• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2017

Reakcje
41 1 0
To są wagony chyba wykonywane na zlecenie (czy może przy współpracy) z firmą Loko-Model, i opracowane przez Pana Krzysztofa Koja. Wagonów tego typu ma być więcej i będzie można skompletować ładny skład zbiorczy z epoki IIIb.
Mam pytanie właśnie odnośnie tych wagonów. Czy ktoś je posiadający mógłby napisać parę słów na ich temat? Jak modele jeżdżą? Czy napisy są czytelne i prawidłowe? Jak z wykonaniem detali?
 

zember

Aktywny użytkownik
Reakcje
39 0 0
Mam pytanie właśnie odnośnie tych wagonów. Czy ktoś je posiadający mógłby napisać parę słów na ich temat?
Mnie te modele urzekły i zacząłem zbierać tą serię. Wagony są wykonane starannie z duża dbałością o szczegóły. Szczególnie pierwszy z serii, wagon kryty Oppeln posiada wiele filigranowych detali: stopnie, poręcze, zamki, dźwignie przestawcze itp. Robi duże wrażenie. Drzwi są przestrzennie tak zrobione, że robią wrażenie przesuwających się. Na dachu po środku jest delikatnie ciemniejszy pas, co sprawia wrażenie przybrudzonego/przydymionego. Wysoka jakość. Oznakowanie jest czytelne i jest go dużo, to znaczy występuje na wszystkich ścianach, na ostoi.
W trzecim wagonie platformie oznakowane są także kłonice, które akurat w tym wykonaniu się nie wyjmują - są na stałe.
Moje wagony jeszcze nie jeździły, bo moja makieta jest jeszcze nieprzejezdna.
No i teraz zaczynam się orientować w tematyce parowozów :)
Wagon brankard będzie ze stacji "Chabówka" co może być wskazaniem dla kogoś do wyboru konkretnego parowozu.
 
Reakcje
45 1 5
Mnie te modele urzekły i zacząłem zbierać tą serię. Wagony są wykonane starannie z duża dbałością o szczegóły. Szczególnie pierwszy z serii, wagon kryty Oppeln posiada wiele filigranowych detali: stopnie, poręcze, zamki, dźwignie przestawcze itp. Robi duże wrażenie. Drzwi są przestrzennie tak zrobione, że robią wrażenie przesuwających się. Na dachu po środku jest delikatnie ciemniejszy pas, co sprawia wrażenie przybrudzonego/przydymionego. Wysoka jakość. Oznakowanie jest czytelne i jest go dużo, to znaczy występuje na wszystkich ścianach, na ostoi.
W trzecim wagonie platformie oznakowane są także kłonice, które akurat w tym wykonaniu się nie wyjmują - są na stałe.
Moje wagony jeszcze nie jeździły, bo moja makieta jest jeszcze nieprzejezdna.
No i teraz zaczynam się orientować w tematyce parowozów :)
Wagon brankard będzie ze stacji "Chabówka" co może być wskazaniem dla kogoś do wyboru konkretnego parowozu.
Z tego o czym kiedyś była mowa skład miał być do Ty2 tej od Roco...
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
To są wagony chyba wykonywane na zlecenie (czy może przy współpracy) z firmą Loko-Model, i opracowane przez Pana Krzysztofa Koja. Wagonów tego typu ma być więcej i będzie można skompletować ładny skład zbiorczy z epoki IIIb.
Mam pytanie właśnie odnośnie tych wagonów. Czy ktoś je posiadający mógłby napisać parę słów na ich temat? Jak modele jeżdżą? Czy napisy są czytelne i prawidłowe? Jak z wykonaniem detali?
Modele firmy BRAWA zawsze poruszają się po torze doskonale. Miniatury tej firmy stoją zawsze na wysokim poziomie odwzorowania zarówno ogólnego jak i szczegółów. Detale bardzo filigranowe. Trzeba mieć na uwadze, że to nie są wagony nowe w sensie form. To są wagony całkowicie identyczne w swojej formie i szczegółach do wagonów które BRAWA robi w malowaniu DRG, które posiadam. Różnią się oczywiście tylko malowaniem i oznakowaniem od edycji PKP.
Co do lokomotywy to co jeszcze z lokomotyw dostępnych na rynku można by podpiąć do tych wagonów? W grę wchodzi zdaje się wyłącznie trakcja parowa, prawda?
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
Modele firmy BRAWA zawsze poruszają się po torze doskonale. Miniatury tej firmy stoją zawsze na wysokim poziomie odwzorowania zarówno ogólnego jak i szczegółów. Detale bardzo filigranowe. Trzeba mieć na uwadze, że to nie są wagony nowe w sensie form. To są wagony całkowicie identyczne w swojej formie i szczegółach do wagonów które BRAWA robi w malowaniu DRG, które posiadam. Różnią się oczywiście tylko malowaniem i oznakowaniem od edycji PKP.
Co do lokomotywy to co jeszcze z lokomotyw dostępnych na rynku można by podpiąć do tych wagonów? W grę wchodzi zdaje się wyłącznie trakcja parowa, prawda?
Tak, to wagony z epoki IIIb, wtedy dominowała trakcja parowa. Z fabrycznych to poza epoką, od względem przydziałów pasowała by także TKt3-45 od FL o ile dobrze pamiętam przydział.

L
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Tak, to wagony z epoki IIIb, wtedy dominowała trakcja parowa. Z fabrycznych to poza epoką, od względem przydziałów pasowała by także TKt3-45 od FL o ile dobrze pamiętam przydział.

L
A czy wagony w takim malowaniu i takimi oznaczeniami mogły "dowlec" się do okresu lokomotyw elektrycznych i spalinowych typu SM42 i EU06 i EU07 ?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Z pewnością nie. Epoka IIIb formalnie skończyła się w 1956 roku i mniej więcej wtedy zniknęły z wagonów orzełki. Nie jestem pewien, jak długo wagony towarowe były malowane na szaro, ale chyba już wcześniej były czerwono-brązowe. Lokomotywy SM42, EU06 i EU07 to już lata sześćdziesiąte XX wieku.
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
Czy ktoś wie jak dostać się do wnętrza modelu Rivarossi nr HRS 4275 / 4276, czyli wagonu 1 klasy PKP - ex. AB4u-26? Chciałbym wymienić w nim błędnie zamontowane oszklenie w oknach toalet i przedsionków ale nie jestem w stanie go otworzyć.
 

kofacela

Aktywny użytkownik
Reakcje
180 0 1
Witam
Z racji tego, że wcześniej informowałem (mając dość precyzyjne informacje z dość dobrego źródła), że model 23k ukazał się z tym samym numerem, co wcześniejszy wypust. Niemniej dziś dostałem informację dość odmienną od poprzedniej, więc tym samym przekazuję ją innym użytkownikom, proszę o weryfikację, link poniżej:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1521830127909159&id=479190418839807&__tn__=*s*s-R
Tylko dla jasności, ja mam poprzedni wypust i mam nr 160608, czyli taki sam, jak wg tego linku nowy. Coś jest nie tak....
... wydaje mi się, że numer 160301 był tylko na wizualizacji modelu, tu jako załącznik wizualizacja, źródło Modelmania:
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 185
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 154

Podobne wątki