• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2017

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
Jakoś mnie te wyliczenia nie przekonują. Gdyby tampon był tańszy to by zrobili to starą metodą a nie jakąś nową według Ciebie droższą.
Jedyne co może mnie przekonać to fakt że boją się o sprzedaż tych modeli i wolą zerwać napisy z tych co im zalegną w magazynie żeby dać inne w innych kolejach. To wtedy byłoby tańsze niż malowanie całej budy od nowa.
Fakt jest jeden. Taka folia jest dobra na reklamy na sklepach i samochodach a nie na tak małe modele i chociaż cała reszta modelu mi się podoba to jednak te napisy go deklasują jak dla mnie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Patrząc na ten model i czytając Wasze opinie to widzę, że Roco idzie w kierunku zabawek... Naklejki na lokomotywie kojarzą mi się z prostymi, tanimi, chińskimi ciężarówkami piwnymi z naklejonymi na naczepach napisami i rysunkami... Jeśli taki jest kierunek w miniaturowym kolejnictwie to znaczy, że i tam dotarła dobra zmiana. To jest po prostu żenada... :(
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
Dla uściślenia: to nie są naklejki ani folia! Nie znam się na technikach drukarskich, ale znajomy zasugerował, że to może być sitodruk.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
A czy te naklejki/sitodruk/cholerawieco trzymają grubość w skali? :D Liczy się odbiór wizualny modelu, jeżeli rzucają się w oczy wypukłe napisy to psuje to ogólne wrażenie, jak nie to dobrze...
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
A czy te naklejki/sitodruk/cholerawieco trzymają grubość w skali? :D Liczy się odbiór wizualny modelu, jeżeli rzucają się w oczy wypukłe napisy to psuje to ogólne wrażenie, jak nie to dobrze...
...no trwałość oznaczeń liczyć się powinna. Ciekawe jak z tym.
[DOUBLEPOST=1510213881,1510212957][/DOUBLEPOST]
Po ostatnich wypustach tj. ET22 i EU46 to już chyba koniec zapowiadanych nowości na br. czy może o czymś zapomniałem. Pora chyba zamykać powoli ten wątek i szykować się na następny rok bo raczej nic szczególnego już się nie wydarzy. A może jeszcze coś na święta jakaś niespodzianka od firm i przedstawicieli ?
Patrząc na te 'naklejki' na tym elektrowozie, o którym mowa, to zaczynam się zastanawiać dokąd zmierza myślenie? Mieliśmy nie dawno Gbs'a od PIKO z namalowanymi dechami za 160 zł, potem ktoś się opamiętał i to przecenił. Ale i tak chyba brania to nie miało. Nadchodzą czasy malowania okien w modelach? Nie wiem jak z trwałością tych napisów, ale jeśli to naklejki, to patrząc na kanty jakie tworzy zewnętrzny ich obrys mam obawy o zaczepienie paznokciem. Co, jak się wówczas naderwie? A jak zrobić zasciek z dachu (patyna) by farba się nie rozeszła wokoło literki? Teraz świadom tych praktyk człowiek będzie miał obawy aby być desperatem, który jako pierwszy zaryzykuje zakup (bez czekania na jakiś rzetelny opis realnego modelu). Bo jak widać wizualizacje na stronie Roco zawsze pięknie wyglądają, a o niespodziankach dowiadujemy się po zakupie modelu....
[DOUBLEPOST=1510214473][/DOUBLEPOST]
A widzicie !
a może ktoś zrobi zdjęcie makro np. iphonem8,będzie widać atomy.
Niestety, iPhone 8 nie ma tak dobrego aparatu :) ...ale gdyby miał to na pewno miłośnik lotnictwa oglądając takie fotki mógłby mieć myśl, że stojąc na krawędzi litery z napisu Cargo miałby ochotę na spadochronie skoczyć :D
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
W środku również zmiana, powrót do dobrze nam znanej styropianowej wypraski, jednak nie aż tak ciasnej jak przy Husarzu, że trzeba było od spodu wypychać palcami, tu wystarczy pociągnąć za folię. Zobacz załącznik 517686
Ogólnie lok na plus, jedynie co mi trochę przeszkadza, to te połyskujące naklejki.
Czy lok z doklejonymi detalami wchodzi do pudełka, czy trzeba docinać wypraskę?
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Dzięki ALA za ta fotę. Naklejka to raczej nie jest na pewno (spójrzcie na te małe napisy). Pytanie tylko czy dobre jest to, że tak jednak odstaje? W temacie http://forum.modelarstwo.info/threads/eu46-pkp-cargo-br193-vectron-roco-vs-piko.38707/#post-662420 kolega pisał że dobrze wygląda to z 1 metra. To mnie martwi: cytat z tego linka:

"Na modelu Piko nadruki są jakieś takie mleczne, biel jest mało wyrazista. Za to na modelu Roco biel jest piękna, tyle że: WYPUKŁA!!! (...) Dobrze to wygląda jedynie z odległości co najmniej metra i to pod warunkiem, że światło nie pada tak, że robią się cienie od ... napisów! "

Ja nie wiem, czy lepsze są wyraźne i wypukłe, czy jednak mniej wyraźnie ale nie wypukłe. Wybrałbym osobiście te drugie. Cienie od napisów.... nie no, przesada... Chyba, że ALA lamentuje. Ale kolega w końcu testował organoleptycznie, to ja mu wierzę. Ciekawe czy te małe czuć pod opuszkiem palca i pytanie czy nie odskoczą od budy jak się paznokciem niefortunnie zadrze :) ?
 
Ostatnio edytowane:

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Zapewne i motor jest o klasę wyżej.
Moim skromnym zdaniem nie. Obie lokomotywy jeżdżą gładko i równo, aż miło popatrzeć. Bez szarpania, stawania dęba czy większych ekscesów. Obie mają porządne silniki - w Piko to nie silnik od stonki, tylko porządny jak w ich ostatnich konstrukcjach.
Co mógłbym powiedzieć to to, że w Piko silnik działa ciszej - w Roco przy powolnej jeździe wyraźnie go słychać. W Roco też lokomotywa łomocze na rozjazdach, słychać nieprzyjemne twarde dźwięki. W Piko tego nie ma. Owszem, niektórzy lubią to łomotanie (starsze Husarze od Roco łomotały jeszcze bardziej), ale ja powiem, że jak ktoś planuje dekoder dźwiękowy, to takie "naturalne" odgłosy nie idą w parze z odtwarzaniem dźwięku i tyle.
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Mała aktualizacja - trzy platformy od Liliputa:

FB_IMG_1510427206459.jpg


EDIT: teraz się przyjrzałem bo wrzuciłem na szybko. Ktoś tam nie powielił zdjęcia jednego wagonu? Nie no.... myślałem, że na ulotce są 3 różne numery. Psu na bude było to tu wklejać.
 
Ostatnio edytowane:

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
Na stronie Drimu jest zapowiedź zestawu takich dwóch platform od Trixa? Czy ktoś coś wie na temat ich ukazania się i czy te trixowe wagony są lepiej wykonane niż Liliput?
https://www.drim.pl/ZAPOWIEDZ-TRIX-992016-13-H0-PKP-IVa-Zestaw-2-pl(3,17217,24755).aspx
Odpowiedź pośrednio dał kolega MISIONT - 64 strona tego wątku:

Kupiłem kiedyś taką platformę Liliputa w barwach zarządu DB bo chciałem przerobić ją na wagon PKP, ale jeżeli to będzie wypust z tych samych form co moja platforma to faktycznie trochę słabo. Ta platforma nawet nie umywała się do takiego samego wagonu wykonanego przez firmę Marklin, którą po wymianie kół na izolowane ostatecznie spolszczyłem. Te same platformy co Marklin produkuje czy też produkowała firma Trix.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Na stronie Drimu jest zapowiedź zestawu takich dwóch platform od Trixa? Czy ktoś coś wie na temat ich ukazania się i czy te trixowe wagony są lepiej wykonane niż Liliput?
https://www.drim.pl/ZAPOWIEDZ-TRIX-992016-13-H0-PKP-IVa-Zestaw-2-pl(3,17217,24755).aspx
No tiak. Tylko spójrz na planowaną datę - 2016.
Te Trixy są niewątpliwie lepsze od Liliputa, tylko co z tego ? Projekt wyraźnie poszedł ad acta, i pomysł by platformy zrobil Liliput jest widoczną próbą uratowania modelu PKP.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 154

Podobne wątki