• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Bwxzde: 51 51 20 81 127-5 (rok produkcji 1984); Bdu: 51 51 20 81 143-2 (rok produkcji 1985).
Oba przydzielone do st. mac. Warszawa Grochów. Na 99% oznakowanie wagonów w wersji fabrycznej, czyli jeszcze przed pierwszą rewizją. Na pudle ewentualnie data wyjścia z produkcji bądź data wpisania wagonów na ilostan.

Ogólnie ciekawy zestaw, raptem 16 numerów różnicy i "papierowo" rok. Ale oba z zupełnie odmiennymi systemami znaczenia małych liter w serii wagonu. Oczywiście mogły i pewnie jeździły razem w składach.
Wagony Bautzen84 do Polski przychodziły w oznaczeniu Bwxz przynajmniej te z roku 1984-go. Nie wiem jak było z ostatnimi dostarczonymi już w roku 1985-tym. Być moze któres z przedstawionych oznaczeń w modelach Tilliga jest tym oznaczeniem prosto z fabryki a drugie zostało zmienione już w kraju.
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Oni tak mają, że nie aktualizują. Lada dzień pojawi się w sprzedaży i już. Będzie zielony napis "Wysyłka w 24h | W magazynie sztuk: 5"...

A tak przy okazji to wczoraj w MM pojawiła się nie jedna Skoda, lecz dwie (druga to zielona CTL). Zapas obu modeli sprzedał się jeszcze wczoraj - dziś rano już nic nie było.
a skąd masz taką informację... w sklepie nie pisze "wyprzedane" jeżeli nawet to sklep może zamówić u producenta, po drugie pisze: czas sprowadzenia do 21 dni, więc ...
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
Wagony Bautzen84 do Polski przychodziły w oznaczeniu Bwxz przynajmniej te z roku 1984-go. Nie wiem jak było z ostatnimi dostarczonymi już w roku 1985-tym. Być moze któres z przedstawionych oznaczeń w modelach Tilliga jest tym oznaczeniem prosto z fabryki a drugie zostało zmienione już w kraju.
Niestety, ale muszę sprostować...
Wagony typu Bautzen 84 "przychodziły do Polski" początkowo z oznaczeniem serii Bwxzde (literka "e" w oznaczeniach serii, pojawiła się na polskich wagonach osobowych w roku 1983 i oznaczała dokładnie to samo, co później literka "u"), natomiast wagony tego typu dostarczone dla PKP po 1 stycznia 1985 oznaczone były (fabrycznie!) serią Bdu.
Tak więc, powyższa zmiana oznaczenia serii wynikała ze zmiany przepisów o oznaczaniu wagonów osobowych PKP, która weszła w życie z dniem 01.01.1985, a obydwa modele firmy Tillig przedstawiają malowanie fabryczne wagonów tego typu :).
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
a skąd masz taką informację... w sklepie nie pisze "wyprzedane" jeżeli nawet to sklep może zamówić u producenta, po drugie pisze: czas sprowadzenia do 21 dni, więc ...
Ponieważ:
- modele były - dosłownie pojedyncze sztuki - widziałem je na stanie w sklepie internetowym 15 minut po tym, jak otrzymałem maila od MM o pojawieniu się modeli,
- zrealizowano na modele moje zamówienie i pewnie innych zamawiających osób - oceniając po zainteresowaniu Skodami tu na forum to paru chętnych było,
- wg informacji gdzieś tu na forum miało być wydane po 50 sztuk modelu: jak rozdzielimy to na różne sklepy (MM, ŚMR, DCC24, makieciarz i może jeszcze inne) to się okaże, że może nie bardzo co będzie sprowadzać od producenta...
 

wespe

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ponieważ:
- modele były - dosłownie pojedyncze sztuki - widziałem je na stanie w sklepie internetowym 15 minut po tym, jak otrzymałem maila od MM o pojawieniu się modeli,
- zrealizowano na modele moje zamówienie i pewnie innych zamawiających osób - oceniając po zainteresowaniu Skodami tu na forum to paru chętnych było,
- wg informacji gdzieś tu na forum miało być wydane po 50 sztuk modelu: jak rozdzielimy to na różne sklepy (MM, ŚMR, DCC24, makieciarz i może jeszcze inne) to się okaże, że może nie bardzo co będzie sprowadzać od producenta...
kilka sztuk nazywać wyprzedażą nakładu.... dobre...
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Niestety, ale muszę sprostować...
Wagony typu Bautzen 84 "przychodziły do Polski" początkowo z oznaczeniem serii Bwxzde (literka "e" w oznaczeniach serii, pojawiła się na polskich wagonach osobowych w roku 1983 i oznaczała dokładnie to samo, co później literka "u"), natomiast wagony tego typu dostarczone dla PKP po 1 stycznia 1985 oznaczone były (fabrycznie!) serią Bdu.
Tak więc, powyższa zmiana oznaczenia serii wynikała ze zmiany przepisów o oznaczaniu wagonów osobowych PKP, która weszła w życie z dniem 01.01.1985, a obydwa modele firmy Tillig przedstawiają malowanie fabryczne wagonów tego typu :).
Panie Krzysztofie, czy w związku z powyższym oznaczenie na wagonie Tilliga z poprzedniej edycji (ep. IVc) - "Bd", jest prawidłowe? Pozdrawiam.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
Panie Krzysztofie, czy w związku z powyższym oznaczenie na wagonie Tilliga z poprzedniej edycji (ep. IVc) - "Bd", jest prawidłowe? Pozdrawiam.
Tak, jest prawidłowe, ponieważ model wagonu, o który Pan pyta, odwzorowywał wagon typu Goerlitz 78 (!), a nie Batutzen 84...
Wagony Goerlitz 78 trafiły na PKP z oznaczeniem serii Bwxzd, a od stycznia 1985 oznaczenie ich serii zmieniano sukcesywnie (podczas napraw okresowych) na Bd.
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Właściwie - ciężko mi to nazwać. Odbiór - przynajmniej przeze mnie jest... niezadowalający. Może chodzi o czystość, odcienie, strukturę? Na pewno się błyszczy, nie jest to jednolita powłoka - widać to chyba na zdjęciach elementów dachu kiedy pasa na nie światło. Mówię, że coś nie gra, bo jak porównuję inne modele - jakość ich malowania - to ten zdecydowanie się wyróżnia - odstaje od reszty. Zastanawiam się czy to wrażenie nie jest spowodowane schizą, jaką może wywoływać ten model u mnie. Jednakże starając się zachować chociaż pozór obiektywizmu - spoglądam na stojącą obok mnie Skodę PIKO - no i malatura wygląda inaczej - nie świeci się - jest gładka - jednolita. Ma ostre krawędzie przy granicach kolorów. Może przesadzam? Nie wiem - mówię co sam odczuwam patrząc na zdjęcia modelu, który wczoraj miałem w ręce.
Mam ostatnie dwa modele Skody 182 (CTL i STK). Wrażenia dokładnie te same co kolegi - ogólnie o modelu, o malowaniu, wykonaniu, zgarniaczu i pantografach. Do tego nie jeździ toto także najlepiej. :confused:

Na koniec zacytuję Pana Sławka, który podając mi model rzekł: ,,Straszna słabizna. Wieje kichą."
Niestety się zgadzam. :(
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.624 15 0
Kolego Remaj12 - nie macie schizy! (odnośnie modeli elektrowozów MTB)
Ja również nie mogłem doczekać się tych modeli. Zwłaszcza w malowaniu STK. Z wypiekami na twarzy oglądałem wrzucane do netu fotki z poszczególnych etapów powstawania elektrowozów. Ale kiedy zobaczyłem efekt "na żywo", osłabłem
z wrażenia... Oczywiście in minus.
Malowanie (nad szczegółami już nie będę się rozwodził), jak również rodzaj plastików, z których wykonany jest model powoduje, że równie dobrze firma MTB mogłaby je sprzedawać w sklepach sieci "Smyk". Powinny znaleźć swe miejsce na półkach, obok bohaterów filmu: "Tomek i przyjaciele".
Ale z w myśl zasady, że z każdej lekcji powinna płynąć nauka, niechcący zadam publicznie pytanie: czy nie znalazłby się producent (np. Roco, Piko, SM etc.), który podjąłby się wyprodukowania modeli elektrowozów typu 182, 183?
Przecież tyle jeździ (jeździło) w Polsce typów malowań, iż przypuszczam, że ze sprzedażą dobrze wykonanego modelu nie powinno być problemu...
Pożyjemy, zobaczymy...
 

czang

Użytkownik
Reakcje
115 2 0
Ja swojej jeszcze nie dostałem (może jutro dojedzie) ale wielka szkoda że jakość modelu jest niska... Lokomotywa ciekawa, celowałem w co najmniej 5 szt (STK, CTL, oraz gdyby powstały: CTL z globusem, CTL kolorowy i PTK czerwono-kremowa). Cena modelu jest wysoka, prawie że najwyższa z modeli seryjnych (poza niektórymi ROCO, ale już np. Gagarin będzie tańszy). Szkoda, pewnie wielu by kupiło tego loka, tak samo jak "Beatę". Teraz widać że SM nie takie złe ja go opisują:)


Prawdziwa SZKODA im wyszła...
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
No nic. Ja też zamówiłem i z wypiekami na twarzy czekam na ten model. Zmartwiły mnie jednak Wasze opinie. Na fotkach w sklepie nie wyglądał najgorzej. Ocenię w realu, ale nie spodziewam się cudu czytając powyższe. Szkoda...
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.624 15 0
Kolego Aurelu!
Weź jeszcze poprawkę na tzw. subiektywny ogląd rzeczy. W myśl zasady - jedni lubią szczupłe, długonogie blondynki, inni wolą brunetki z odrobiną ciała, te pierwsze nazywając chudzielcami. Niewykluczone, że w wypadku elektrowozów firmy MTB zasada ta okaże się ze wszech miar słuszną.
Poczekaj, aż zobaczysz model na żywo. Być może rzeczy o których tutaj piszemy, będą dla Ciebie niewidoczne.
Życzę Ci, aby tak długo wyczekiwany model sprawił Ci wiele radości!
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
Dzięki. Poczekam aż dojdzie. Wobec braku alternatywy wybór jest mieć taki lub nie mieć wogóle. Z oceną jednak wstrzymam się do czasu odebrania przesyłki
 

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
Dziś otrzymałem swoją skodę i mam podobne wrażenia co do modelu jak moi poprzednicy.Jakoś plastiku jak dla mnie jeszcze do zniesienia ale nie powala , jakość malowania przeciętna- pod kątem widać ryski, podejrzewam że cieniutka warstwa lakieru nałożona na przeszlifowany model bazowy .Nikt nie wspomniał tu o słabych pantografach .Strasznie delikatnie - nie chwytac za odbieraki bo się wyginaja miałem wrażenie że zaraz pękną. Dość ciężko się otwierają i zamykają
 
Ostatnio edytowane:

czang

Użytkownik
Reakcje
115 2 0
Dziś dostałem Skodę 182 STK i powiem szczerze... podoba mi się. Może jestem mniej wybredny, trochę modeli już mam więc mam porównanie i nie jest zła. Model ciężki, nie ważyłem ale w okolicach Gagarina Roco i jak dla mnie całkiem ok. Nie miałem możliwości pojeździć, oceniam tylko stronę wizualną. Z rzucających się w oczy minusów - pantografy, ale kolorystyka, wykonanie ogólnie ok. Zwracam honor:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 253
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki