• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
Tak.
Znaczące różnice, to:
- poręcze jako dodatkowe elementy, do samodzielnego montażu (poprzednio, odlane razem z pudłem), zmiana na plus;
- kratka nawiewu namalowana (poprzednio odlana razem z pudłem), zmiana na minus.

Więcej zmian, poza powyższymi, według mnie nie ma.
[DOUBLEPOST=1463524140,1463522844][/DOUBLEPOST]Zapomniałem, o prądnicy na wózku...
Prawdopodobnie w wagonach z tego zestawu zastosowano wózki z prądnicą, takie same jak we wcześniejszych wagonach sypialnych.
 
Ostatnio edytowane:

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
takie same jak we wcześniejszych wagonach sypialnych.
Także forma pudła, poza dachem (znowu z niepotrzebnymi wywiewkami po stronie korytarza), jest identyczna do owych sypialnych. Stąd też nieszczęsne nadrukowane kratki... może Ostbahn by opracował fototrawione do waloryzacji? Wtedy można by było przeboleć ten szczegół i łatwo go poprawić.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Tak.
Znaczące różnice, to:
- poręcze jako dodatkowe elementy, do samodzielnego montażu (poprzednio, odlane razem z pudłem), zmiana na plus;
- kratka nawiewu namalowana (poprzednio odlana razem z pudłem), zmiana na minus.

Więcej zmian, poza powyższymi, według mnie nie ma.
[DOUBLEPOST=1463524140,1463522844][/DOUBLEPOST]Zapomniałem, o prądnicy na wózku...
Prawdopodobnie w wagonach z tego zestawu zastosowano wózki z prądnicą, takie same jak we wcześniejszych wagonach sypialnych.
Kolega już wszystko napisał. Dodam przy okazji, że szkoda też, że nie zrobili 3 stopni jak być powinno przy drzwiach - dalej są po dwa. Ale nikt chyba z nas nie liczył, że Tillig to zmieni :) (Wizualizacje pokazywały 3 jak i brak wywietrzników dachowych po jednej ze stron na dachu). Na zdjęciach tych modeli w H0 na stronie świata modeli widać, że jest ich cały komplet.

Co ciekawe w wersji TT wagony wyszły prawie jak na wizualizacji: http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=88496 - brak wywietrzników dachowych na jednej ze stron dachu, 3 stopnie.... słowem lepsze.

Szkoda, że H0 to praktycznie powtórka z poprzedniego. Mam już 100% pewności, że w wersji H0 z epoki IV , tzn tej http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=88505 będzie to samo. Liczyłem, że przynajmniej z wywietrznikami coś zmienią. Chyba sobie daruję. Bardziej trawię drobne błędy w oznaczeniu niż w elementach wyposażenia. Szkoda kasy według mnie na tak dużą ilość byków. Chciałbym aby Roco wydało Y-eki w epoce IV, wtedy bym opchnął posiadane Tilligi Bd, które traktuję jako Y-ekową zapchajdziurę w epoce IV...
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Tillig nie zrobi wersji z trzema stopniami, bo musieliby przerobić formę podwozia.
Dla nich nieopłacalne. Wagony i tak sprzedadzą się.

Jeśli chodzi o Roco, to chyba nie prędko doczekamy się kolejnych wagonów YB.
Piękna forma, a jak dotąd wyszły tylko 4 wagony w malowaniu PKP.
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Widziałem wczoraj te wagony w sklepie. Doradzam, abyście przy kupnie zwrócili uwagę na wygięcie pudła, w formie tzw.banana, gdyż oba egzemplarze, które oglądałem były całkiem brzydko wygięte. Widać to nawet na zdjęciu umieszczonym parę postów wyżej.
 
B

bobby74

Gość
Tymczasem u MSL zaświecił się - wprawdzie na żółto - Tillig 74837 PKP IC jako dostępny i można zamawiać.
Postawiłbym takiego w składzie koło Robo, ale po Waszych komentarzach powyżej odechciewa mi się... ;)
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Tymczasem u MSL zaświecił się - wprawdzie na żółto - Tillig 74837 PKP IC jako dostępny i można zamawiać.
Postawiłbym takiego w składzie koło Robo, ale po Waszych komentarzach powyżej odechciewa mi się... ;)
Posiadam tilligowe Ygreki w malowaniu ICC i nie posiadają one wady, o której wspomniałem powyżej. Ale mają inne: słabiutko odtworzone wózki, spore opory przy toczeniu, no i te nieszczęsne namalowane kropki świateł końcowych.
 
B

bobby74

Gość
Tymczasem Roco się zorientowało, że z brązowym dachem na wagonie Roco 76875 coś nie tak będzie i prezentują nową koncepcję

248772_b.jpg
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Co do taboru tramwajowego, to tramwaj Solaris będzie można zakupić w polskim sklepie: (model przedstawia tramwaj używany w MPK Poznań):
Linia 10 http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=90940
Linia 6 http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=90939

Model bez napędu... niestety.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
stwierdziliśmy że model jest "przemalowanką" mająca niewiele wspólnego z prawdziwym tramwajem.
Już chyba nie raz na forum pisałem, że firma VK-Modelle ma miniaturę przedstawiającą Tramino w wyglądzie niezgodnym dla jakiejkolwiek wersji realnie istniejącej. Jedynie odpowiada (i to też pomijając kilka detali) jedną z kilku wizualizacji tego tramwaju, ukazywanych w trakcie prac nad nim. A zatem nigdy żaden model tego tramwaju od nich nie będzie odpowiadał jakiemuś oryginałowi.
Chyba że zrobią nowe formy pudla, ale w to nie wierzę, szczególnie że każda z prawdziwych wersji różni się od siebie wyglądem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 321
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki