1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Nowości PKP 2017

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika J1974H0, 10 Października 2016.

1. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Dzięki ALA za ta fotę. Naklejka to raczej nie jest na pewno (spójrzcie na te małe napisy). Pytanie tylko czy dobre jest to, że tak jednak odstaje? W temacie http://forum.modelarstwo.info/threads/eu46-pkp-cargo-br193-vectron-roco-vs-piko.38707/#post-662420 kolega pisał że dobrze wygląda to z 1 metra. To mnie martwi: cytat z tego linka:

"Na modelu Piko nadruki są jakieś takie mleczne, biel jest mało wyrazista. Za to na modelu Roco biel jest piękna, tyle że: WYPUKŁA!!! (...) Dobrze to wygląda jedynie z odległości co najmniej metra i to pod warunkiem, że światło nie pada tak, że robią się cienie od ... napisów! "

Ja nie wiem, czy lepsze są wyraźne i wypukłe, czy jednak mniej wyraźnie ale nie wypukłe. Wybrałbym osobiście te drugie. Cienie od napisów.... nie no, przesada... Chyba, że ALA lamentuje. Ale kolega w końcu testował organoleptycznie, to ja mu wierzę. Ciekawe czy te małe czuć pod opuszkiem palca i pytanie czy nie odskoczą od budy jak się paznokciem niefortunnie zadrze :) ?

Ostatnio edytowane: 9 Listopada 2017

2. JRobert

JRobert Aktywny użytkownik

Moim skromnym zdaniem nie. Obie lokomotywy jeżdżą gładko i równo, aż miło popatrzeć. Bez szarpania, stawania dęba czy większych ekscesów. Obie mają porządne silniki - w Piko to nie silnik od stonki, tylko porządny jak w ich ostatnich konstrukcjach.
    Co mógłbym powiedzieć to to, że w Piko silnik działa ciszej - w Roco przy powolnej jeździe wyraźnie go słychać. W Roco też lokomotywa łomocze na rozjazdach, słychać nieprzyjemne twarde dźwięki. W Piko tego nie ma. Owszem, niektórzy lubią to łomotanie (starsze Husarze od Roco łomotały jeszcze bardziej), ale ja powiem, że jak ktoś planuje dekoder dźwiękowy, to takie "naturalne" odgłosy nie idą w parze z odtwarzaniem dźwięku i tyle.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 3
  3. Ropu

Ropu Użytkownik

Zmień w dekoderze Roco CV9 na coś między 55-58, a CV56 na 55 i przy wolnej jeździe Roco pojedzie też gładko, a ciszej.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 2
  4. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Mała aktualizacja - trzy platformy od Liliputa:

FB_IMG_1510427206459.jpg

EDIT: teraz się przyjrzałem bo wrzuciłem na szybko. Ktoś tam nie powielił zdjęcia jednego wagonu? Nie no.... myślałem, że na ulotce są 3 różne numery. Psu na bude było to tu wklejać.

Ostatnio edytowane: 11 Listopada 2017
  5. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  6. MAnTonI

MAnTonI Aktywny użytkownik

Odpowiedź pośrednio dał kolega MISIONT - 64 strona tego wątku:

7. 404W

404W Znany użytkownik

No tiak. Tylko spójrz na planowaną datę - 2016.
    Te Trixy są niewątpliwie lepsze od Liliputa, tylko co z tego ? Projekt wyraźnie poszedł ad acta, i pomysł by platformy zrobil Liliput jest widoczną próbą uratowania modelu PKP.

8. fazer0001

fazer0001 Aktywny użytkownik

A co z "Gagarem" chodzily słuchy że coś będzie, a tu cisza ? :(

9. xxx

xxx Aktywny użytkownik

Gagarinem :)

• Popieram Popieram x 2
  10. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Dodam, że w chwili obecnej modele Exact-train w oznaczeniu PKP dostępne są wreszcie w sklepie modelmania w następujących wykonaniach:

tzn:

- Kdt III epoka, rewizja 21.07.1954 nr kat. EX20221 (ten)
    - Glmr (Kddth) z pomostem Rewizja 18.10.1971 nr kat. EX20222
    - Kddth z budką ham. Rewizja 28.02.1967 nr kat. EX20123
    - Glm (Kddt) Rewizja 24.06.1968 nr kat. EX20124

Cena 160zł/szt

Zdjęcia dostępne na stronie sklepu.
    ----------------------------------------------
    Dodam: Jeśli chodzi o te wagony to cena zestawu wynosi ok. 280zł (info modelmania), co dawałoby 93zł/szt. Dziwne tylko, że na stronie sklepu podają że Fleischmann - zestaw 3 platform typ Sap (PPPzk303) Fleischmann 23573S, zaś na ulotce jest logo Liliput. O co tu chodzi? Fleischmann czy Liliput w końcu?

• Doceniam Doceniam x 1
    Ostatnio edytowane: 13 Listopada 2017
  11. Kriz8

Kriz8 Aktywny użytkownik

Model o numerze katalogowym EX20221 (Kdt 118 574) na pewno nie nosi daty rewizji z 1954 roku (chyba, że ją błędnie naniesiono), wtedy jeszcze byłby z "zerem" i orłem. Możliwe, że cyfra 8 jest źle odbita i wygląda jak 4. Oznakowanie wagonu osadzone jest w początkach epoki IIIc, przejściowy wzór cechy PKP stosowano w latach '58-'59, patrząc po innych modelach z tym wzorem.

• Doceniam Doceniam x 2
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 2
  12. 12groszy

12groszy Znany użytkownik KSK Wrocław

13. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Z innej mańki. Dla zainteresowanych... Na profilu FB lokomotyw są już informacje, że dostępne są wspominane wcześniej platformy Liliputa.

"Zestaw trzech platform "podczołgowych" firmy Liliput (seria limitowana dla dystrybutora Dream) już jest w naszym sklepie.
    Każdy wagon posiada różny numer inwentarzowy. Dodatkowo do montażu są kłonice i pomost hamulcowy.
    PKP ep.IVa; cena 280 zł. Poniżej nasza mini galeria jednej z platform."

Zdjecia z profilu facebook lokomotyw:

FB_IMG_1510943199789.jpg
    FB_IMG_1510943216035.jpg
    FB_IMG_1510943221596.jpg

Także tak to wygląda.

• Doceniam Doceniam x 3
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  14. Walter Rusin

Walter Rusin Jasnowidz roku Donator forum

Tak postrzegany przez mój ulubiony sklep "Reynaulds" jest ET22 wydany przez PIKO. Nadal czekam na owo malowanie... ;)

pic1.jpg

• Popieram Popieram x 3
    • Doceniam Doceniam x 1
  15. FENIX

FENIX Znany użytkownik ŁKMK

Ja TEŻ, bez fartucha

• Doceniam Doceniam x 1
  16. zdeniu

zdeniu Znany użytkownik

To jest prawdziwy być (y)

• Doceniam Doceniam x 1
    • Popieram Popieram x 1
  17. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

A ja, jako znany maruda, powiem, że wolałbym, żeby był to taki, jak ostatnio wydany z żółtymi czołami, ale w takim malowaniu jak w tej reklamie. Tylko, żeby kolory były prawidłowe, bo na tym zdjęciu są nie do końca takie, jak trzeba. To już wersja współczesna, z bardziej trawiastą górą i dolnym pasem, więc traktuję to trochę umownie i liczę na oryginalne barwy z IV epoki.

• Popieram Popieram x 2
  18. 404W

404W Znany użytkownik

Zgłoś się na ochotnika, że taką stronę www im zrobisz i utrzymasz. PMR dopiero po raz pierwszy robi większą dystrybucję, i jak widać info o dostępności szutrówek zrobiło im falstart.
    A że koncert zamówień został wydzielony z wątku o limitowanych wypustach PMR to się nie ma co dziwić, bo to zupełne różne sprawy.

19. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Widocznie kolega czeka na epokę V. To jest kolorystyka współczesna. Ja na ten czas czekam na IV.
    W IV epoce były nieco inne odcienie zieleni. Ta ciemniejsza była... ciemniejsza, a ta jaśniejsza, - jaśniejsza :)

et22.jpg
    źródło: https://sentymentalny.pl.tl/Lokomotywy-ST-_-43.htm

...chyba Byk... być... :)

Ostatnio edytowane: 20 Listopada 2017 o 07:36
  20. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

Jak widać z tego zdjęcia, w IV epoce malowanie też bywało różne, także ET22 miewały różne odcienie (zwłaszcza po naprawach głównych), ale jednak szczególnie góra i dolny pas nie były takie trawiaste, jak na zdjęciu w reklamie tego sklepu.

• Popieram Popieram x 1

Udostępnij