• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2017

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
2 . OSTRZEŻENIE DLA KUPUJACYCH ! Model Roco num.kat.76981 Wagon platforma Res; PKP ep.IVc Rew.: 88.02.15;
NIE JEST TO ABSOLUTNIE POLSKA PLATFORMA 424 Z na co wskazywałby numer Res-x 31 51 394 7 276-7 ani czeska obecna na PKP jako C553Z.
PRODUCENT-IGNORANT NAŁOŻYŁ POLSKIE OZNACZENIA NA wschodnio-NIEMIECKĄ PLATFORMĘ Res 3936 DR od 1994r Res 677 DBAG
RÓŻNIĄCĄ SIĘ OD POLSKIEJ KONSTRUKCJĄ BOCZNEJ BURTY, DETALAMI CZOŁOWEJ BURTY I BOKÓW PODWOZIA ,ROZMIESZCZENIEM TABLIC, UMIEJSCOWIENIEM POKRĘTŁA HAM. KONSTRUKCJĄ PODCIĄGU I DESKOWANIEM PODŁOGI !
JEST TO TYLKO PODOBNY TYP ( zgodne wózki Y25Cs2 ) ALE ZUPEŁNIE INNA PLATFORMA.

Niemiecka platforma DR Res 3936 produkowana była w 1977 r. w zakładach Waggonbau Niesky dla DR W ilości 385 sztuk.
Na dzień 31.12.2006 na ilostanie DBAG było jeszcze 334 szt.

Warto zwrócić uwagę że któryś z producentów może pokusić się o wykonanie kolejnego (wschodnio) niemieckiego typu a mianowicie :
- produkcja ANF 1975/76 Res 3936 DR / Res 675 DBAG
- produkcja RAW Eberswalde 1976-1988 Res 3936 DR / Res 676 DBAG
- produkcja RAW Eberswalde 1988-1990 Res 3997 DR / Res 678 DBAG

...żaden jednak nie będzie polską platformą !
Polskie platformy Res i Rs po prostu trzeba opracować , a warto ponieważ ( zwłaszcza Rs ) stanowiły istotny element POLSKIEGO SPEKTRUM WAGONÓW .
W poważnej pozycji : " Güterwagen.Drehgestell-Flachwagen. Band VIII S.Carstens-P.Scheller str 186-187 zawarty jest szczegółowy opis modelu Roco-Niesky 3936 DR .



 
Ostatnio edytowane:

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
A tak na marginesie, to iloma Res-ami obdarowało nas już Roco? Naliczyłem 4 różne numery : 276-7, 693-3, 193-4, 281-7 (nr kat. odpowiednio : 76981-edycja 2 , 76981-edycja 1, 66751, 66757) Coś pominąłem ?
 

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.098 19 0
Zamocowałem wózki Piko do Resa. Mocowanie zeszlifowaną śrubą wkręconą w gniado w ramie wagonu. Koła od Roco są ciut za duże, ośki i obręcze, ale po nawierceniu gniazd osi idzie je zamontować. Hamulce trzeba przeciąć i dokleić do belki poprzecznej. Na kołach roco wagon jest niestety wyższy o jakieś 0,3 mm.
 

Załączniki

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Skąd wziąć odpowiednie wózki i jaki jest koszt? Chodzi o same wózki. Nie warto raczej kupować całego dawcy.
Kilka postów wcześniej, na poprzedniej stronie wątku:

Gdyby ktoś chciał wymienić wózki w platformie Rs, polecam tą ofertę Świata Modeli z Rybnika:
http://www.swiatmodeli.com/wozek-1xta-54000-232-1-z-kolami-p-7331.html

lub wersja bez kół:
http://www.swiatmodeli.com/wozek-1xta-54000-232-bez-kol-p-7330.html
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
/*
Nie, ten model to nie jest "PKP-fikcja".
Poniżej zdjęcie wagonu tego typu, zachowanego w Skansenie, w Chabówce.
/* cytat ze strony 51 tego wątku.

Koledzy, z uwagi na wznowienie i pojawienie się Rocowskiego modelu mini-szutrówki, jako zbieracz epok IVb/c zaryzykuję i ponowię pytanie (być może nikt nie wiedział, albo umknęło).... ktoś wie??? - czy ta szutrówka (na zdjęciu oryginał ze skansenu) wznowiona przez Roco w oznaczeniach sugerujących epokę IVb (Roco 56244) to w oryginale w ogóle w epoce IVb była na stanie PKP? Chetnie bym zakupił ten wagonik, ale nie chciałbym kupować modelu, który jest oznaczony fikcyjnie (jeśli chodzi o epokę, bo pomijam już 'babole' czy uproszczenia w samym oznaczeniu). Krzysztof Koj w cytowanym zdaniu załączył zdjęcie oryginału ze skansenu ale nie ma tam mowy o tym, do kiedy ten typ był eksploatowany przez PKP, a akurat to mnie też interesuje. Nigdzie o tym info nie znalazłem. Wiem, że ten model był juz kilka razy wydawany ale zawsze był oznaczony w epoce III.

Krzysztof Koj rozwiał moje wątpliwości co do tego, że rzeczona szutrówka rzeczywiście istnieje, ale o wspomnianej w moim zapytaniu kwestii nie mam pojęcia.

Data rewizji na wydanym teraz modelu to 23.3.76
Stacja Borów, DOKP Wrocław.

szszsz.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Same wagony zapewne dotrwały w ruchu handlowym do lat 70-tych lub nawet początku 80-tych, jednak to co zaoferowało Roco obecnie odbiega oznaczeniem od czegokolwiek - wagon ma numer serii z zakresu platform. Do tego kod 21 wydaje mi się nietrafiony - wątpię, żeby w latach 70-tych takie zabytki były dopuszczone do ruchu międzynarodowego :) Choć może się mylę? Poszukaj zestawu Roco 66038, tam są dwie szutrówki oznaczone prawidłowo.
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
Czy ktoś z Was w talbocie PKP Cargo od Roco też miał babola w postaci pogiętej barierki na pomoście?
Koledzy mam pytanie jaka to epoka owej cysterny ? Kiedyś widziałem (gdzieś) nie pamiętam gdzie że V, teraz w Manii jest info że VI. :(
Cysterna PKP DEC/KVG st. Gdańsk Port Południowy; CZ Gdynia;
seria Zas 33 51 785 2 530-9; rew. 04.01.06

2006, czyli końcówka epoki Vc.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Koledzy mam pytanie jaka to epoka owej cysterny ? Kiedyś widziałem (gdzieś) nie pamiętam gdzie że V, teraz w Manii jest info że VI. :(
Najprościej sprawdzić, kiedy zlikwidowano DEC. Ale nawet mimo, że ma realistyczne daty rewizji, to i tak jak w przypadku cysterny Transchemu Tilliga, jest to tylko udawacz - czyli jakaś niemiecka cysterna, na typowo niemieckich wózkach LHB [tak jak i Rs - Roco]. Ja o takich udawaczach mówię - model dla przeciętnego Niemca, który się nie zna na obcym taborze.
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Na ebay i w niemieckich sklepach jest wysyp zestawu dwóch Eanosów PKP Cargo od Roco 67193. Czy ktoś może wie, czy to "dodruk" do zestawów, które były u nas jakoś tak przed wakacjami, czy to może już jakaś reedycja ze zmienionymi numerami? Dla przypomnienia dotychczas były to numery: 537 6 204-3 i 537 6 848-8
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 325
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 154

Podobne wątki