• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Też miałem takie wrażenie jak oglądałem zdjęcia w modelmanii, ale czytając tą opinię:

Chyba warto się nim zainteresować. W MM mają gotowe, złożone modele, więc i cena nieco wyższa. Zwykle tak jest, że na żywo pewnie wrażenia są inne (lepsze), niż na zdjęciach.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
A wracając jeszcze na sekundkę do EU44 w malowaniu T-Mobile to powiedzcie mi proszę co to za dźwięk na tym filmie.
Słychać go dokładnie pomiędzy 0:21 i 0:30. Jest bardzo drażniący i nie udało mi się znaleźć na YT filmu gdzie na "żywca" takie coś słychać.
Czy komuś może udało się rozszyfrować ten dźwięk ?
 

arch_przemo

Aktywny użytkownik
Reakcje
6 0 0
Mam pytanie do "analityków rynku". Ponieważ przez pewien czas nie odwiedzałem forum i nie mam aktualnych informacji.... czy ktoś z Was się orientuje, czy któraś z firm modelarskich nie zamierza wykonywać lokomotywy ST43 w wersji z wiadrami? A może Tillig będzie coś wznawiał?
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
Jak wygląda sprawa Roco 56229, oznaczenia wykonane poprawnie ?
Cyfra "5" na początku numeru katalogowego wskazuje na model z kategorii uproszczonych...
...a w nich nie ma zwykle oznaczeń na ramie pod pudłem.
... oraz na ścianach czołowych.
Czy na początku lat 80-tych taki wagon mógł być jeszcze w ruchu, czy też może już tylko wojsko i zakłady przemysłowe były ich użytkownikiem?
 
Ostatnio edytowane:

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
Czy na początku lat 80-tych taki wagon mógł być jeszcze w ruchu, czy też może już tylko wojsko i zakłady przemysłowe były ich użytkownikiem?
W latach 1976-77 skreślono z inwentarza wagonów handlowych ostatnie wagony tego typu. Oczywiście większość z nich została skreślona z przeznaczeniem na złom, ale niektóre skreślono z przeznaczeniem na cele "T-G".
Nie zawsze wagony te zostały rzeczywiście wykorzystane do celów techniczno-gospodarczych, stojąc latami "w krzakach", niekiedy nawet do ostatnich lat...
Wojsko eksploatowało oczywiście wagony kryte tego typu również po roku 1980, ale najczęściej były to wagony skreślone z inwentarza wagonów handlowych PKP kilka, lub nawet kilkanaście lat wcześniej, tzn. jeszcze w latach 60 lub na początku lat 70 XX wieku.
Osobiście nie spotkałem się z wagonem PKP tego typu, w eksploatacji handlowej po roku 1980.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
W latach 1976-77 skreślono z inwentarza wagonów handlowych ostatnie wagony tego typu. Oczywiście większość z nich została skreślona z przeznaczeniem na złom, ale niektóre skreślono z przeznaczeniem na cele "T-G".
Nie zawsze wagony te zostały rzeczywiście wykorzystane do celów techniczno-gospodarczych, stojąc latami "w krzakach", niekiedy nawet do ostatnich lat...
Wojsko eksploatowało oczywiście wagony kryte tego typu również po roku 1980, ale najczęściej były to wagony skreślone z inwentarza wagonów handlowych PKP kilka, lub nawet kilkanaście lat wcześniej, tzn. jeszcze w latach 60 lub na początku lat 70 XX wieku.
Osobiście nie spotkałem się z wagonem PKP tego typu, w eksploatacji handlowej po roku 1980.
Dziękuję za informacje. Spytałem o ten właśnie wagon gdyż bardzo podobne, prawdopodobnie ex-wojskowe wagony były użytkowane wewnętrznie w Cukrowni Żnin do jej zamknięcia z 10 lat temu.

Pozdrawiam
Mateusz (MAnTonI)
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
A są już jakieś konkretne zapowiedzi, które pozwolą na założenie wątku? Jeżeli tak, to nic nie stoi na przeszkodzie żebyś taki wątek założył ;). Inaczej będzie to tylko pisanie dla samego pisania, koncert życzeń, itp.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Platforma U-zx (Piko 58726) trafiła do sprzedaży. Do tej pory nie znalazłem odpowiedzi na pytanie na ile to model a na ile zabawka.
Jak widzisz jest to segment modeli uproszczonych - oznakowany prawidłowo, ale niekompletnie [brak napisów na ramie], i stosunkowo stare modele. Jesli model jest projektu p. Koja to jest w 100% realny. Ale nawet jeśli nie, to takie platformy bardzo długo służyły jako tabor pomocniczy. O nieco nowszym Rmms33 - Ulm nawet słyszałem rok temu od znajomego.
 

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.389 0 0
Platforma U-zx (Piko 58726) trafiła do sprzedaży. Do tej pory nie znalazłem odpowiedzi na pytanie na ile to model a na ile zabawka.
Nie jestem w stanie odnieść się merytorycznie do kwestii oznakowania ale odpowiadając na Twoje pytanie -
wagon sprawia wrażenie trochę "zabawkowe". Nie grzeszy ilością szczegółów jednak ładnie się prezentuje na makiecie.
Stosunek jakości do ceny jest według mnie OK. Ja jestem z zakupu zadowolony :)
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 222
Tabor 305
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki