• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

tcy

Znany użytkownik
Reakcje
61 0 0
Informacja Pana Krzysztofa Koja o nowej edycji modeli była chyba bardzo prosta - przypomnę :
"Osoby zainteresowane zakupem tych modeli, proszę o kontakt ze sklepem: www.swiatmodeli.com"
Ci, którzy chcieli to się skontaktowali.
Jeżeli będą wolne zestawy to pojawią się w ofercie 19 kwietnia po godz. 15.00.
Tak, informacja była bardzo prosta - należało się skontaktować ze sklepem aby dokonać zakupu poza sklepem internetowym? A dla dalszego uproszczenia informacja, że sprzedaż będzie prowadzona od 20 kwietnia... Ręce opadają...
 

zember

Aktywny użytkownik
Reakcje
39 0 0
Było inaczej. Pisał JanuszJ i Pawel że dało się kupić przez koszyk.
Produkty jak zostały dodane do sklepu, można było dodawać do koszyka i była informacja o dostępności od 20 kwietnia. Potem jak się wyprzedały na pniu to została tylko informacja o dostępności od 20 kwietnia, którą wiele osób tutaj odebrało że trzeba czekać, podczas gdy było już "po ptokach".
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.225 25 2
Wykonanie na wysokim poziomie. Nic nie odpada, nadruki bez zarzutu. Wagony toczą się bez zbędnych oporów - problem pierwszej serii rozwiązano minimalnym pocienieniem konstrukcji beleczki wagonu, o którą ocierały koła.
5559EC51-239F-4FD4-B5BA-BA060E8FD580.jpeg
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Ja bardzo dziękuję za te wagony, chciałem kupić ale niestety nie jestem w stanie siedzieć na necie 24h na dobę aby zdobyć i tak jak się okazuje nie osiągalny model . Drugi zestaw mnie ominął i nie mam zamiaru wydawać 100% więcej za wątpliwej jakości modele. W tej chwili nawet jakby te wagony kosztowały 1zł to ich nie kupię. Większość dnia spędzam na zarabianiu pieniędzy, z czego większość przeznaczam na modele z bardzo dobrych firm, m.in. od Rangera i Robo, Telewizor, ZNTK Rybnik, EFC, Piotr66 etc. Nie będę przepłacał spekulantom. Wszystko na ten temat!
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Szanowni Koledzy !
W dniu dzisiejszym rozmawiałem tel. z Krzysztofem Kojem.

Edycje szutrówek PMR/Albert Model będą się w tym roku i następnym ukazywać regularnie co kwartał !
( Następna już w czerwcu 2018 ! )
Aż do skutku w następnych latach , aż do
ZASPOKOJENIA WSZYSTKICH KTÓRZY CHCĄ jeden czy więcej kompletów w danej epoce posiadać.
Aktualnie rozsprzedano z I i II edycji 800 wagonów na przysłowiowym pniu !

Przyjdzie moment że poszczególni modelarze nie będą już chcieli kolejnego zestawu ( może trzeciego , może dziesiątego ? ) i wtedy bez problemu będą kupować inni chętni . Ci co nie kupili muszą się wykazać cierpliwością. Po za tym będą kolejne emisje w każdej z epok i w każdym z malowań : czerwień tlenkowa , niebieskie , żółte , zielone . Nie ma mowy o żadnej spekulacji o żadnej sprzedaży z pod lady...
Po prostu drogą elektroniczną kilkudziesięciu chętnych może wyczyścić dostawę w sklepie w godzinę !
Mnie następne zestawy już nie interesują Szanowny Hrabio. Mam już kilka Twoich Modeli dzięki kolegom z forum i dla mnie Jesteś Kimś Książę! :)
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Mnie następne zestawy już nie interesują Szanowny Hrabio. Mam już kilka Twoich Modeli dzięki kolegom z forum i dla mnie Jesteś Kimś Książę! :)
Szanowny Baronie ! Dziękuję za słowa uznania choć od moich 18 edycji wagonów PKP ( w tym dwóch parowozów ) minęło już 7 lat ( pierwsza styczeń 2003- ostatnia wiosna 2011r ).
Mój wpis miał na celu wyjaśnienie polityki produkcyjnej PMR K.Koj. / Albert Model.
I danie 100% nadziei na zakup tych modeli wszystkim których jak dotąd ominęły te 4 zestawy jakie się ukazały.
Otóż ze względu na możliwości dokumentacji i ze względu na realizm składów jakie powstaną na naszych makietach i gablotach.
Producent i dystrybutor postanowili wykonywać te wagony w małych partiach po 100szt w jednym numerze !
Niestety taka polityka ma też i swoje minusy - w początkowym okresie spora część zainteresowanych nie może ich kupić.
Jednak w miarę kolejnych edycji modele te zaczną docierać i do pozostałych. Cóż , 4 emisje w obecnym roku po dwa zestawy czyli 1600 wagonów to z jednej strony nie mało, a z drugiej powód do słusznej irytacji tych co stoją ciągle "na zewnątrz" emisji ...
Łudząco to przypomina zakupy artykułów w tak opiewanym przez niektórych prl-u . Młodsze roczniki mają okazję zaznać tej chyba "masochistycznej" rozkoszy tamtych czasów... " wreszcie rzucili ale już nie ma ...kolejny raz nie ma a sąsiad już ma ... "
Na pocieszenie mogę donieść że - wg. info od Krzystofa Koja - były pierwsze osoby które nie budują składów szutrówek i nie były już zainteresowane 3 i 4 zestawem. Myślę że przyszły 2019 rok kiedy to ukażą się zestawy 5-8 czyli wagon egzemplarz 1601 do 3200 sytuacja zacznie się stabilizować.
Osobiście kupiłem wałbrzyskie z początku V epoki i dalej koncentruję się tylko na IV epoce . Z tego co mogę uchylić rąbka planów to w czerwcu ma być ponownie późna V epoka i IV .

Solidaryzuję się z tymi co do tej pory nie mieli okazji kupić tych wagonów bo wiem co czułbym będąc na ich miejscu ...
IMG_6403.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
173 35 1
Łudząco to przypomina zakupy artykułów w tak opiewanym przez niektórych prl-u . Młodsze roczniki mają okazję zaznać tej chyba "masochistycznej" rozkoszy tamtych czasów... " wreszcie rzucili ale już nie ma ...kolejny raz nie ma a sąsiad już ma ... "
Nic tylko patrzeć jak powstanie komitet kolejkowy w sprawie szutrówek :)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
To jest zdjęcie starej ST44-199..
Widać zamazany stary numer 199. A w ogóle to w czym jest problem, że nie podają na swojej stronie przynajmniej informacji o tym jaki numer boczny będzie miał kolejny wypust ST44? Bo chyba już wiedzą jaki. Ciekawe, czy jakaś to wg nich strategicznie ważna to informacja, czy też, że nie istotne, bo twierdzą, że 'na co nam to wiedzieć skoro i tak kupią'....
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
To stała praktyka Roco. Dopóki nie mają zdjęcia prawdziwego modelu w nowej wersji, używają zdjęć starych modeli z zamazanymi numerami. Dotyczy to nie tylko modeli polskiego taboru. Pewnie nie chce się im ręcznie nanosić nowego numeru, łatwiej jest po prostu zamazać stary.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Poczytałem instrukcję dla nowego ST44, na którą i tak patrzę z dystansem.
Niby ma być zamontowana płytka PluX22 (w instrukcji jest zdjęcie płytki).
W dalszym ciągu brak czerwonych świateł, czego nawet się nie spodziewałem.
Epoka IV, więc zobaczymy.
Wykaz części informuje, że będzie to ST44-190 tak jak pisałem już wcześniej.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Wg. Pdf-u, część nr 21 to element z diodami świecącymi. Widać tam dwie diody, więc zakładam, że światła czerwone jednak będą.
Jeśli PDF przedstawia elementy, z których żeczywiście będzie zbudowany model, to szału nie ma. O fabrycznych możliwościach zrobienia świateł manewrowych można zapomnieć.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Zapoznałem się że światłowodami w instrukcji części zamiennych.
Są takie same jak w przypadku pozostałych ST44 - tyle, że dwa światłowody rozdzielone są na dwa numery katalogowe (instrukcja ST44-717).
+ opis: "3-Spitzenlicht an beiden Fahrzeugenden, mit Fahrtrichtung wechselnd"
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 315
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki