• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Poprzednie 3 edycje : ex Oppeln,cysterna i platforma ...nadal są do dostania. A to o czymś świadczy...
Chyba mamy do czynienia z zaplanowanym spowolnieniem edycji ze względu na "mozolną" sprzedaż.
Ale rynek na epokę III z orłem wyraźnie przez ostatnie lata osłabł na rzecz emisji modeli Piko, Albert Model i Robo w IV , V i VI epoce.
Więc ta inicjatywa Loko Modelu rozłożona na prawie 5 lat ze świetnymi modelami Brawy , niemieckich wagonów w oznaczeniu PKP.
Których w III epoce było zatrzęsienie - do 50% ilostanu PKP - jest chyba ostanią...?!
W między czasie wspomniani producenci wyczerpią zasoby konstrukcji PKP i za zaledwie poł dekady !
Spoczniemy na laurach i wreszcie odetchną nasze portfele ....
Pytanie tylko do czego to podczepić? Obecnie nie wychodzi za dużo lokomotyw z III epoki, a na typowo polskie parowozy sobie jeszcze poczekamy, zwłaszcza te ze starszych epok.
Natomiast w ostatnim czasie pojawiło się sporo lokomotyw i wagonów z epok IV, V i VI i nie ma co się dziwić, że one schodzą najbardziej. Ba, są to epoki, które większość jeszcze pamięta (a najmłodsi już od V wzwyż) - wobec czego o epoce III się zapomina, bo ludzie wolą kupić coś, co pamiętają i do czego mają sentyment. A epoka III już coraz odleglejsza, jakby nie patrzeć - całkiem dobrze pamiętają ją już osoby w wieku wyższym niż 40 lat, a tych niestety z czasem ubywa...
Takie moje dyrdymały w tym temacie.
 

Intruz

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
557 6 1
Pytanie tylko do czego to podczepić? Obecnie nie wychodzi za dużo lokomotyw z III epoki, a na typowo polskie parowozy sobie jeszcze poczekamy, zwłaszcza te ze starszych epok....
To prawda, jednak tutaj można skompletować świetny skład z modeli nazwijmy to segmentu "premium" jeżeli chodzi o producentów masowych, w dodatku kompletny i realistyczny (autoryzowany przez Pana K. Koja). Inne firmy wypuszczają pojedyncze modele starszych epok, z którymi dopiero nie wiadomo co zrobić. Tutaj mamy odpowiednie proporcje węglarek, krytych, platform i cystern, w dodatku rozłożone to wszystko w czasie i nie zarzynające portfela. Idealna alternatywa dla modeli "Korpokolei".
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
A epoka III już coraz odleglejsza, jakby nie patrzeć - całkiem dobrze pamiętają ją już osoby w wieku wyższym niż 40 lat,
Teraz żeś pojechał znaczącej części modelarzy na tym forum
Ja osobiście nie czuję się specjalnie urażony, ale to, co napisał kolega Dariusz nie całkiem jest zgodne z faktami. 40 lat temu był rok 1978, czyli 10 lat po rozpoczęciu się IV epoki (1968-69). Ja mam trochę więcej, ale też nie bardzo pamiętam III epokę. Mając lat kilka czy kilkanaście nie zwracało się wtedy uwagi na szczegóły konstrukcyjne taboru, a tym bardziej na oznaczenia.
te Klein Modellbahn chyba nawet gorsze od Roco były
Chyba nie były. Klein Modellbahn robił bardzo dobre modele, a Roco przejęło znaczną część ich opracowań.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Pytanie tylko do czego to podczepić? Obecnie nie wychodzi za dużo lokomotyw z III epoki, a na typowo polskie parowozy sobie jeszcze poczekamy, zwłaszcza te ze starszych epok.
Natomiast w ostatnim czasie pojawiło się sporo lokomotyw i wagonów z epok IV, V i VI i nie ma co się dziwić, że one schodzą najbardziej. Ba, są to epoki, które większość jeszcze pamięta (a najmłodsi już od V wzwyż) - wobec czego o epoce III się zapomina, bo ludzie wolą kupić coś, co pamiętają i do czego mają sentyment. A epoka III już coraz odleglejsza, jakby nie patrzeć - całkiem dobrze pamiętają ją już osoby w wieku wyższym niż 40 lat, a tych niestety z czasem ubywa...
Takie moje dyrdymały w tym temacie.
Jak to do czego? Skład jest dedykowany pod Ty2 Roco. Lokomotyw pasujących do końca lat 50tych wyszło całkiem sporo, i chyba każdy zainteresowany jakąś już ma.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Ciekawość, to pierwszy stopień do piekła. Ale swoją drogą ciekawe, skąd taka ciekawość.
Jak się likwidował Klein Modellbahn, to Tomasz był przedsiębiorczy i zakupił wydmuszki tych wagonów. Na pewno nie ukradł.
Poleżały na strychu, aż zdobył z drugim Tomkiem pełną dokumentację do tych wagonów, następnie je pomalowali, oznaczyli, zrobili piękne pudełka i teraz można je sobie kupić.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
Ciekawość, to pierwszy stopień do piekła. Ale swoją drogą ciekawe, skąd taka ciekawość.
Jak się likwidował Klein Modellbahn, to Tomasz był przedsiębiorczy i zakupił wydmuszki tych wagonów. Na pewno nie ukradł.
Poleżały na strychu, aż zdobył z drugim Tomkiem pełną dokumentację do tych wagonów, następnie je pomalowali, oznaczyli, zrobili piękne pudełka i teraz można je sobie kupić.
Ewentualnie "gie" tamtemu koledze do tego. To tak w skrócie. ;)
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.477 56 5
Nie znam aż tak dobrze przekroju wiekowego użytkowników forum. Jeśli ktoś się poczuł urażony, to przepraszam.
Nie musisz przepraszać, ja urodziłem się na przełomie ep.III i IV ,nie mogę pamiętać III epoki ,ale ze względu na sentyment do trakcji parowej mam tabor zw epoki. Co do IVa to trochę pamiętam, IVb pamiętam dobrze i późniejsze też. Kiedyś ktoś napisał ,że najciekawszy okres historii PKP to lata 60-te i 70-te i tego się trzymam.... Pozdrawiam wszystkich 50+.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki