• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Ja widziałem tylko tą wizualizację 3D... Myślę, że gorzej niż w Roco nie będzie.

Zresztą mam dwie SP45 PIKO i są git. Naprawdę myślisz, że ST44 będzie gorszej jakości jak wspomniane spalinowozy ? Nie powiedział bym...
Ja już napisałem co myślę - nie ma nawet prototypu, więc porównywanie nieistniejącego ST44 Piko, do istniejącego ST44 Roco, tylko na podstawie ceny, jest dyskusją o kolorze futra Yeti.
Nawiasem mówiąc poręcze w ET22 mocno mnie rozczarowały - szkoda, bo lokomotywa obowiązkowa.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Mnie tylko ciekawi na podstawie czego zrobiono taką wersję ST44. Ten model ma żaluzje chłodnic dwudzielne jakie stosowano w lokomotywach z wyższym numerem. Nie wyklucza to że takie zamontowano w ramach naprawy okresowej jednak warto to skonfrontować ze zdjęciem oryginału
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Jeśli chodzi o żaluzje, to wszystko się zgadza.
Warto zwrócić uwagę, że model ma imitację węży powietrznych przy wózkach - nie pamiętam, żeby wcześniejsze modele to miały.
Standardowo brak czerwonych świateł, ale do tych wniosków doszliśmy już we wcześniejszych dyskusjach.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Nie ma już przynajmniej tych karykaturalnych zderzaków
Bo oryginał miał okrągłe tarcze, to i w modelu takie odwzorowali. Gdyby oryginał miał prostokątne, to pewnie znów by w modelu były te ogromne prostokątne.
Warto zwrócić uwagę, że model ma imitację węży powietrznych przy wózkach - nie pamiętam, żeby wcześniejsze modele to miały.
Węże były zawsze, ale faktycznie te wyglądają na jakieś bardziej przestrzenne. Zawsze zastosowane były płaskie, mało ciekawe w wyglądzie, bo słabo udające oryginalne. Elementy te były montowane od góry na wózku i miały tendencję do wyczepiania się przy dotyku, bądź same z siebie na przykład w transporcie.
Węże zdaje się były, tylko do samodzielnego montażu.
Coś Ci się pomyliło. Albo modele, albo węże przy wózkach z wężami na czole.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
"I wszystko jasne! Gagarin od ROCO już w sprzedaży.
Lokomotywa ST44-190 Północna DOKP; Lok. Iława; ep.IVc
nr kat. 72877 (wersja analog) cena 730 zł.
Pierwszy raz - okrągłe zderzaki !!!
Oświetlenie bez zmian - brak czerwonych świateł."
FB_IMG_1529348033098.jpg
FB_IMG_1529348030236.jpg
 
Reakcje
292 0 0
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki