• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
Skoro na targach w Norynberdze był pokazany to zapewne na 2016 powinien się ukazać.
Pytanie czy na początku roku , w połowie roku czy pod koniec roku.
Zastanawiam się dlaczego dystrybutor z Polski w tej sprawie się nie odzywa.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
W wątku o nowościach nie-PKP była mowa o węglarkach holenderskiej firmy Exact-Train, które nadawałyby się na konwersję na PKP. Firma ta ma jednak w swojej ofercie również wagony PKP, o których chyba nie było wzmianki ani w nowościach PKP na 2015, ani 2016 (chyba, że coś przeoczyłem). Mam na myśli 2-osiowe wagony kryte typu Oppeln. W prospekcie nowości (papierowym) 2015 znalazły się dwa modele PKP, w epoce III i IV (numery katalogowe EX20123 i EX20124), z terminem dostępności IV kwartał 2015. Jednakże na stronie internetowej producenta modele te są już przesunięte na I kwartał 2016 roku, a pod tymi samymi numerami są pokazane dwa zestawy, z epoki III i IV, po dwa wagony: jeden z pomostem hamulcowego (Bremserbühne) i drugi bez, z dachem blaszanym, zestawy kołowe na łożyskach ślizgowych (maźnice). Cena jednego zestawu wynosi 72,50 euro. Niżej linki do opisu modeli tych wagonów (z listą dostępnych obecnie) oraz do strony zamówień, gdzie wymienione są też wersje PKP.

http://www.exacttrain.eu/index.php/en/nordhausen-oppeln
http://www.exacttrain.eu/index.php/en/ordering
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
A może ktoś rozwinie ten temat sprzed paru tygodni?

Ze słów Pana Andrzeja, w przeciągu tygodnia szczegóły zapowiedzi zarówno w H0 jak i w TT powinny być przesłane do sklepów i zamieszczone w sieci. Wtedy może będzie coś więcej wiadomo (konkretne numery i daty).

W H0 jedynie cysterna będzie w ep. III. Wapniarki kubłowe i podczołgówki w ep. IVa. Reszta od Va w górę.
Pokuszę się też o jakieś małe podsumowanie, tj. to co na razie wiemy o przyszłorocznym planie wydawniczym (z tego wątku i innych):
  • Piko: 2 bonanzy oliwkowe ze srebrnym dachem plus jedna siódemka (EU07-167)
  • Tillig: "na bogato": Ygreki (zielone, zielono-kremowe) i Z (czerwono-kremowe), rest. Wars, brązowe węglarki, wapniarki, cysterna 2os., 3x DEC/KVG
  • Roco: niebieski Eanos PKP Cargo
  • Marklin: zestaw 5 węglarek CTL
  • MTB: - Skoda STK
  • SM: siódemki dawniej zapowiedziane (trapez, denaturat, ...) oraz 5 sztuk z ostatniej ulotki
  • Robo: 2x 1 klasa czerwono-kremowa oraz zaległe ryflaki
  • Trix: zestaw dwóch platform sześcioosiowych
  • ACME: chłodnia, zestaw 2x 2 kl. IC oraz nieśmiertelny Chrobry ;) ???
  • L.S.Models: Vectron???
  • Heris: zaległe 111/112/113???
  • Rivarossi: 2x zestaw niebiesko-żółtych piętrusów
  • Fleischmann: -
  • Brawa: -

Liczę, że w zestawieniu wyżej dopatrzycie się wielu błędów :podstepny: i spowoduje to konkretne rozwinięcie tematu... :cool:
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
W wątku o nowościach nie-PKP była mowa o węglarkach holenderskiej firmy Exact-Train, które nadawałyby się na konwersję na PKP. Firma ta ma jednak w swojej ofercie również wagony PKP, o których chyba nie było wzmianki ani w nowościach PKP na 2015, ani 2016 (chyba, że coś przeoczyłem). Mam na myśli 2-osiowe wagony kryte typu Oppeln. W prospekcie nowości (papierowym) 2015 znalazły się dwa modele PKP, w epoce III i IV (numery katalogowe EX20123 i EX20124), z terminem dostępności IV kwartał 2015. Jednakże na stronie internetowej producenta modele te są już przesunięte na I kwartał 2016 roku, a pod tymi samymi numerami są pokazane dwa zestawy, z epoki III i IV, po dwa wagony: jeden z pomostem hamulcowego (Bremserbühne) i drugi bez, z dachem blaszanym, zestawy kołowe na łożyskach ślizgowych (maźnice). Cena jednego zestawu wynosi 72,50 euro. Niżej linki do opisu modeli tych wagonów (z listą dostępnych obecnie) oraz do strony zamówień, gdzie wymienione są też wersje PKP.

http://www.exacttrain.eu/index.php/en/nordhausen-oppeln
http://www.exacttrain.eu/index.php/en/ordering
Podczas jesiennych targów w Lipsku tego roku miałem okazję rozmawiać z tą firmą. Przyznali, że przymierzają się do wyprodukowania Oppelna w wariancie PKP z epoki III i IV. Jakiś terminów nie potrafili określić.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Najbardziej ciekawi mnie zapowiedź SK-model na rok 2016, bo Piko większości modeli w swoim katalogu nie uwzględni skoro SK-model ma wyłączność.
Dzisiaj jest pierwszy grudnia, mam nadzieję że nie długo dowiemy się o planach na kolejny rok.
Z obecnych wypustów, tj. EU07 (i podobnych), piętrowych wagonów Görlitz88 oraz wagonów 120A większość z nas jest zadowolona, więc mam nadzieję, że dystrybutor oficjalnie zaskoczy nas czymś jeszcze.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki