• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2017

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
Zgodnie z obietnicą, zamieszczam rysunek (fragment) oraz fotki prawdziwych wagonów (Sgnss i Sggmrss). Na rysunku, zaznaczyłem strzałką łuki ostoi wagonu o których wcześniej wspominałem. Te łuki są charakterystyczne dla wagonów polskiej konstrukcji i budowy.
Czy modele podobne są do "naszych" ? - to powinien ocenić każdy zainteresowany zakupem.
A czy wagony - oryginały oraz ich modele w katalogu firmy B Models (na stronach 70-75) to wagony rodem z Ostrowa, czy jakieś inne, zbliżone konstrukcje?
Link do katalogu: http://www.b-models.nl/pdf/messe2017.pdf
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
A czy wagony - oryginały oraz ich modele w katalogu firmy B Models (na stronach 70-75) to wagony rodem z Ostrowa, czy jakieś inne, zbliżone konstrukcje?
Jeśli chodzi o oryginały, to moim zdaniem niektóre fotografie przedstawiają produkt ostrowski (Sgns AAE z kłonicami ze strony 68/69 oraz Sgns ze strony 101 - te charakterystyczne łuki ostoi). Swego czasu, gros nowo budowanych w Ostrowie platform - kupowało właśnie AAE. Niestety, jeśli chodzi o ich odpowiedniki w modelach - to już tak "różowo" nie jest. Modele ewidentnie "udają" pierwowzór ze zdjęcia (kanciata ostoja).

Już bardziej podobnym do polskich wagonów, jest model przegubowej platformy Sggmrss 90' (ze strony 70/71/72/74), ale podobne wersje (i już w "malowaniu" PKP) oferuje przecież ACME.

No i jeszcze na koniec akcent polski - Tads z Puław (strona 79).
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
Bo 501658 jest na indywidualne zamówienie polskiego importera/dystrybutora, AMC Wrocław. Stąd brak tego modelu w oficjalnych katalogach Tilliga.
Co do modelu o numerze katalogowym 76708 to jestem ciekaw czy znów będą wątpliwości co do autentycznosci oznakowania. Czy może znów p. K. Koj wspomoże producenta na ostatniej prostej ;).

O obu modelach było już chyba co nieco napisane na forum. Proponuję przeszukać z grubsza zasoby.
 

zember

Aktywny użytkownik
Reakcje
39 0 0
Blisko, blisko, coraz bliżej....
Ze strony PIKO Polska na temat wystawy w Sosnowcu "Kolej w Miniaturze":

"PIKO Polska pokaże zwiedzającym także coś wyjątkowego. Koniecznie musisz tam być! Zapraszamy.
Model przedprodukcyjny ET22 zwiastun seryjnej produkcji..."
 

KSK 1982

Kustosz Sali Pamięci
Zespół forum
GGM
Reakcje
168 4 0
Raczej bym się nastawiał na połowę kwietnia tak jak to miało miejsce w tamtym roku, co nie zmienia faktu że lepiej już teraz zamawiać i to nawet w kilku miejscach, póki nie zostaną wykupione przez handlarzy, o ile już to się nie stało:confused:, i nie pokażą się nawet w sklepach.
Za każdym razem jest inny numer więc teraz pewnie też tak będzie a wizualizacją bym się nie kierował.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
518 41 1
Chyba nikt faktycznie nie wie do końca, jak to z tymi Rocowskimi wznowieniami jest...
Ja uzyskałem w trzech "miejscach", jak do tej pory pewnych, że będzie wznowienie Eanosa PKP Cargo z tym samym numerem taborowym wagonu.
Faktycznie oczekiwany jest teraz w marcu.
Z innymi numerami taborowymi, ma się ukazać set dwu-wagonowy takich samych węglarek (chyba w czerwcu? Nie pamiętam teraz).
Dodatkowo też uzyskałem informację, że ma być także wznowienie Gbs'a...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 305
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 154

Podobne wątki