• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Mam trochę zdjęć CTL z lat 2006-2010. Kilkanaście różnych węglarek ale żeby zrobić modele tych wagonów to będzie ciężko.
Pare zdjęć modeli, co by podgrzać atmosferę:
Zdjęcie 1 -Skoda 182 powstała w 2007r, nie zdążyłem z podmianą pantografów, był potrzebny na wystawę.
Zdjęcie 2 -Skoda 120
Zdjęcie3 -Skoda 130 "bobina"
000_0019a.jpg
ET05 CTL 2a.jpg
IMG_3953a.jpg
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
mogę sprawdzić, ale ja akurat nie naprawiam węglarek, ale jest u nas ich dużo. Muszę znać typ i tyle... Nawet zdjęcia porobię jak są takie u nas.
Typ ? To właściwie ciekawe jak na CTL czy dawnym PCC rozróżnia się typy przy takiej mieszance wagonów węglarek. Może raczej pochodzenie. Tak jak napisałem - na DB to Eaos106. Na SNCF E[jakiś numer - chyba 79]. Ale dla porządku DB i SNCF to malują przy serii. W każdym razie różnorodność [pochodzenie zachodnioeuropejskie (np SNCF i SNCB), czechosłowackie, węgierskie i jugosłowiańskie] węglarek prywaciarzy pozwala otrzymanie ciekawych składów, tylko oczywiście nie można tego robić z kosmosu.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Mam trochę zdjęć CTL z lat 2006-2010. Kilkanaście różnych węglarek ale żeby zrobić modele tych wagonów to będzie ciężko.
Pare zdjęć modeli, co by podgrzać atmosferę:
Zdjęcie 1 -Skoda 182 powstała w 2007r, nie zdążyłem z podmianą pantografów, był potrzebny na wystawę.
Zdjęcie 2 -Skoda 120
Zdjęcie3 -Skoda 130 "bobina"
Zobacz załącznik 337818 Zobacz załącznik 337819 Zobacz załącznik 337820
Może byś zapodał w osobnym wątku np Prawdziwa kolej - Tabor CTL, bo chyba takiego nie ma. Sądzę, że przynajmniej 2-3 możliwości dobrania odpowiednich modeli się znajdą.
 
Reakcje
635 3 1
Zestaw 47176 od Maerklina to fikcja, CTL nie miał nigdy takich węglarek, znam ich węglarki jak własną kieszeń. Te węglarki Maerklin/Trix zrobił do lokomotywy 39861 czyli BR189 w malowaniu CTL "Globus" i chodziło żeby pasowało do zestawu. Klient niemiecki nie wybrzydza i tak kupi.
Bardzo podobne pudła miały inne węglarki które dla CTL sprowadził do Polski słowacki Ax Benet ,tylko że na innych wózkach Y25. Te węglarki nosiły malowanie niebieskie z żółtym pasem, opatrzone były naklejką CTL ale właścicielem był AX Benet.
Zobacz załącznik 337808

Nie wiem skąd to parcie na czarno-srebrną węglarkę CTL, skody w malowaniu globus długo jeździły z niebeskimi czy brązowymi węglarkami, pierwszą węglarką która nosiła czarne barwy była nowo zbudowana w Gniewczynie, szukam dokładnej daty.
Pierwszą skodą CTL w czarnym malowaniu była 182 120-6 uroczyście zaprezentowana w Oleśnicy 16 marca 2007r, drugą skodą w czarnym malowaniu była 182 024-0 miała początkowo żółte pantografy.
A ja wiem skąd "to parcie" na czarno-srebrną węglarkę CTL :).
Rzecz w tym, że osoby podejmujące kluczowe decyzje w sprawie produkcji akurat takich, a nie innych modeli, w takich firmach np. jak Maerklin/Trix, nie mają zielonego pojęcia ani o taborze, ani o tym jakie wagony i w jakim malowaniu, i z jakimi lokomotywami w rzeczywistości jeździły... Myślą po prostu tak, jak pierwsza lepsza osoba "z ulicy", która widząc "globus" na lokomotywie uważa, że najbardziej pasuje do niej wagon "z globusem" :). I oto cała "tajemnica"...
A z chęci zysku (bez najmniejszych nawet inwestycji) są skłonni namalować ten "globus" na czymkolwiek, co chociaż trochę przypomina wagon.
 
Ostatnio edytowane:

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Z tego co wiem to model Maerklin BR189 powstała głównie na rynek niemiecki, w 2012 w Niemczech jeździło 5 takich czarnych lokomotyw, jeździły z różnymi składami, obsługiwały rafinerie. W zagłębiu Rhury często jednak ciągneły Eaos'y tj:
http://www.ipernity.com/doc/goederenwagens/30190801 - bardzo ciekawa węglarka bo przy rozstawie czopów wózków 8,5m zmieniono wózki z 1Xta na Y25 aby mogły dostać dopuszczenie do użycia poza Polską.
 
Ł

Łukasz31

Gość
Mam pytanie jakie gniazdo dekodera będzie w tej Skodzie 182 MTB? Pytam bo nie mogę przypomnieć sobie gdzie o tym czytalem
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 321
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki