• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2017

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Czyli reasumując jak dotąd : 8 wagonów PKP ( 6 Roco i 2 Trixa ) z czego :
6 to fikcja ! :D
1 z błędnym numerem ( szutrówka )
1 bez opisanej ostoi i ściany czołowej ( węglarka Es)
:podstepny:
Co do mnie to kupuję tylko węglarkę pod warunkiem że będzie to nowy numer.
Generalnie skandal i wstyd że Roculec i Trixidixi wciskają nam fikcyjne badziewia - śmieć frajerom .
Beneficjentem tej sytuacji będzie Piko z Suką i Bykiem pod rękę ! :LOL:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Podobne warunki stawia już Rivarossi...efekt ?
Brak wagonów 23 K !
Tak jest tło "Nowości PKP 2016 i 2017"
Andrzeju Twój wpis ten i wcześniejszy o możliwości nie ukazania się wagonów 23K mnie osobiście zmartwił :(
Liczyłem na ukazania się tych modeli zwłaszcza,że firma SK Model pokazała już zdjęcia modeli z nowymi numerami.
Liczę po cichu ,że jednak Rivarossi wyda może nie typowo na rynek polski te wagony (skoro już jest schemat numeryczny dla tych 4 modeli),ale w ogólnym swoim
planie wydawniczym na ten rok. Będzie je można wówczas kupić np. w sklepach niemieckich (bo i te sprzedają sporo taboru PKP)
Myślę sobie ,że zbliżające się targi w Norymberdze rzucą jakieś światło na sprawę wagonów 23K w polskim malowaniu.
Oby ktoś z szefów Rivarosssi chciał zrobić taki mały ukłon w naszą stronę było by fajnie.
Pozdrawiam serdecznie
 

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
Andrzeju Twój wpis ten i wcześniejszy o możliwości nie ukazania się wagonów 23K mnie osobiście zmartwił :(
Liczyłem na ukazania się tych modeli zwłaszcza,że firma SK Model pokazała już zdjęcia modeli z nowymi numerami.
Liczę po cichu ,że jednak Rivarossi wyda może nie typowo na rynek polski te wagony (skoro już jest schemat numeryczny dla tych 4 modeli),ale w ogólnym swoim
planie wydawniczym na ten rok. Będzie je można wówczas kupić np. w sklepach niemieckich (bo i te sprzedają sporo taboru PKP)
Myślę sobie ,że zbliżające się targi w Norymberdze rzucą jakieś światło na sprawę wagonów 23K w polskim malowaniu.
Oby ktoś z szefów Rivarosssi chciał zrobić taki mały ukłon w naszą stronę było by fajnie.
Pozdrawiam serdecznie
Witam
Modele w sprzedaży ukażą się na pod koniec lutego.
Pozdrawiam
 

asap2u

Aktywny użytkownik
Reakcje
178 2 0
Roco podało terminy ukazania się elektrowozów :

73840 Husarz IC - tydzień 24 czyli około 15.06.2017

73929 Vectron PKP Cargo - tydzień 42 czyli około 20.10.2017
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
Żenujący to jest styl kolegi, ten brak znaków i wielkich liter mimo poprzednich próśb i upomnień jest po prostu bezczelnością i brakiem minimalnego szacunku wobec reszty forumowiczów.
Poza tym przeklinanie nawet w innym języku jest nie na miejscu w dyskusji względnie kulturalnych i inteligentnych osób, jednak mam pewne wątpliwości czy kolega do takiego grona należy.
Wpis zgłaszam do moderacji, i osobiście dopilnuję aby kolega się opamiętał!
Bo to można tolerować raz, dwa, góra trzy, ale notoryczne olewanie nas jest już ordynarnym chamstwem!
Hola ! Hola ! ...Nasz kolega SzymonZ może nie mieć możliwości pisania polskich liter.
Po drugie kolega SzymonZ nikogo tu nie gwałci , nie terroryzuje.
Po za tym aparycja jaką widzimy w awatarze kol.SzymonaZ powinna powodować u nas odruch szczególnej tolerancji i zrozumienia- mamy doczynienia z INTEGRACJĄ na naszym forum , a to potrwa.

:D
 
Ostatnio edytowane:

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
KPINA KPINA KPINA z klientów! Firmy modelarskie robią nas w bambuko!
O co chodzi? Ano o to:
Roco 76670
http://shop.dcc24.eu/pl/towarowe/13...wy-kryty-gbs-x-pkp-ep-iv-v-9005033766702.html
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=93123

Stoi jak BYK że ma być epoka IV-V czyli rewizja ok 1989 roku. A jest!!! 1999...... KPINA!!!!!! To prawie epoka Vb a nie IV!!!
Pomijając już to że poza tymi dwoma stronami próżno szukać informacji o rewizji i opisach naniesionych na wagon. Wynika z tego że dalszą częścią kpiny są dyletanci handlujący tymi modelami w detalu, nie zadający sobie żadnego większego trudu niż przepisanie informacji (błędnej) dostarczonej przez producenta!
Podobnie było już z innymi wagonami Roco. Czy ta firma zacznie być w końcu poważna?!
 

Bodek

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 4 0
Niestety powyższe dotyczy nie tylko Roco. Takich firm jest więcej.
Poza tym sprzedawcy modeli, czyli sklepy modelarskie - jak sam zauważyłeś, także nie grzeszą wiedzą. Najczęściej bezrefleksyjnie przepisują to, co im producent podsunie. Wydaje mi się, że w większości przypadków są to zwykli handlarze, którzy z czasem posiedli ogólną wiedzę o kolei i modelach, jednak szczegóły dotyczące typów, epok, oznaczeń, itp. to dla nich ciągle czarna magia, której nawet nie próbują zrozumieć.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
KPINA KPINA KPINA z klientów! Firmy modelarskie robią nas w bambuko!
O co chodzi? Ano o to:
Roco 76670
http://shop.dcc24.eu/pl/towarowe/13...wy-kryty-gbs-x-pkp-ep-iv-v-9005033766702.html
http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=93123
Stoi jak BYK że ma być epoka IV-V czyli rewizja ok 1989 roku. A jest!!! 1999...... KPINA!!!!!! To prawie epoka Vb a nie IV!!!
Cieszyć się trzeba, że coś w klasycznym malowaniu wyszło, bo prawdziwą kpiną jest ich program na rok 2017.
Wracając do Gbs, jest to czwarty wypust tego modelu w barwach PKP (każdy kolejny z innym numerem).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 154

Podobne wątki