• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

B

bobby74

Gość
Może to i dobra wiadomość, ale zła jest taka, że chyba im coś nie wyszło z kolorami. Zaprezentowane dziś w Poznaniu na stoisku Piko modele, w moim odczuciu są za jasne w stosunku do oryginału. Ten popielaty kolor, który dominuje na boku nadwozia, powinien być trochę ciemniejszy.
Ciekawy jestem bardzo tego koloru w realu. Szukając porównania znalazłem taki film na yt - nie podejmę się oceny odcienia szarości, ale dostrzegalny jest duży kontrast między dolnym ciemnym pasem i jasną szarością budy. Podobnie jak w Piko.
I dla porównania fotka kolegi ed250 z nadzieją, że nie będzie miał za złe, że wykorzystałem tutaj
IMG_1218.JPG
I jeszcze za Piko Polska
IMG_1219.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
4.111 416 99
Może to i dobra wiadomość, ale zła jest taka, że chyba im coś nie wyszło z kolorami. Zaprezentowane dziś w Poznaniu na stoisku Piko modele, w moim odczuciu są za jasne w stosunku do oryginału. Ten popielaty kolor, który dominuje na boku nadwozia, powinien być trochę ciemniejszy.
Ale marudzicie.
[DOUBLEPOST=1477169030][/DOUBLEPOST]
Brakuje tylko informacji o epoce i kwestia prezentu na święta rozwiązana :)
MTB zwykle robi malowania współczesne. Ja w ogóle wątpię w malowanie PKP z IV epoki w modelu z tej firmy. W ulotce MTB dotyczącej chyba TT było, że zrobią nr 364, a jak wiadomo 364 jeździła zielono-zielona jeszcze w 2014 r. Nie wiem czy nadal jeździ.
W H0 ma wyjść ST43-217 - ten lok też żyje współcześnie.
 
Ostatnio edytowane:

Hornet

Aktywny użytkownik
Reakcje
21 0 0
MTB zwykle robi malowania współczesne. Ja w ogóle wątpię w malowanie PKP z IV epoki w modelu z tej firmy. W ulotce MTB dotyczącej chyba TT było, że zrobią nr 364, a jak wiadomo 364 jeździła zielono-zielona jeszcze w 2014 r. Nie wiem czy nadal jeździ.
W H0 ma wyjść ST43-217 - ten lok też żyje współcześnie.
Cała nadzieja zatem w Elvisie. W innym wątku wyczytałem, że pierwszy ma być rumun z małymi ślepiami - i to mi pasuje :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
Nie całkiem logiczne. Na miesiąc przed rozpoczęciem sprzedaży spodziewałbym się istnienia przynajmniej jednego, skończonego modelu czy choćby ostatecznego prototypu, ale gotowego, a nie samej skorupy. Mam jednak nadzieję, że faktycznie się wkrótce ukażą.
 

pilu35

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Mi osobiście też się wydaje , że choć jedna sztuka poglądowa powinna być przez producenta zmontowana by móc ocenić całościowo jakość wykonania modelu a tak to troszkę rezerwacje kota w worku. Cena wydaje się przystępna w porównaniu do pokazujących się modeli St43 z drugiej ręki jednak poziom wykonania może być zagadką. Miejmy nadzieję , że poszli do przodu wykonawczo w porównaniu do swojej Skody. Miałem kupić jedną sztukę by myśleć o zestawieniu PIASTA z końcowego okresu kursowania ale porządne fotki tu na forum niestety skutecznie mnie zniechęciły. Niestety .
 
Reakcje
4.111 416 99
Na stronie ŚMR jest też info (zgodnie z sugestią kolegi nohab), że nr może ulec zmianie.
Zwrócono uwagę MTB, że wypuszczając ST43 z długą ostoją, mogą dać najniższy numer 278.
Piąta epoka, to wiele malowań.
[DOUBLEPOST=1477457763][/DOUBLEPOST]
Malowanie lokomotywy przygotowane pewnie na lata około 2002-2013 może to i dobrze bo musiałbym brać pożyczkę;) A tak ze spokojem poczekam na żółte czoło!
Życzę koledze aby się doczekał.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Panowie to co na zdjęciu pokazane jest powyżej to prototyp modelu w skali TT;) (więc numer 217 może być)
I tutaj mamy małą zagadkę ,bo model w H0 jest przygotowywany z długą ostoją a model w TT(to co na zdjęciu) z krótką.
Czy zatem MTB będzie robić modele z długą i krótką ostoją w obydwu skalach ?(n)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 327
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki