• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2017

OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dodam, że w chwili obecnej modele Exact-train w oznaczeniu PKP dostępne są wreszcie w sklepie modelmania w następujących wykonaniach:

tzn:

- Kdt III epoka, rewizja 21.07.1954 nr kat. EX20221 (ten)
- Glmr (Kddth) z pomostem Rewizja 18.10.1971 nr kat. EX20222
- Kddth z budką ham. Rewizja 28.02.1967 nr kat. EX20123
- Glm (Kddt) Rewizja 24.06.1968 nr kat. EX20124

Cena 160zł/szt

Zdjęcia dostępne na stronie sklepu.
----------------------------------------------
Dodam: Jeśli chodzi o te wagony to cena zestawu wynosi ok. 280zł (info modelmania), co dawałoby 93zł/szt. Dziwne tylko, że na stronie sklepu podają że Fleischmann - zestaw 3 platform typ Sap (PPPzk303) Fleischmann 23573S, zaś na ulotce jest logo Liliput. O co tu chodzi? Fleischmann czy Liliput w końcu?
 
Ostatnio edytowane:

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Model o numerze katalogowym EX20221 (Kdt 118 574) na pewno nie nosi daty rewizji z 1954 roku (chyba, że ją błędnie naniesiono), wtedy jeszcze byłby z "zerem" i orłem. Możliwe, że cyfra 8 jest źle odbita i wygląda jak 4. Oznakowanie wagonu osadzone jest w początkach epoki IIIc, przejściowy wzór cechy PKP stosowano w latach '58-'59, patrząc po innych modelach z tym wzorem.
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Z innej mańki. Dla zainteresowanych... Na profilu FB lokomotyw są już informacje, że dostępne są wspominane wcześniej platformy Liliputa.

"Zestaw trzech platform "podczołgowych" firmy Liliput (seria limitowana dla dystrybutora Dream) już jest w naszym sklepie.
Każdy wagon posiada różny numer inwentarzowy. Dodatkowo do montażu są kłonice i pomost hamulcowy.
PKP ep.IVa; cena 280 zł. Poniżej nasza mini galeria jednej z platform."

Zdjecia z profilu facebook lokomotyw:

FB_IMG_1510943199789.jpg

FB_IMG_1510943216035.jpg

FB_IMG_1510943221596.jpg


Także tak to wygląda.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
A ja, jako znany maruda, powiem, że wolałbym, żeby był to taki, jak ostatnio wydany z żółtymi czołami, ale w takim malowaniu jak w tej reklamie. Tylko, żeby kolory były prawidłowe, bo na tym zdjęciu są nie do końca takie, jak trzeba. To już wersja współczesna, z bardziej trawiastą górą i dolnym pasem, więc traktuję to trochę umownie i liczę na oryginalne barwy z IV epoki.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Dystrybucja jak za dobrych lat poczatku istnienia Internetu - tylko email, zadnej strony www, FB i Ista swista itp. ;)
Zgłoś się na ochotnika, że taką stronę www im zrobisz i utrzymasz. PMR dopiero po raz pierwszy robi większą dystrybucję, i jak widać info o dostępności szutrówek zrobiło im falstart.
A że koncert zamówień został wydzielony z wątku o limitowanych wypustach PMR to się nie ma co dziwić, bo to zupełne różne sprawy.
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Tak postrzegany przez mój ulubiony sklep "Reynaulds" jest ET22 wydany przez PIKO. Nadal czekam na owo malowanie... ;)

Zobacz załącznik 520881
Widocznie kolega czeka na epokę V. To jest kolorystyka współczesna. Ja na ten czas czekam na IV.
W IV epoce były nieco inne odcienie zieleni. Ta ciemniejsza była... ciemniejsza, a ta jaśniejsza, - jaśniejsza :)

et22.jpg

źródło: https://sentymentalny.pl.tl/Lokomotywy-ST-_-43.htm

...chyba Byk... być... :)
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Jak widać z tego zdjęcia, w IV epoce malowanie też bywało różne, także ET22 miewały różne odcienie (zwłaszcza po naprawach głównych), ale jednak szczególnie góra i dolny pas nie były takie trawiaste, jak na zdjęciu w reklamie tego sklepu.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Jak widać z tego zdjęcia, w IV epoce malowanie też bywało różne, także ET22 miewały różne odcienie (zwłaszcza po naprawach głównych), ale jednak szczególnie góra i dolny pas nie były takie trawiaste, jak na zdjęciu w reklamie tego sklepu.
Jednego dnia w latach 80-tych, (mogł to być 1986r.) stałem w Jeleniej Górze na peronie. Z Wrocławia nadjechał popołudniowy pociąg osobowy ciągnięty właśnie ET22. Było wtedy bardzo rzadkim wydarzeniem spotkanie byka na szlaku do Jeleniej, prace wykonywały sputniki i EU07. ET22 wyglądał na świerzo pomalowanego (nowy) i miał takie bardziej jaskrawe barwy zieleni, inne niż dotychczas spotykane. Nie mam pojęcia jaki to był numer.
 
Reakcje
9 0 0
Czy ktoś mógłby napisać coś więcej o tych platformach pod czołgowych Sap? Jak ze zgodnością z oryginałem? (może ma ktoś jakieś zdjęcie oryginału bo ja nie znalazłem... :/) No i jak z jakością wykonania?
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Czy ktoś mógłby napisać coś więcej o tych platformach pod czołgowych Sap? Jak ze zgodnością z oryginałem? (może ma ktoś jakieś zdjęcie oryginału bo ja nie znalazłem... :/) No i jak z jakością wykonania?
Wczoraj otrzymałem set trzech wagonów. Przyznam się, że nastawiłem się sceptycznie do modelu tej platformy, ale ponieważ lubię platformy, oraz dlatego, że cena nie jest jakaś kosmiczna skusiłem się na zakup u Karola. Po obejrzeniu stwierdzam, że moje obawy były niepotrzebne. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wykonaniem modelu. Po pokazanych zdjęciach nastawiłem się, że odeskowanie zostało pozbawione imitacji słojów, które jednak występują. Jakość druku również na bardzo dobrym poziomie. Właściwości jezdne bardzo dobre. Jedynym minusem może być barierka z hamulcem ręcznym, która wydaje się zbyt mało filigranowa. Ogólnie polecam niezdecydowanym :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 154

Podobne wątki