• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2017

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
Czyli model zabawka dla najmłodszych. Ciekawe czy PIKO uraczy nas jeszcze modelami do robienia tłoku na makiecie, takimi jak kiedyś np. platformą serii Pdk31 po 40zł.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Ulotka nie była tak rozbudowana jak ta.
Tutaj pokazane są projekty wnętrza wagonu barowego.
Nie przypominam sobie również zapowiedzi wagonów 104A oraz 612A.
Natomiast na te wagony Heris'a strasznie długo każą nam czekać...
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Nie wiem czy było, ale zapodaję.
Trzeba było zatem sprawdzić czy było ;), bo tak się składa, że było :gwizd::
Ulotka nie była tak rozbudowana jak ta.
Tutaj pokazane są projekty wnętrza wagonu barowego.
Nie przypominam sobie również zapowiedzi wagonów 104A oraz 612A.
Ulotka jest dokładnie ta sama - nic się nie zmieniło. Na tamtej zamieszczonej w styczniu też są pokazane wnętrza oraz zapowiedziane wagony typu 104A i 612A.
Jeśli chodzi o wagon: PKP Cargo Piko (nr 56061) to nic na jego temat nie mogę powiedzieć, lecz kontener który się na nim znajduje to totalna porażka (n)
Drogi Sławku, bo widzisz, to nie jest produkt adresowany do Ciebie czy twoich kolegów :p. To zwykła zabawka dla osób, którym wystarczy jeśli będzie platforma, będzie miała napis PKP Cargo i pudełko z napisem Maersk, bo taką widzieli ostatnio na dworcu i im się podoba :LOL:. Ten produkt nie jest adresowany do kolekcjonerów czy modelarzy tylko do dzieci i mniej wymagających zbieraczy, proszę zrozumcie to :kawa:. Producent nie produkuje tylko miniatur dla grona specjalistów z branży, ale przede wszystkim [!] (przynajmniej tak było do pewnego momentu) kolejki dla dzieci i proste, tanie modele dla mało zamożnych miłośników pociągów :niepewny:. To że od pewnego czasu segment Hobby nie jest dominujący, a króluje segment Expert wynika z przesunięcia się grupy klientów, którzy dojrzeli do tego aby kupować lepsze, bardziej realistyczne i droższe modele, a także z faktu, że PIKO zdobywa nowe rynki i nowych klientów o większych wymaganiach, ale z tego powinniście się raczej cieszyć, bo większość modeli w barwach PKP jakie się ukazują to przede wszystkim modele dla Was, o odpowiedniej zgodności z pierwowzorami (mniejszej lub większej ;)) z pewną ilością detali. Zabawek w barwach PKP nie jest dużo i nie powinniście za każdym razem podnosić krzyku, że PIKO wciska Wam kit w postaci fikcyjnej platformy z zabawkowym kontenerem, bo przecież nie każdy produkt jest skierowany do Was :podstepny:. Na miejscu co po niektórych dwa razy zastanowiłbym się nad napisaniem komentarza po pojawieniu się w ofercie zabawki w barwach PKP :cool:. Ja nad tym faktem przeszedłem do porządku dziennego - jest i już - nie interesuje mnie, bo to nie to czego oczekuję, ale inni mniej wymagający i dzieci powinni być zadowoleni :gwizd:. Tego założenia się trzymajmy (y).
 

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
To wagon Rocowski , dopiero co, kilka miesięcy temu była jego premiera , wagon w niektórych sklepach nadal do dostania , a na podanej stronie kratce przedsprzedaży bo wagon aktualnie czeka na wznowienie
 

KHAB

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
117 7 1
Być może nie wszyscy czytają każdy temat, więc zacytuję tu fragment dzisiejszej wypowiedzi moderatora działu Tabor, kolegi @Remaj12:
Na koniec jeszcze jedna prośba - proszę ograniczyć wpisy w temacie typu Nowości. Proszę podawać tylko informację, że został zapowiedziany taki i taki model, ewentualnie, że trafił do sprzedaży, data premiery została przesunięta, natomiast całą dyskusję jego dotyczącą - czy jest poprawny, co można w nim zrobić, dlaczego tyle kosztuje, co do niego pasuje, itd. prosiłbym prowadzić w temacie poświęconym rodzinie tych modeli np. ET22. Jeśli model nie ma jeszcze swojego tematu - można taki założyć, ewentualnie ja taki założę i będzie to miejsce na dyskusję.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
Jakiś czas temu PIKO odpowiedziało na zapotrzebowanie rynku (zdaniem producenta?) i wznowiło następujące modele z nowymi numerami inwentarzowymi:

58662-2: 61 51 29-90 004-4 B9mnopuvz Stacja W-wa Grochów [REV|23.02.10]
58663-2: 61 51 19-90 040-0 Amnopuz Stacja W-wa Grochów [REV|06-10-09]
58725-3: 31 51 595 0 168-5 Eas-x [REV|20.08.82]
58726-3: 44 51 943 2 049-2 U-zx
96648-4: 50 51 21-48 531-0 Bwixd Stacja Wrocław [REV|PFW|14.09.77]
96649-4: 50 51 21-48 544-3 Bwixd Stacja Wrocław [REV|PFW|12.10.77]
96650-3: 50 51 21-48 636-7 Bdh Stacja Grudziądz [REV.8Go.00.08.22]
96651-3: 50 51 21-18 007-7 Bh Stacja Grudziądz [REV.8Go.00.01.27]

Zabawek nie trzeba komentować, natomiast zastanawiam się nad "Bonanzami", wagony towarowe pomijam. Oczywiście nad sensem wydawania siódmego i ósmego wagonu z Wrocławia oraz piątego i szóstego wagonu z Grudziądza nie warto się za dużo zastanawiać, natomiast bardzo mnie ciekawi, jak jest z wartością merytoryczną tych modeli? Czy ich oznaczenia powstały w oparciu o dokumentację z prawdziwych wagonów czy jest to raczej wersja w stylu - są oznakowane prawidłowo, tak mogło być, ale nikt tego nie wie. @psob poddał pod wątpliwość oznakowanie jednego z grudziądzkich wagonów z poprzedniej edycji (96650-2, 96651-2). Czy i w tym przypadku mamy do czynienia z wciskaniem fikcji pod pozorem realizowania "potrzeb" rynku? Zastanawiam się nad zakupem kolejnych wagonów, bo zawsze będę mógł mieć dwa składy - jeden do SP42-118, a drugi do jakiegoś "Fiata" z tego okresu, ale jednak nie chciałbym kupować kolejnych modeli tylko z tego powodu, że mają nowe numerki...
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Bardziej mnie irytuje, że na więcej niż 226 sztuk trzeba czekać aż tydzień. Skandal !!! ;)

A tak apropo. Czy tego typu weglarki w oznaczeniach z lat po 1980 wyszły do tej pory dwie czy więcej ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 327
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 154

Podobne wątki