• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Panowie, każdy kto chciał, już napisał swoje niezadowolenie na temat tego modelu.
Proszę powstrzymać się od dalszych dyskusji nt. innych modeli, zwłaszcza tych które jeszcze niepowstały (takie posty będą usuwane od ręki)
Kolega Karol napisał:
To jest prawdopodobnie nieporozumienie, sprawa jest w trakcie wyjaśniania.
Poczekajmy na wyjaśnienie jeśli takowe będzie.
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
Panowie, każdy kto chciał, już napisał swoje niezadowolenie na temat tego modelu.
Proszę powstrzymać się od dalszych dyskusji nt. innych modeli, zwłaszcza tych które jeszcze niepowstały (takie posty będą usuwane od ręki)
Kolega Karol napisał:

Poczekajmy na wyjaśnienie jeśli takowe będzie.
A jesli takowego nie bedzie, to mozemy czekac?...w nieskonczonosc. Swoja droga, gdyby nie ta cala dyskusja, to by nie bylo sprawy w trakcie, a bylaby raczej "off track".
Forum cierpi na brak "disc space"?
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
A jesli takowego nie bedzie, to mozemy czekac?...w nieskonczonosc. Swoja droga, gdyby nie ta cala dyskusja, to by nie bylo sprawy w trakcie, a bylaby raczej "off track".
Forum cierpi na brak "disc space"?
Forum cierpi na poziom wypowiedzi użytkowników. Dlatego teraz dyskusje nie na temat i wszelkiego rodzaju bicie piany leci do śmieci. A jak ktoś będzie zajmował się na forum wyłącznie takim biciem piany to też będzie odpoczywał od forum. Reforma forum jest w trakcie i naszym celem jest podniesienie poziomu merytorycznego forum i eliminacja bezwartościowych wpisów.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
Wyglada na to, ze PIKO musi to odkrecic, bo faktycznie model jest zle skatalogowany. To zapewne wprowdzilo go w inne widelki cenowe.
A jeśli PIKO "odkręci" katalogowanie i zmniejszy cenę to tatkosz dostanie zwrot różnicy cenowej od sklepu, w którym kupował wagonik?

(post bezwartościowy, można usunąć, tak tylko pytałem)
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
Nie rozumiem gdzie tu jest nieporozumienie ? Inny wagon mieli wydać? Zrobić go n podstawie innego modelu czy inna cena produktu końcowego miała byc?
Model to raczej zabawka w zwiazku z tym cena z sufitu. Wystarczy, ze faceci od marketingu cos pokrecili (choc to u Niemcow trudne do wyobrazenia), potem drukuja katalog (gdzie tu edytor, druga para oczu?) idzie lista z MSRP do dystrybutorow. Dystrybutor nie czyta tego zbyt dokladnie. W koncu klient, ktory placi zweryfikuje.
Stad cala dyskusja. Choc niektorym sie nie podoba, ale gdyby nie to, wielu kupujacych by sie dalo nabrac. To co lepsze? Przynajmniej teraz oficjalna droga pojdzie do PIKO monit, beda musieli sie do tego ustosunkowac.
A czy oddadza pieniadze, jesli to ich blad? Podejrzewam, ze tak. Mialem z nimi bezposrednio do czynienia i za kazdym razem firma zachowywala sie bez zarzutu.
 

43domek12

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
No ja się nie dziwię. Przecież wiadomo jest od lat, że Piko robi zabawki oraz produkty zbliżone do modeli. Wyjątkiem była produkcja oparta o współpracę z SK-Model. Ale współpraca się szybko zakończyła i myślę, że z nowym przedstawicielem też szybko się zakończy. A teraz najlepsze.....oni zamierzają wydać ET22. Bajubaj Piko....:):):):):):):):):):):):)
A skąd kolega posiada takie wiadomości?Ja niedawno rozmawiałem (m.innymi w tej sprawie) z przedstawicielem Piko w Polsce i nie potwierdził mi wydania przez tą firmę modelu "byka".
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.390 230 14
No ja się nie dziwię. Przecież wiadomo jest od lat, że Piko robi zabawki oraz produkty zbliżone do modeli. Wyjątkiem była produkcja oparta o współpracę z SK-Model. Ale współpraca się szybko zakończyła i myślę, że z nowym przedstawicielem też szybko się zakończy. A teraz najlepsze.....oni zamierzają wydać ET22. Bajubaj Piko....:):):):):):):):):):):):)
Szczerze wątpię w to, że a) ET22 będzie kicha, i b), że współpraca z aktualnym przedstawicielem PIKO się skończy. Niby, dlaczego? Pan Grzegorz w przeciwieństwie do poprzedniego reprezentanta, aktywnie się udziela na imprezach i reklamuje PIKO tam gdzie trzeba. Co do ET22 (lub model po SP/SU45) to na pewno będzie minimum na poziomie SP/SU45, więc o ten model bym się nie martwił. Tylko, bo wyszła kicha z jednym wagonem towarowym nie spekulowałbym w kierunku lokomotyw. Z resztą ja nie wierze, że to było docelowo zrobione, to musi być jakieś nieporozumienie w jakimś etapie produkcji. Przy tej ilości produktów, jaką firma PIKO ma na rynku, czasem się nie uda wszystkiego na 100% ogarnąć. Znam to z patologii, mam jedną(!) lokomotywę na rynku, i wiem, jaka jest jazda z tym…
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
519 41 1
Szczerze wątpię w to, że a) ET22 będzie kicha, i b), że współpraca z aktualnym przedstawicielem PIKO się skończy. Niby, dlaczego? Pan Grzegorz w przeciwieństwie do poprzedniego reprezentanta, aktywnie się udziela na imprezach i reklamuje PIKO tam gdzie trzeba. Co do ET22 (lub model po SP/SU45) to na pewno będzie minimum na poziomie SP/SU45, więc o ten model bym się nie martwił. Tylko, bo wyszła kicha z jednym wagonem towarowym nie spekulowałbym w kierunku lokomotyw. Z resztą ja nie wierze, że to było docelowo zrobione, to musi być jakieś nieporozumienie w jakimś etapie produkcji. Przy tej ilości produktów, jaką firma PIKO ma na rynku, czasem się nie uda wszystkiego na 100% ogarnąć. Znam to z patologii, mam jedną(!) lokomotywę na rynku, i wiem, jaka jest jazda z tym…
Powinno być raczej z autopsji...

