• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#23
Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale w katalogu zarówno Roco i Fleischmann'a po wpisaniu w wyszukiwarce np. frazy PKP, wyskakują nie tylko obecne modele w ofercie, ale cała lista archiwalnych produktów. Czy może to być forma poszukiwania pomysłu na kolejne wypusty bądz reedycje?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#26
Ta strona, podobnie jak Roco ma taką wyszukiwarkę, która pokazuje to co było. Takie a'la archiwum. Czerwona kropa znaczy było ale już nie ma. I wcale nic nie mówi, że będzie znowu.
 
Reakcje
28 0 6
#30
Czy spodziewane jest jeszcze wydanie podobnych zielonych EU07, np. o nieco innych numerach, czy to już totalnie koniec EU07 w takich malowaniach od PIKO? Jeśli tak, to wydaje mi się to dziwne, bo skoro model się sprzedaje, to dlaczego kończą produkcję? Zaspałem, a teraz bym chciał kupić, a nie ma.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#32
Rok temu nowości były znane 29 grudnia. A więc po świętach :)
Zgadza się. Jak kolega zauważył Piko od pewnego czasu jako pierwsze ujawnia swoje nowości na dany rok .
Myślę że lada dzień ujawni swoje nowości na 2018r i w tym Nowości w temacie PKP.
Z tego co mój wywiad ustalił to możemy się spodziewać w 2018 ze strony Piko "kontrpropozycji" :D w temacie wagonów towarowych ... !
 
S

stalecki_pl

Gość
#33
Jak donosi Modelmania, od 1.01.2018 będzie w sprzedaży 'rumun' ST43-296 firmy MTB.
Model ma być bez wad.
Czy ktoś widział już to wykonanie z żółtym czołem?? Czy model jest wart uwagi?
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#36
Czy spodziewane jest jeszcze wydanie podobnych zielonych EU07, np. o nieco innych numerach, czy to już totalnie koniec EU07 w takich malowaniach od PIKO? Jeśli tak, to wydaje mi się to dziwne, bo skoro model się sprzedaje, to dlaczego kończą produkcję? Zaspałem, a teraz bym chciał kupić, a nie ma.
Jeśli chodzi o nowe malowania nie byłbym optymistą.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
#38
Ciekawe... Czyli wychodzi na to że zyski ze sprzedaży ostatniego ST43 musiały być dla MTB zadowalające, że zdecydowała się wypuścić kolejny, w gruncie rzeczy, bubel :/
Pokaż mi który z wypustów MTB nie był bublem, każdy w mniejszym lub większym stopniu jest. Delikatne niedociągnięcia się wszystkim zdarzają, ale w przypadku tej firmy to albo nie zgadzają się podstawowe wymiary, albo obrysy czy główne cechy charakterystyczne dla danej lokomotywy. Czesi po nich nieźle jechali za Skody(nasze narzekania na Piko czy Roco to tylko lekkie marudzenie w porównaniu z tamtym) i jak widać nic się nie zmienia na lepsze. Firma nastawiła się widocznie na produkcję budżetową, gdzie liczy się szybciej wydać kolejny model niż go dopracować, a grono niewymagających klientów jest najwyraźniej na tyle duże, że im się to opłaca. Niektórzy kupują te modele dla dzieci, by im nie zniszczyły przypadkiem ich dopieszczonych ozdób kolekcji, ale nadal jest sporo osób, na które działa magia znaczka PKP. Nie liczę na to, że kiedyś MTB mnie zachwyci swoim modelem i taki z radością nabędę, są to aby kolejne wupusty, które statystycznie można odnotować, że takie wyszły i to wszystko.

Życzę wszystkim Wesołych Świąt i kolejowych prezentów pod choinką;)
 
Ostatnio edytowane:

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
#39
Na Fejsie Pan Piko zamieścił info iż Byk Cargo sprzedał się w całym nakładzie czym zdobył laur eksportowego produktu Piko oraz to co najważniejsze wypadł tym samym z katalogu na 2018 roku a katalog otrzymamy jeszcze w tym roku... To pokazuje politykę Piko i co najlepsze mogą być nowe konstrukcje ;)))
 

zember

Aktywny użytkownik
Reakcje
39 0 0
#40
No i mamy pierwsze zapowiedzi od PIKO:

Cysterny typu 406R:

406.jpg

Oliwkowe "Bonanzy":

120a.jpg

ET22:

et22.jpg

ST44:

gagar.jpg

111A:

111a.jpg

112A

112a.jpg

PIKO zaszalało, czyli jak widać dużo typowo polskich wagonów - 401Z - 3 sztuki, 406R - 3 sztuki, 111A - 1 sztuka, 112A - 1 sztuka. Z lokomotyw mamy 2x ET22, 2x SU45, 1x EP08 no i hit - ST44! PIKO chyba nigdy nie miało M62 w ofercie?

Wszystko jest tutaj:
http://www.piko-shop.de/index.php?v...t=neuheit+2018+pkp&b_warengruppe_id=0&x=0&y=0
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki