• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Nie wiedziałem że jest taka książka. Dzięki. Skorzystam chętnie.
Pisałem z pamięci i nie jest to album, ale Atlas wagonów towarowych. Pan Terczyński napisał, że PKP w 1984 r. dokonało zakupu 500szt. używanych wagonów w Austrii.
Charakterystyczny dla tych wagonów jest podciąg pod ostoją. Jako ciekawostkę należy przypomnieć fakt, że pierwszym modelem PKP Roco , było zamówienie przez bodajże Pana Fitę 500 szt.;)
wagonów, które od czasu do czasu pojawiają się na rynku wtórnym.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
To rzeczywiście był pierwszy model PKP Roco, ale czy Witek Fita miał z tym coś wspólnego, nie jestem pewien. Wagony były normalnie w sprzedaży, ale faktycznie rozeszły się dość szybko. Potem była jeszcze druga seria, chyba z innym numerem. O tych wagonach i ich modelach była już kiedyś dyskusja na forum, łącznie ze zdjęciami oryginałów, ale nie potrafię tego znaleźć. Charakterystyczna dla tych wagonóów (i modeli) była też brunatna barwa pudła, typowa dla wagonów ÖBB, a nie PKP.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
To rzeczywiście był pierwszy model PKP Roco, ale czy Witek Fita miał z tym coś wspólnego, nie jestem pewien. Wagony były normalnie w sprzedaży, ale faktycznie rozeszły się dość szybko. Potem była jeszcze druga seria, chyba z innym numerem. O tych wagonach i ich modelach była już kiedyś dyskusja na forum, łącznie ze zdjęciami oryginałów, ale nie potrafię tego znaleźć. Charakterystyczna dla tych wagonóów (i modeli) była też brunatna barwa pudła, typowa dla wagonów ÖBB, a nie PKP.
W. Fita miał wiele wspólnego z Gbs od Roco, znam historię powstania tego modelu, konkluzja jest taka że całkiem łatwo było się dogadać z Roco w tamtych czasach.
Wracając do modelu Gbs-x, tu prezentowałem waloryzację do wersji już po naprawie z nowym typem drzwi, epoka V:
http://forum.modelarstwo.info/threads/zntk-bortatycze.30621/
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Znam datę naprawy na tym modelu. Napis jest następujący:
4 REV OW 29.10.82
A sam "model"... rzeczywiście jest zabawką, ale nie aż tak fikcyjną, jak mogłoby się wydawać. :)
Panie Krzysztofie, a można mniej zagadkowo? :) Ja to rozumiem pańską odpowiedź tak, że model ma oznaczenia PKP, a prawdziwy wagon istniał, ale nie na stanie PKP ale innego zarządu kolei i w innym oznaczeniu. Tak?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 315
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki