• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Może doczekamy się i firma EXACT-TRAIN zacznie produkcję modeli na rynek polski.
Fajnie by było:niepewny: zważywszy na fakt (po przejrzeniu ich strony), że w ofercie mają wagony pasujące do naszych potrzeb choćby oprócz już wspomnianego wagonu typu Oppeln
widzę wagony kryte typu Bremen jest też Gbs i kilka węglarek ( typ Villach,Klagenfurt ) pasowały by na IVep;)

Ale ceny to też raczej nie na polski rynek:( tak aby kupić na raz więcej sztuk.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
O ciekawe, tylko, że wg wcześniejszych planów to miały być sety po dwa wagony np http://www.makieciarz.pl/exact-train-ex20124-zestaw-dwoch-wagonow-id-86796.html ?
[DOUBLEPOST=1476540656,1476539417][/DOUBLEPOST]
Może doczekamy się i firma EXACT-TRAIN zacznie produkcję modeli na rynek polski.
Fajnie by było:niepewny: zważywszy na fakt (po przejrzeniu ich strony), że w ofercie mają wagony pasujące do naszych potrzeb choćby oprócz już wspomnianego wagonu typu Oppeln
widzę wagony kryte typu Bremen jest też Gbs i kilka węglarek ( typ Villach,Klagenfurt ) pasowały by na IVep;)

Ale ceny to też raczej nie na polski rynek:( tak aby kupić na raz więcej sztuk.
Na PKP pasują tylko Gm30 - Oppeln, i zapowiedzi węglarek 32/33/34. Natomiast Bremen to nie będzie niemiecki Gms35, tylko powojenny budowany w Czechach Gm39. Tak samo Gbs nie ma nic wspólnego z PKP.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
tu jest porownanie Brawy i Exact trains..
nie mam czasu tlumaczyc, ale pokrotce - Brawa jest uważana za nieporównywalnie lepszą

http://www.drehscheibe-online.de/foren/read.php?10,7487688,7487715#msg-7487715
Nie znam niemieckiego, i wielu ludzi też. Więc pokrótce czy mógłbyś napisać kilka argumentów, dlaczego Brawa jest nieporównywalnie lepsza? Ja słyszałem coś o wstępnych problemach z selekcją jakości. Ale słyszałem też, że Exact-Train jest zasadniczo chwalony. Więc o co właściwie chodzi?
 
B

bobby74

Gość
O Exact-Train piszą, że:
- za duże otwory do zamontowania poręczy
- pozostające otwarte otwory nie wiadomo do czego
- za duże zaciski hamulców
- krzywe gniazdo KKS (?)
- przewymiarowane/za grube stopnie manewrowe
Generalnie na zdjęciach widocznych kilka postów drehscheibe wyżej - o tutaj - można dostrzec gorszą jakość pomalowania na biało/czerwono drobnych detali.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki