• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#42
No, to nas (przynajmniej mnie) PIKO trochę zaskoczyło, a ceny...no cóż, równają do najlepszych ;) , miejmy nadzieję, że nie tylko w cenach.

Wydaje mi się, że ET22 w starym malowaniu ma niewłaściwy numer. Na wizualizacji na stronie Piko jest widoczny dość wysoki numer 357. Według informacji, przekazanej swego czasu przez kolegę Ciemnego, uzupełnionej przez kolegę Pawła, w takim wykonaniu (stare lampy i zderzaki, ale drzwi z oknami), powinien mieć numer z zakresu 242 - 281.
001 do 241 stare gary i pierwszy typ pudła ( 3 duże okna )
242 - 281 stare gary i typ pudła jak ten 259 z piko plus zaokrąglone żaluzje
282 - 381 okrągłe lampy plus zaokrąglone żaluzje
382 - 1183 okrągłe lampy plus prostokątne żaluzje.

wyjątkiem były 1001 i 1002 te miały stary typ pudła (3 duże okna) i okrągłe lampy od początku zamiast kanciastych plus gniazda do ukrotnienia.

z tego co pamiętam do nr 600 coś były listwy później szło już bez. Obudowy zderzaków w czasie produkcji miały wszystkie byki.
Wg artykułu Pawła Terczyńskiego "Lokomotywa elektryczna serii ET22" (Świat Kolei 11/2006) okna w drzwiach od numeru 242.
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
#43
Tak, serwer Piko się przyciął.

No to mamy hegemonię Piko na rynku. Kolejne, nowe konstrukcje. Teorie spiskowe lepiej litościwie pominąć :)

Powinny spaść ceny nie tylko piętrusów Hobby Trade, ale także i Gagarinów od Roco. Docelowo w zasadzie wszystkie modele, gdzie będziemy mieć konkurencję różnych producentów nie powinny mieć wysokich cen - i to powinno nas cieszyć.

Pozycji "must have" na przyszły rok sporo, ale pamiętajmy, że to cały rok będzie trwało - do jesieni jest czas gromadzić pieniążki.

No i teraz ciekawe co do tego niewątpliwie sytego tortu dorzucą pozostali producenci - Roco, Tillig czy ACME. Pamiętajmy, że niektórzy nawet nie wywiązali się ze swoich obietnic w tym roku (jak zwykle to ACME i Heris, ale i Trix nie wydał "polskiego" Vectrona DB).

Fajnie też, że będzie ST44, ale że to nie SU46, SM31, SM48 czy EP09 to jednak trochę żal...
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#46
Całe szczęście, że ja się swoich od Hobby Trade pozbyłem. Ceny ich radykalnie spadną.
... Ja prywatnie cieszę się z Kolei Mazowieckich.
Powinny spaść ceny nie tylko piętrusów Hobby Trade, ...
Ja bym się ze sprzedawaniem HobbyTrade-ów nie spieszył, bo cena tych Pikowskich piętrusów jest podejrzanie niska, więc zobaczymy, co to będzie i czy faktycznie będzie się z czego cieszyć?! ...
 
Reakcje
16 0 0
#54
Jak się podzieli cenę zestawu cystern na 3 to wychodzi 50 "ojro" za sztukę, czyli nieco ponad 200 złotych za sztukę. Pi razy drzwi tyle zapowiadał Robo za swoje cysterny. Wszystko i tak będzie zależało od kursu euro. Podsumowując to choć 2018 rok jeszcze się nie zaczął, a już jest ciekawie :) . PIKO wysoko zawiesiło poprzeczkę.
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#55
Odnośnie nowości PIKO - piękny plan wydawniczy, raduje się dusza. Najbardziej zaskoczył mnie ST44. Ciekawe czy to jakaś stara forma, czy zupełnie coś nowego? Zestaw PR... zastanawiam się czy to będą nowe numery?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki