1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Nowości PKP 2017

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika J1974H0, 10 Października 2016.

1. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Pora zacząć :)

Na początek trzeba by zapodać najwczesniej chyba zapowiadany - na styczeń 2017 - zestaw dwóch węglarek w barwach PKP-Cargo od Roco:

1_2017.jpg

• Doceniam Doceniam x 4
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1

2. czacza

czacza Aktywny użytkownik

28 tydzień 2017 Eanosy Roco:

Roco-67193.jpg

W styczniu ma ukazać się Gbs PKP od Roco ;):

Roco-76670.jpg

• Doceniam Doceniam x 1
  3. bobby74

bobby74 Gość

A rozumiem, że pod "PKP 2017" podłączamy również prywaciarzy i wszystko, co zahacza o Polskę? Za dużo nowości PL pewnie nie będzie - nie ma sensu tego dzielić...
    Pojawił się taki Falns od Roco 76150 w planie na 2 kw. 2017 ze stacji Dąbrowa Górnicza Towarowa CT Śląsko-Dąbrowski :) - dostępny w Niemczech w sieci MC Vedes.

261983_c.jpg

I jeszcze mały edit - pod numerem 76150 w planie jest zestaw 12 takich wagonów z 6 różnymi numerami inwentarzowymi. Info za drehscheibe.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 3
    • Doceniam Doceniam x 2
    • Popieram Popieram x 1
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 14 Października 2016
  4. EVB420 12

EVB420 12 Aktywny użytkownik BGM

Chyba jeszcze nie było - ST43 od MTB: IMG_7488.JPG

Załączniki:

• Super! Super! x 4
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 2
    • Doceniam Doceniam x 1
  5. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Z tym Rumunem to wyjaśnijmy co nieco. W temacie Hobby 2016 ukazało się zdjęcie Rumuna MTB w skali H0. Porównując tamto zdjęcie z tym zamieszczonym na 1 stronie tego wątku zobaczyć można inny kolor kabiny. Wygląda więc na to, że MTB przygotowało od razu dwie skale:

Mtb.jpg

Pytanie więc, czy z braku informacji kiedy to H0 wyjdzie (może i koniec 2016? bo i tak słyszałem...), winno to być w tym dziale?

6. Michał_P

Michał_P Znany użytkownik

Z niczego nagle rumuny od dwóch producentów? :-/
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 22 Października 2016 ---
    20161022_124704.jpg

Załączniki:

7. karol_mar

karol_mar Znany użytkownik

Rumun od MTB ma być w drugiej połowie listopada (oczywiście H0), będzie też EP05 i najprawdopodobniej ET40.
    Rumuny można już zamawiać u np u mnie w sklepie, na razie nie jest jeszcze wybrany numer, ale będzie to wersja z dłuższą czołownicą.

• Doceniam Doceniam x 1
  8. J1974H0

J1974H0 Znany użytkownik

Czwarto-epokowe 23K od Rivarossi przesunięto na 2017 rok - mają ukazać się w kwietniu 2017 r.
    Wg. wcześniejszych zapowiedzi miały być w listopadzie 2016. Info:
    http://www.modelmania.com.pl/advanced_search_result.php?serwisowe=off&szukaj_keywords=23K&x=0&y=0 dlatego pozwoliłem sobie na to małe info tutaj.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 7 Listopada 2016 ---
    Ja /jak zapewne wielu/ czekam głównie na IVb, a przynajmniej IVc (1980/81-1989). Zastanawiam się czy wogóle ukaże się w IVa. Z tego co wiem, to żadna SM/SP42 ani EU07 nie ukazała się do tej pory w malowaniu z epoki IVa, co oczywiście nic nie znaczy. Tak tylko głośno myślę :) /utrudniony dostęp do dokumentacji z pierwotnej epoki odnośnie oznaczeń, przydziałów ?/...

Ostatnio edytowane: 7 Listopada 2016
  9. dariuszz94

dariuszz94 Znany użytkownik

Dzisiaj Dataland przedstawił nowości Roco z przewidywanymi terminami w 2017 (choć zdaje się modele miały być już w 2016?):
    https://www.facebook.com/Datalandhobby/posts/613784178824727
    Cytując:
    Jak dla mnie, trochę szkoda, że ciągle pojawiają się węglarki Cargowskie (w niebieskim malowaniu), natomiast zapomniano o brązowym malowaniu...

• Popieram Popieram x 6
    • Słabe Słabe x 1
  10. czacza

Mam na myśli zielono-zieloną z epoki Vc, czyli lata 2003-2007, czyli barwy, jakie PIKO naniosło na EU06-10 :)

• Doceniam Doceniam x 3
    • Kocham to! Kocham to! x 1
    • Optymistyczny Optymistyczny x 1
  11. 404W

404W Znany użytkownik

Miło mi zamieścić info o prawdziwej nowości 2017 roku http://www.eaos.pl/h0-eas-401wb-gotowy-model/ .
    Wagon absolutnie oryginalnie polski i obowiązkowy [jak 401K] dla PKP od epoki IIIc do Va [kiedy ostatnie utraciły taką pierwotną formę].
    Gratuluję Ranger !!!
    Jest co prawda również model węgierski http://www.albertmodell.com/de/modelle/offener-guterwagen , wagonu tego typu, ale oprócz tego, ze nie ma wersji PKP, to przede wszystkim drzwi zostały karykaturalnie przedstawione w stosunku do oryginału. Co dziwniejsze w wagonach Eams drzwi wykonali sensownie.

• Super! Super! x 1
  12. szymongodlewski

szymongodlewski Użytkownik

13. Krzysztof Koj

Krzysztof Koj Znany użytkownik

14. 404W

404W Znany użytkownik

--- Łączenie podwójnego wpisu, 9 Grudnia 2016, Data oryginalnego wpisu: 9 Grudnia 2016 ---
    Diabeł tkwi w szczegółach. PKP zaczęło robić na bazie platform tego typu węglarki z wysokimi burtami dopiero po 1990. Trzeba by przeanalizować czy są wystarczająco podobne do zmodernizowanych wersji MAV.
    Rozmawiałem z panem Kojem, i dodatkowo wyjaśniło się, że wagon Eas zrobiony przez Albert jest jednak bułgarskiej produkcji, i różni się właśnie elementami od polskiego.

Ostatnio edytowane przez moderatora: 9 Grudnia 2016
  15. Telewizor11

Telewizor11 Moderator Globalny Staff Member

Witam, Panie Krzysztofie czy może Pan nam przytoczyć i pokazać jakie są róznice między konstrukcją bułgarską a polską wagonów Eams ?

16. 404W

404W Znany użytkownik

A może by tak czytać dokładnie - to po 1.
    Różnica jest taka, że bułgarskich Eams nie było.

• Popieram Popieram x 1
  17. czacza

Mam dziwne przeczucie,że niebawem pojawią się zapowiedzi od PIKO :)

18. krzy.lok

krzy.lok Znany użytkownik

Niebawem napewno ....to każdy wie ..... pytanie czy za tydzień, czy za więcej ? :)

19. Remaj12

Remaj12 Moderator Forum Tabor i Imprezy Staff Member T M M

Poczekajcie jeszcze chwilkę. Ulotki z nowościami już się drukują albo już zostały wydrukowane. Pełen katalog jest jeszcze w opracowaniu, przynajmniej wersja polska. Cierpliwości, cierpliwości... na pewno w pewnym zakresie będziecie bardzo "ukontentowani" ;).

• Doceniam Doceniam x 1
    • Nie doceniam Nie doceniam x 1
  20. Gor717

Gor717 Znany użytkownik KSK Wrocław

E ee T am. Podpuszczasz ;-)

• Śmieszny Śmieszny x 1

Udostępnij