• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2017

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Ciekawe czy można chociaż napęd wykorzystać i nałożyć tylko jakąś budę z odlewu na to? Tylko jak tu się dowiedzieć jak nikt nie kupi i nie sprawdzi :confused:
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jakościowo ta ST43 przypomina SU16 od Piko.
Nie ukrywam, że spodziewałem się czegoś lepszego :(
Jak dla mnie to spierniczyli te charakterystyczne dla ST43 okienka, które powinny być okienkami narożnikowymi i nachodzić bardziej na czoło, a w modelu MTB stały się bocznymi. Koledzy pisali o tym wcześniej - i mieli rację:

43_2.jpg

43mtb.jpg

zdjęcie oryginału ze strony: http://www.woziarze.cal.pl/thumbnails.php?album=26
zdjęcia modelu - ze strony MTB Modell

Nie mam tego modelu, ale szczerze mówiąc - poza tymi okienkami aż taki zły się nie wydaje. No, ale fachowcy niech się wypowiedzą co tam jeszcze ich w oczy kole. Dla mnie liczy się ogólny wygląd. Te okienka - nie powiem, troche go psują. Ale co poza nimi, to nie wiem.
 
Ostatnio edytowane:

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Do 3 w nocy pakowałem paczki i nie dałem już rady zrobić zdjęć.

Jedno z komórki, pudło jest podwinięte, siedzi ciasno na podwoziu i nie "rozłazi się" z ostoją, jak to było często w Tilligach.
Tillig wygląda przy nim natomiast bardziej filigranowo.
Model jest bardzo ciężki i nie kołysze się podczas jazdy. Czerwone światła trochę przeświecają do całego reflektora. Elektonika i wnętrze identyczne jak w Skodach 163.

IMG_20170126_205724_HDR (1).jpg
IMG_20170126_205757_HDR.jpg
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
I mamy Tilliga https://www.tillig.com/dateien/Unternehmen/LogIn Fachhändler/Prospekte/TILLIG-H0-NH2017a.pdf .
Strona 13, cysterna PKP, epoka IIIc.
Wagon w podobnym malowaniu wydał kiedyś Fleischmann ale z lat 1956-8 jeszcze z orłem. Ten to wersja wydana już w TT.
Pod "polonica" wschodzi jeszcze wagon kubłowy z 1 epoki, z zakładów chemicznych - dzisiejsze Azoty w Chorzowie. Jednak czy ten wagon jest poprawny czy tylko podobny do oryginału mam wątpliwości.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
I mamy Tilliga https://www.tillig.com/dateien/Unternehmen/LogIn Fachhändler/Prospekte/TILLIG-H0-NH2017a.pdf .
Strona 13, cysterna PKP, epoka IIIc.
Wagon w podobnym malowaniu wydał kiedyś Fleischmann ale z lat 1956-8 jeszcze z orłem. Ten to wersja wydana już w TT.
Pod "polonica" wschodzi jeszcze wagon kubłowy z 1 epoki, z zakładów chemicznych - dzisiejsze Azoty w Chorzowie. Jednak czy ten wagon jest poprawny czy tylko podobny do oryginału mam wątpliwości.
I jeszcze węglarka grupy Halle, wspólnego parku górnośląskiego z 2 epoki - niestety część niemiecka, strona 5.
 
OP
OP
garou

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ten model MTB ma zmienne światła białe/czerwone (punktowe) jak to jest np. w SU45 od PIKO? Bo jak patrzę na te reflektory w modelu na fotce kolegi Karola, to na to wygląda.
 

route

Aktywny użytkownik
Reakcje
415 2 0
Wznowione węglarki w sklepach są wystarczy dobrze poszukać. W jednym ze sklepów z Gdańska występują pod starym oznaczeniem. Zamawiałem 58725 a przyszedł 58725-2. Jest też błąd w oznaczeniu, na pudełku jest Eas-x a na wagonie Eaos, może dlatego tak cicho o tym wznowieniu?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 322
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 154

Podobne wątki