1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Nowości PKP 2017

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika J1974H0, 10 Października 2016.

1. ed250

ed250 Aktywny użytkownik

Normalnie aż tak się nie rzuca w oczy, jedynie trochę połyskuje gdy dostanie światła. W dziennym oświetleniu dopóki nie weźmiesz w rękę, to nie zauważysz. Ale gdy już wiesz że naklejka, to siedzi to w podświadomości i niesmak pozostaje:(
    Co do porównania z Piko to bije go na głowę szczegółami, ilością dodatkowych części i zdecydowanie pantografami. Jedyny minus to te naklejki.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1

2. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

Tak, jak w oryginale. :p
    Na Eurospoor w Utrechcie w ostatni weekend można było kupić Roco i Piko w tej samej cenie: 199 euro.

3. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

Miałem oba modele w ręku i mimo wszystko uważam, że Roco jest wizualnie lepszej jakości - włącznie z oznaczeniami.

• Doceniam Doceniam x 1
    • Popieram Popieram x 1
  4. FENIX

FENIX Znany użytkownik ŁKMK

Jeśli oryginał jest ,,oklejony' to nie widzę w tym żenady , wręcz przeciwnie.
    Wierność w szczegółach.
    Zapewne i motor jest o klasę wyżej.
    A co do kosztów to oblepienie jest droższe niż tampon.

• Popieram Popieram x 2
  5. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

Wycięcie z folii samoprzylepnej na ploterze napisów raczej nie jest droższe od tamponu. Jak dla mnie żenada roku 2017 jeśli chodzi o wykonanie modeli.

• Popieram Popieram x 2
  6. mariow-m1

mariow-m1 Użytkownik

To samo Husarz, jakoś mi to oklejanie nie leży. Miałem kiedyś Husarza z logo z pierwszej edycji i był bez porównania ładniejszy.

Ostatnio edytowane: 8 Listopada 2017
  7. FENIX

co do kosztów ,ile kosztuje jedno otamponowanie przy 1000 sztukach ?
    podpowiem, ,otamponowanie przy 1000 sztukach rozłoży się na 0,5-1 max złotych

A ile kosztuje łącznie wycięcie napisu ( -laserem ) i jego nałożenie wygładzenie, odpowietrzenie etc. , podejrzewam ,że ręcznie , no ile?

8. Walter Rusin

Walter Rusin Jasnowidz roku Donator forum

I
    I jeszcze tak żeby prosto przyklejone było!

9. Irokez46

Irokez46 Znany użytkownik

Jakoś mnie te wyliczenia nie przekonują. Gdyby tampon był tańszy to by zrobili to starą metodą a nie jakąś nową według Ciebie droższą.
    Jedyne co może mnie przekonać to fakt że boją się o sprzedaż tych modeli i wolą zerwać napisy z tych co im zalegną w magazynie żeby dać inne w innych kolejach. To wtedy byłoby tańsze niż malowanie całej budy od nowa.
    Fakt jest jeden. Taka folia jest dobra na reklamy na sklepach i samochodach a nie na tak małe modele i chociaż cała reszta modelu mi się podoba to jednak te napisy go deklasują jak dla mnie.

• Popieram Popieram x 1
  10. Mafo

Mafo Moderator Forum Samochodowego Staff Member

Patrząc na ten model i czytając Wasze opinie to widzę, że Roco idzie w kierunku zabawek... Naklejki na lokomotywie kojarzą mi się z prostymi, tanimi, chińskimi ciężarówkami piwnymi z naklejonymi na naczepach napisami i rysunkami... Jeśli taki jest kierunek w miniaturowym kolejnictwie to znaczy, że i tam dotarła dobra zmiana. To jest po prostu żenada... :(

• Popieram Popieram x 4
  11. Wojtek`61

Wojtek`61 Aktywny użytkownik

To czekamy Panowie spokojnie, jak się otworzy klapka od zsypu i będzie taniej.

12. ALA

ALA Aktywny użytkownik

Dla uściślenia: to nie są naklejki ani folia! Nie znam się na technikach drukarskich, ale znajomy zasugerował, że to może być sitodruk.

13. FENIX

A widzicie !
    a może ktoś zrobi zdjęcie makro np. iphonem8,będzie widać atomy.

• Śmieszny Śmieszny x 1
  14. old_jawa

old_jawa Użytkownik

A czy te naklejki/sitodruk/cholerawieco trzymają grubość w skali? :D Liczy się odbiór wizualny modelu, jeżeli rzucają się w oczy wypukłe napisy to psuje to ogólne wrażenie, jak nie to dobrze...

15. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

...no trwałość oznaczeń liczyć się powinna. Ciekawe jak z tym.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 9 Listopada 2017, Data oryginalnego wpisu: 9 Listopada 2017 ---
    Patrząc na te 'naklejki' na tym elektrowozie, o którym mowa, to zaczynam się zastanawiać dokąd zmierza myślenie? Mieliśmy nie dawno Gbs'a od PIKO z namalowanymi dechami za 160 zł, potem ktoś się opamiętał i to przecenił. Ale i tak chyba brania to nie miało. Nadchodzą czasy malowania okien w modelach? Nie wiem jak z trwałością tych napisów, ale jeśli to naklejki, to patrząc na kanty jakie tworzy zewnętrzny ich obrys mam obawy o zaczepienie paznokciem. Co, jak się wówczas naderwie? A jak zrobić zasciek z dachu (patyna) by farba się nie rozeszła wokoło literki? Teraz świadom tych praktyk człowiek będzie miał obawy aby być desperatem, który jako pierwszy zaryzykuje zakup (bez czekania na jakiś rzetelny opis realnego modelu). Bo jak widać wizualizacje na stronie Roco zawsze pięknie wyglądają, a o niespodziankach dowiadujemy się po zakupie modelu....
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 9 Listopada 2017 ---
    Niestety, iPhone 8 nie ma tak dobrego aparatu :) ...ale gdyby miał to na pewno miłośnik lotnictwa oglądając takie fotki mógłby mieć myśl, że stojąc na krawędzi litery z napisu Cargo miałby ochotę na spadochronie skoczyć :D

16. tomekkor

tomekkor Aktywny użytkownik

Czy lok z doklejonymi detalami wchodzi do pudełka, czy trzeba docinać wypraskę?

17. daromaro

daromaro Aktywny użytkownik

Poprosze o zdjecie pionowego napisu ' pkpcargo.com. Troche to przypomina druk wypukly (fleksografia -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Fleksografia ). Ciekawa technika. Nie jest to sito i tampodruk tez raczej nie. Czyzby malowali je na tasmie?

18. Marqus

Marqus Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych Staff Member PKMK

19. daromaro

daromaro Aktywny użytkownik

Tu macie racje. Drukarka cyfrowa UV.

20. ALA

ALA Aktywny użytkownik

Tak na zbliżeniu wygląda seria lokomotywy:
    ALA_2017_03h.jpg

Udostępnij