Nie wypowiem się co do przedstawicielstwa PIKO w Polsce, bo nie jestem biegły w temacie, natomiast co do reszty wypowiedzi Roberta, to jak najbardziej się zgadzam.
 

michu88

Aktywny użytkownik
Reakcje
658 29 5
@KacperWKK Napisz maila do Piko Polska, czy mają faktycznie taki zamiar,na pewno dostaniesz jakąś odpowiedź. Póki co była mowa o III kwartale tego roku, więc najwcześniej lipiec by pasował pod te zapowiedzi z oficjalnej strony PIKO.
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
@KacperWKK Napisz maila do Piko Polska, czy mają faktycznie taki zamiar,na pewno dostaniesz jakąś odpowiedź. Póki co była mowa o III kwartale tego roku, więc najwcześniej lipiec by pasował pod te zapowiedzi z oficjalnej strony PIKO.
Akurat Czerwona nie jest w moim kręgu zainteresowań ale ostatnie wydania modeli były wcześniejsze jak w zapowiedziach więc tak rzuciłem do dyskusji :) .Przy okazji chętnie nacieszyłbym nią oko na waszych makietach i fotkach :)
 

jack_flash

Aktywny użytkownik
Reakcje
664 64 8
Właśnie dostałem zawiadomienie, że wyrażanie swojej opinii jest niedozwolne w tym watku.
Moja opinia była taka - "Podawanie planów Piko, nie jest zašmiecaniem tematu". Co tutaj komuś nie odpowida?
Na dodatek info o planach, też wyrzucili. No to gdzie mam się dowiedzieć, jeśli nie tu?
Jestem poza Polska od wielu lat i zaczynam tracić znaczenie słów w tym języku.
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
Właśnie dostałem zawiadomienie, że wyrażanie swojej opinii jest niedozwolne w tym watku.
Moja opinia była taka - "Podawanie planów Piko, nie jest zašmiecaniem tematu". Co tutaj komuś nie odpowida?
Na dodatek info o planach, też wyrzucili. No to gdzie mam się dowiedzieć, jeśli nie tu?
Jestem poza Polska od wielu lat i zaczynam tracić znaczenie słów w tym języku.
Że co przepraszam zostałeś ocenzurowany?
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
@jack_flash Dyskutowanie o śmieceniu zapewne jest śmieceniem Ale jeśli info o planach PIKO też wyleciało to to jakaś nadgorliwość była. Wrzuć je raz jeszcze po prostu.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Odnośnie wagonu wymienionego w poście wyżej mała fotka żeby zrozumieć moje rozczarowanie. Zobacz załącznik 391296
Jak to możliwe to spróbuj im oddać i poproś o zwrot kasy :boso: A nuż się uda.
[DOUBLEPOST=1464587341][/DOUBLEPOST]
A tak ich bronilem, ze wagon pewnie będzie ok. No to lipa na maksa i brak slow. No nic, polezy na polkach, bo jest trzy razy za drogi jak na takie odwzorowanie.
Ja też wyrażałem nadzieję, że za 168zł to jednak nie będzie to co jest.... Ale zarzucić nic im nie można. Wizualizacja przecież była jak ten wagon. Jak widać nie można ufać temu, że z uwagi na cenę zajdą zmiany na lepsze.... (to a propos wcześniejszego "niebieskiego" wagonu za 70zł)....
[DOUBLEPOST=1464587661,1464587162][/DOUBLEPOST]
Nie naganiam. Mam kilka stonek i kociołków a także kilka bonanz. Ale to były produkty porządne. A to jest kpina w czystej postaci. Mam nadzieję że to pomyłka. Jeśli tak i wagon jest porządny to go kupię bo tak planowałem.
Skoro kolega wyżej ( arturderby ) pokazał fotkę jaki jest wagon, to po co piszesz, że jest nadzieja iż jednak jest inny skoro każdy widzi jaki jest :) ?
[DOUBLEPOST=1464587787][/DOUBLEPOST]
... ET22 wykonany z podejsciem do tego wagonu oznaczałby "taczkę" dla PIKO...
czacza - jak kilku kolegów wyżej - nie rozumiem tego hejtu. Przy okazji wagonu o którym mowa zaczyna się prorokowanie o ET22... pytanie - po co? Pisanie dla pisania? Takie dolewanie oliwy do ognia żeby było fajowe "buch"?
Skoro PIKO wydało SP45/SU45 jakie - każdy widzi - to czemu miało by wydać "malowane" ET22 ? (pomijając fakt, że PIKO w ogóle jeszcze nie ogłosiło oficjalnej zapowiedzi tej lokomotywy)....
Niektórzy użytkownicy tego forum mogliby w końcu wyjść z piaskownicy.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 315
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki