• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2018

SzymonZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
44 50 67
ST44 w końcu z gniazdem PluX22 ! No i dźwięki Henning Sound. Będzie można w starych wymienić płytkę. Nie ma nowości ale przynajmniej coś poprawiają w starych konstrukcjach. No i fajnie że zestaw Eaos. Ale mogły być brązowe.
Co daje Plux22 i ten Henning Sound? Pytam bez ironi bo jak wiecie jestem zbieraczem i sie nie znam.
W czym jest lepsze niz ESU czy ZIMO?

Lepszy dzwiek daje, lepsze glosniki?

PS. Ja kiedys myslalem zeby ktos zrobil taki dekoder z taka funkcja ze jak sie pstryknie jakies tam "F" to jest taki dzwiek jaki slyszy czlowiek stojacy obok przejezdzajacego skaldu i dzwiek toczenia sie samego loka, badz loka z wagonami towarowymi lub osobowymi.
To by juz bylo cos.

Poza tym jakis maly sub woofer by zaczeli wstawiac bo szczerze to ja juz nie kupuje dekoderow dzwiekowych - nie dosc ze koszto to polowa calej lokomotywy (dlaczego az tyle???), a po drugie dzwiek nawet najlepiej nagrany brzmi na tych glosniczkach jak piski z radyjka jakie mialem w starej Corolli rocznik 1992.

No bez jaj jest 2018 rok - niech rusza lepetyna o cos zrobia lepszego. Szczegolnie jak dek kosztuje 400-500 PLN.
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Jeśli chodzi o nowości Roco, jestem niepocieszony brakiem brązowych węglarek. A czy katalog w segmencie hobby, dla początkujących też jest dostępny?
 

draxxio

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 1 11
Moja pomyłka, już skorygowane;)
przyglądam się formie i ona jest raczej dobra. Chyba, że mi już od programowania przed kolokwium wzrok wysiadł. Widzę tylko błędy w oznaczeniach (choć w sumie są to 2 różne malowania, bo PKP Cargo Spółka PKP i PKP Cargo Logistics) ale to można poprawić (i trzeba liczyć że Roco to poprawi a foty dodane są z modeli, które wcześniej wychodziły). Roco de facto nie klepie tych samych numerów to i takie błędy może poprawić
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Odkopałem na forum kilka informacji, które podał @ffox
Te modele to typ wagonu 183 jeżdżący m.in. w niemczech (DB Cargo).
Wzorowane były na wagonach typu 441V (albo 449V).
Oprócz innego typu wózków, nie da się nie zauważyć różnicy w przedniej konstrukcji wagonu (wystający/bardziej ścięty "kadłub" w 441V).
 

draxxio

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 1 11
Odkopałem na forum kilka informacji, które podał @ffox
Te modele to typ wagonu 183 jeżdżący m.in. w niemczech (DB Cargo).
Wzorowane były na wagonach typu 441V (albo 449V).
Oprócz innego typu wózków, nie da się nie zauważyć różnicy w przedniej konstrukcji wagonu (wystający/bardziej ścięty "kadłub" w 441V).
Hmmm... Wózki i tak w wielu modelach są uproszczone, więc czy to aż taka tragedia? Na pewno lepiej prezentuje się taki talbot aniżeli prawdziwe przemalowanki jak platforma Piko sprzed roku z segmentu hobby
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
@draxxio. Wszystko zależy od Ciebie. Każdy ma jakiś tam poziom tolerancji. Dla mnie wagon może być wykonany z pewnymi uproszczeniami lub błędami. Ale ten talbot po pierwsze jest wagonem innego typu, a po drugie dla mnie różni się baaaaardzo od tego naszego. Podobne do polskich są np. Roco-wskie wagony typu Res (dla jasności to tez przemalowanka). Wszystko zależy od Twojego zakresu tolerancji. Ja już dawno skreśliłem ten wagon z mojej listy choć pragnąłem mieć wahadło takich Talbotów.
 

draxxio

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 1 11
Nie śledzę wszystkich rynków, ale České dráhy Roco również zlewa od lat... niestety.
Mieli zrobić niebieskie wagony YB i kicha.
YB akurat Tillig niedawno wznowił także są dostępne (choć cena za tę jakość jest komiczna)...


@draxxio. Wszystko zależy od Ciebie. Każdy ma jakiś tam poziom tolerancji. Dla mnie wagon może być wykonany z pewnymi uproszczeniami lub błędami. Ale ten talbot po pierwsze jest wagonem innego typu, a po drugie dla mnie różni się baaaaardzo od tego naszego. Podobne do polskich są np. Roco-wskie wagony typu Res (dla jasności to tez przemalowanka). Wszystko zależy od Twojego zakresu tolerancji. Ja już dawno skreśliłem ten wagon z mojej listy choć pragnąłem mieć wahadło takich Talbotów.
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Jakby tak popatrzeć to pełnowartościowych modeli na polskim rynku za wiele nie ma. Szczególnie w VI epoce.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 218
Tabor 303
Tabor 339
Tabor 315
Tabor 35

Podobne wątki