• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

B

bobby74

Gość
To jest lista taboru, jaki wchodzi na rynek w Niemczech. Tam nie pojawiła się jeszcze SP45-204 - o SU45-079 napiszą pewnie koło gwiazdki :)
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
Wszystkie sklepy w Polsce, sprzedające modele Roco & Fleischmann dostały wiadomość o zmianach w planach produkcyjnych, jednak nie ma tam wzmianki o wycofaniu z produkcji modelu Fleischmanna 531103, czyli wagonu typu 23K, Kddet PKP/OPW, ep.IIIc.
Jest natomiast jednoznaczna informacje, że z powodu zbyt wysokich kosztów wykonania, z produkcji wycofany zostaje model Fleischmanna 535401, czyli model wagonu PKP do przewozu nierogacizny, serii Snh, z epoki IIIb.
Myślę, że zaszło tutaj jakieś nieporozumienie i model Fleischmanna 531103 zostanie wyprodukowany zgodnie z planem...
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
przecież ten wagon wróci do sprzedaży
Też tak myślę. W końcu raczej nie wyrzucą tego, co na magazynie :) Wróci - tyle, że z normalną ceną zapewne.
Nie wiem jaką cenę ustalą, ale gdybym ja miał się na to skusić to dałbym najwyżej 35zł, no - góra 40zł (przy dobrym humorze) i ani grosza więcej - bo tak sobie myślę, że skoro np. to http://www.roco.cc/responsebinary.asp?id=153114833235275 od Roco wyceniane jest na tą chwilę na € 16,90, to ile można dać za wspomniany model od PIKO :) ? W modelmanii PIKO ponownie ma być dostępny w sprzedaży od 15 czerwca 2016 - pewnie z nową ceną.

A propos, ciekawe czy model http://www.roco.cc/en/product/235275-56229-0-0-0-0-0-003001/products.html ? wart będzie zakupu w sensie zgodności oznaczeń z rzeczywistością (cena zachęca), bo po ostatnio wydanej przez tą firmę dwuosiowej szutrówce z błędnymi oznaczeniami ( http://www.roco.cc/en/product/230583-PKP-0-0-0-0-0-003001/products.html ) wszystkiego można się spodziewać . Temat szutrówki poruszaliśmy na forum i wyszło, że w porównaniu do wczesniejszych jej wydań, teraz oznaczenia są z kosmosu. Rozumiem, że model wydany jest w serii "hobby" ale czy to znaczy że.... no właśnie.
 
Ostatnio edytowane:

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
Po częstych waszych uwagach na temat modeli, dopatrywania się małych szczegółów pomyślałem, że pewnie przesadzacie, ale jak zobaczyłem ten wagon na wyrazistym zdjęciu to...!!!! Nie jest to warte 10zł!
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Wagon kupią nieliczni nieświadomi /za pieniądze za jakie jest obecnie w sprzedaży/. Część sklepów wycofała go z ofert na prośbe PIKO, ale większość i tak sprzedaje nadal za dziwną cenę (np: http://taniekolejki.istore.pl/pl/p/Wagon-towarowy-kryty-Gbkks-tx-PKP-Ep.V,-Piko-58724/23084152 ) i niestety moja ulubiona modelmania też. W chwili gdy to pisze wagon stoi tam po 168zł. Kwestia uczciwej przeceny to kwestia czasu. Chyba, że jakis sklep chce aby im zardzewiał na półce, bo nawet te 139zł w "tanich kolejkach" to i tak o wiele za dużo.
 

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Pojawiły się w sklepach cysterny DB Schenker Marklina. 6 sztuk w zestawie za około 850 (MM) lub 880 złotych (Lokomotyw). Cysterny jak na firmę Marklin przystało prezentują się gustownie, jeżdżą gładziusieńko na makiecie, bez oporów, wykolejania itp. Oczywiście wykonane są również bardzo solidnie. Są też lekko upodobnione do realnych wagonów - namalowane są różne łaty na różnych wagonach. Patyny brak.

Nie wypowiem się na temat zgodności z oryginałami. Mi się te wagony podobają i tyle - mam wszystkie 6 sztuk, ale na zdjęciach są tylko dwa egzemplarze.

Swoją drogą czekam na dwie tegoroczne zapowiedziane lokomotywy w malowaniu DB Schenker...

Sorki za zdjęcia, cały dopiero się uczę je robić :)

dbs5.jpg
dbs4.jpg
dbs3.jpg
dbs2.jpg
dbs1.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
A dlaczego wagony mają oznaczenia PKP Cargo: PKPC? Czy rzeczywiście wagony DB Schenker Rail Polska (ostatni zmienił nazwę na DB Cargo Polska) noszą takie oznaczenia?
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Wróci - tyle, że z normalną ceną zapewne.
Na razie się na to chyba nie zapowiada. Wczoraj Piko na swoim profilu (PIKO Spielwaren GmbH) wrzuciło w języku polskim katalogi z modelami pojawiającymi się na polskich torach. Do tego PIKO Polska w dniu dzisiejszym udostępniło ten post z dopiskiem:
Nasze polskie Nowości 2016 w jednej broszurce w Waszym autoryzowanym sklepie.
Oto jedno ze zdjęć:

Wagon dalej jest wrzucony jako Classic i z ceną 179 zł :confused:
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
Ja sądzę że dział marketingu nie zdążył przerobić tej broszurki. Albo też w PIKO mają bałagan i się nie zorientowali.
W wersje że tak ma być, że ta "malowanka" ma tyle kosztować, naprawdę wierzyć nie chcę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 315
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki