek w aktualnym malowaniu IC de facto (nie licząc przemalowanek YB Tilliga) nie było, więc nie ma czego być dość ;) Coś do swojej jedynki Robo w końcu muszę dołożyć. Inna sprawa, że ilości 110a/113a raczej duże nie były w odniesieniu do zwykłych wagonów, ale pewno się i tego z czasem doczekamy.
Z tego co widziałem, był jakiś czas temu zestaw ACME z wagonami PKP IC (zestaw "Chrobry"?).
 

TheArturro

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 2 0
Dwójek w aktualnym malowaniu IC de facto (nie licząc przemalowanek YB Tilliga) nie było, więc nie ma czego być dość ;) Coś do swojej jedynki Robo w końcu muszę dołożyć. Inna sprawa, że ilości 110a/113a raczej duże nie były w odniesieniu do zwykłych wagonów, ale pewno się i tego z czasem doczekamy.
Z tego co widziałem, był jakiś czas temu zestaw ACME z wagonami PKP IC (zestaw "Chrobry"?).
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
...tak to prawdziwy Ocean Spokojny węglarek ...
Typ Breslau/Essen czyli Ommk (A 10) KPEV , Om Breslau i Om Essen DRG , Om12 DB w III ep. i E 016 w IV ep.
- budowany w latach 1913 - 1928 w zawrotnej liczbie ca.200000 ( dwieście tysięcy ) sztuk ... !
Z tym, że Niemcy nie mieli tyle na raz. Po wydaniu wagonów jako reparacji wojennych. DRG startowało wg spisu w kwietniu 1920 z niecałymi 104 tysiącami. Do 1928 doprodukowali, jeśli dobrze zrozumiałem 54 tysiące, ale i tak wg spisu z 1934 było ich ok. 139,5 tys. Z tym, że ulepszone tzw. "wzmocnione" Om12 wyglądały prawie identycznie jak późniejsze Konigsbergi, i są powszechnie z nimi mylone.
Natomiast normalnego Om12, można pomylić ze starszym bratem Om04 / Om Ludwigshafen / Ommk typu IId2. Których w 1934 było jeszcze blisko 8 tysięcy.
Bardzo licznym typem był też O Halle / O 10 / ex A1 D.W.V. - ponad 47 tysięcy w 1934, plus niecałe 23 tys starszych braci O Frankfurt / O 01 / IId3.
Trzecią wielką rodziną węglarek DRG były stalowe typy O Schwerin / O 02 / IId1 - niecałe 15 tys w 1934 i związkowa O Nurnberg / O 11 / A6 ponad 17 tys w 1934.
Do tego jeszcze około kilka tysięcy innych pruskich typów, oraz podobna liczba węglarek mniejszych krajów 2 Rzeszy.
 
Ostatnio edytowane:

asap2u

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 2 0
czy spotkał się może ktoś z Was z informacją o planowanym wydaniu w tym/nadchodzącym roku przez producentów wagonów pasażerskich z VI epoki, w malowaniu PKP Intercity?
Jakiś czas temu w dyskusji na facebook-u odnośnie wagonów w malowaniu IC z segmentu Hobby pan Grzegorz z PIKO Polska napisał :
" ... Ten wagon należy do uproszczonego taniego segmentu HOBBY.
W tym roku będą w segmencie Expert a w przyszłym roku nawet tym malowaniu "
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ostatnio edytowane:

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
Czekam na kuszetki od ROBO i od PIKO, w tej kolejności;)
Co ja poradzę że kocham nocne pociągi :sleep:
Czyli jednak nie taki diabeł straszny jak go malują. Tyle gadania i fee i bee na Piko i pikofanów, bo i takie określenie znalazłem, a tu o taki Twój wpis
" Ale wiem, to PIKO więc trzeba bić pokłony, najlepiej 5 razy dziennie w stronę Mekki "
" ST44 bajeczny " oczywiście mowa o Piko to również Twój wpis. Popatrz jednak Piko jest Ok.
Wózki w wagonach Piko nie będą Ci przeszkadzać? Czy wolisz jednak te od Robo z wałem grubości wału napędowego z Titanica?
Nie ma co psioczyć i się krzywić na firmę P, której towary i tak sam kupujesz no ale tak to już jest.
Jak się nie ma to co chce, to się lubi to co ma.

Jeżeli Cię uraziłem, a nie było to w mojej intencji to z góry przepraszam.

Pozdrawiam
 

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.695 58 9
Jak się nie ma [tego] co się lubi, to się lubi [to] co się ma. Przeczenie (się nie ma) łączy się z dopełniaczem (nie ma się tego, a nie to), nie z biernikiem.
Zgadza się Panie Andrzeju, Tylko że to jest takie powiedzonko "Jak się nie ma to co chce, to się lubi to co ma" i w takim układzie brzmi bardziej rytmicznie z ( to ) niż z ( tego ).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Tylko że to jest takie powiedzonko "Jak się nie ma to co chce, to się lubi to co ma" i w takim układzie brzmi bardziej rytmicznie z ( to ) niż z ( tego ).
No nie, znane mi powiedzenie brzmi tak, jak zacytowałem wyżej kursywą, ale bez wtrąconych (domyślnych) słów w kwadratowych nawiasach. Powtórzę już w wersji, jaką znam od dziecka (a to już parę lat ;)):
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Słów "tego" i "to" się nie wypowiada właśnie dlatego, by zachować rytm. Wersji przytoczonej przez kolegę sledz nigdy dotąd nie słyszałem.
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
Czyli jednak nie taki diabeł straszny jak go malują. Tyle gadania i fee i bee na Piko i pikofanów, bo i takie określenie znalazłem, a tu o taki Twój wpis
" Ale wiem, to PIKO więc trzeba bić pokłony, najlepiej 5 razy dziennie w stronę Mekki "
" ST44 bajeczny " oczywiście mowa o Piko to również Twój wpis. Popatrz jednak Piko jest Ok.
Wózki w wagonach Piko nie będą Ci przeszkadzać? Czy wolisz jednak te od Robo z wałem grubości wału napędowego z Titanica?
Nie ma co psioczyć i się krzywić na firmę P, której towary i tak sam kupujesz no ale tak to już jest.
Jak się nie ma to co chce, to się lubi to co ma.

Jeżeli Cię uraziłem, a nie było to w mojej intencji to z góry przepraszam.

Pozdrawiam
Ale nie obrażam się bo wszystko co napisałeś jest faktem. Niczego się nie wybieram. Miło mi że mam takiego fana co pamięta moje wpisy. Mój stosunek do Piko jest klasycznie ambiwalentny. Więc jestem przeciw a nawet za. Jedne modele PIKO bardzo mi się podobają np. ST44 lub SU45. Inne dużo mniej jak EU07 i wagony osobowe . I pisałem o tym (może wtedy nie byłeś moim fanem jeszcze? ). PIKO ma swoje wady i to się dla mnie nie zmieni bo po prostu ich filozofią powoduje że produkują modele na dużo niższym poziomie szczegółowości niż lubię. Ale faktem też jest że są jedyna firmą którą te modele robi. Więc najzwyczajniej w świecie wyboru nie ma.....mogę się na nich czasem poobrażać, ale i tak kupuje te modele. Jeśli jednak jest jakaś szansa na kupienie tego samego modelu innej firmy jak np. ROBO to dla mnie wybór jest bardzo prosty.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 305
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki