• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości PKP 2016

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
520 41 1
Skoro temat wszedł, na temat "Do Siego..." i kończymy stary 2016, oraz wielkimi krokami wchodzimy w Nowy 2017 rok, to korzystając z okazji chciałbym tą drogą wszystkim forumowym Koleżankom, Kolegom, Kolegom z branży kolejowej, Mikolom ;), Adminom, Moderatorom, wszelkim Pasjonatom, Modelarzom, Kolekcjonerom i Zbieraczom
złożyć życzenia Szczęśliwego Nowego 2017 roku, samych radości, pomyślności, spełnienia marzeń i realizacji celów, sukcesów i mało miejsca w portfelu z powodu dużej gotówki i dużo miejsca na pólkach z powodu jeszcze większej ilości wymarzonych modeli...
Kolegom, którzy Nowy Rok "będą witać" na szlaku lub na postoju gdzieś w Polsce, życzę spokojnej służby i "zielonej", oraz szczęśliwego powrotu do domu.

życzy

Tomek z Katowic
Engineer
 

Krzychu 126

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Zastanawiam się nad poziomem odwzorowania rzeczywistości w modelu Piko 58725.

Czy model ma się do rzeczywistości tak samo jak poprzednie wypusty z ep. IV(96018, 96051 ) czy może w latach 80 ten wagon mógł przechodzić jakieś modernizacje ?
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Z tej serii wagonów to były jeszcze kuszetki ?110 czy Bc ?
A propos wagonów 110, na takim jednym materiale filmowym ze stacji Warszawa Grochów (materiał z epoki IVc), można zauważyć takie oto oznaczenie na jednym z wagonów typu 110Ab - (może komuś do czegoś się przyda):

Bcd.jpg


Źródło: Trzeci filmik z tej strony: http://www.tvp.info/28700630/kombin...odzinna-wspinaczka-do-wyciagu-zimowiska-w-prl

Inne: http://tabor.krb.com.pl/?110ab-bc,46
 
Ostatnio edytowane:

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
Mam pytanie - w jakich pociągach, tzn, towarowych, osobowych czy towosach można było spotkać wagon służbowy, taki jak konduktorski Ft wydany w 2016 przez Roco (Roco 76680)?
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.499 35 1
to model wagonu przystosowanego dla pracy drużyny pociągu towarowego zwany brankard, wagony tego typu jeździły w pociągach towarowych zbiorowych, które zajmowały się dowożeniem i zabieraniem wagonów towarowych na ładownie publiczne oraz bocznice stacyjne na danym odcinku obsługi. Taki pociąg zazwyczaj zaczynał bieg z większej stacji towarowej (np. manewrowej lub rozrządowej). W takim wagonie podróżowała ekipa pracowników kolejowych - kierownik pociągu towarowego, ustawiacz, manewrowy. Wagon brankard miał więc przedział dla tej ekipy, toaletę oraz powierzchnie ładunkową dla przewożenia drobnicy służbowej i dokumentacji miedzy stacjami, oraz hamulec bezpieczeństwa, który w razie potrzeby pracownicy kolei nim jadący mogli użyć.
 

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
to model wagonu przystosowanego dla pracy drużyny pociągu towarowego zwany brankard, wagony tego typu jeździły w pociągach towarowych zbiorowych, które zajmowały się dowożeniem i zabieraniem wagonów towarowych na ładownie publiczne oraz bocznice stacyjne na danym odcinku obsługi. Taki pociąg zazwyczaj zaczynał bieg z większej stacji towarowej (np. manewrowej lub rozrządowej). W takim wagonie podróżowała ekipa pracowników kolejowych - kierownik pociągu towarowego, ustawiacz, manewrowy. Wagon brankard miał więc przedział dla tej ekipy, toaletę oraz powierzchnie ładunkową dla przewożenia drobnicy służbowej i dokumentacji miedzy stacjami, oraz hamulec bezpieczeństwa, który w razie potrzeby pracownicy kolei nim jadący mogli użyć.
Dzięki!
 
Reakcje
35 0 0
A ja mam pytanie czy istnieją na rynku modele wagonów, które można zestawić z wypuszczonymi w 2016 roku wagonami Bautzen Z2-B Tilliga w kremowo-wiśniowym malowaniu PKP z lat 90-tych (501536, 74872) Można znaleźć jakieś wagony 1 klasy?
Czy w ogóle wagony takie jak Bautzen 1 klasy zakupione na początku lat 90-tych przez PKP były eksploatowane poza PKP? Istnieje model (nie w barwach PKP oczywiście) takiego wagonu?
 
Reakcje
35 0 0
Dzięki za info, ale ciągle mam trochę wątpliwości. Wagony Goerlitz 90 miały w latach 90-tych przedziały 8-miejscowe. Czy były wykorzystywane w pociągach Intercity czy tylko w ekspresach?
Papugi ACME o ile się nie mylę mają daty rewizji już prawie z połowy następnego dziesięciolecia, co prawda gdyby przymknąć na to oko to chyba dałoby się je wykorzystać, bo poza tym szczegółem to zdaje się nie różniły sie wyglądem od czasu swojej nowości. Sęk w tym, że praktycznie nie da się ich kupić :)
A czy w ogóle poza PKP były używane takie wagony jak Z2A i Z2B? Rozumiem, że model wagonu 1 klasy nie jest przez nikogo produkowany?
Próbowałem wyszukać zdjęcia pociągów złożonych z wagonów Z2A i Z2B, ale mi się nie udało.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
Dzięki za info, ale ciągle mam trochę wątpliwości. Wagony Goerlitz 90 miały w latach 90-tych przedziały 8-miejscowe. Czy były wykorzystywane w pociągach Intercity czy tylko w ekspresach?
Papugi ACME o ile się nie mylę mają daty rewizji już prawie z połowy następnego dziesięciolecia, co prawda gdyby przymknąć na to oko to chyba dałoby się je wykorzystać, bo poza tym szczegółem to zdaje się nie różniły sie wyglądem od czasu swojej nowości. Sęk w tym, że praktycznie nie da się ich kupić :)
A czy w ogóle poza PKP były używane takie wagony jak Z2A i Z2B? Rozumiem, że model wagonu 1 klasy nie jest przez nikogo produkowany?
Próbowałem wyszukać zdjęcia pociągów złożonych z wagonów Z2A i Z2B, ale mi się nie udało.
Papugi /tęczówki wyglądały tak samo tylko revizja jest różnicą .Rozpoczęły jazdę w rozkładzie 96/97
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
G90 w latach 90-tych miały na pewno przedziały 8 miejscowe ponieważ nie wszystkie przebudowano i nie od razu. Niestety nie jestem w stanie powiedzieć Ci czy wagony z 8 miejscowymi przedziałami były włączane w składy pociągi kategorii IC ponieważ nie wiem dokładnie kiedy ta kategoria została stworzona ani kiedy dokładnie zaczęto przebudowywać wagony G90 na 6 miejscowe. Pewność jest jeśli chodzi o wagony 136A i 139A. Papugi tak jak napisał @maniek2820.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
Intercity uchwycony latem 1997 roku na CMK, szlak Korytów-Szeligi. Jak zeskanuję to kiedyś, to wstawie trochę fotek z czasów mojej szkolnej i zawodowej przygody z PKP, a konkretnie związanej z wagonownią WWA Grochów.

PKP 96-98_0054.jpg
PKP 96-98_0055.jpg
PKP 96-98_0056.jpg
PKP 96-98_0057.jpg
Jasne, że istnieją. Tak zwane "papugi" oraz wagony typu 136A i 139A oraz wagony typu Gorlitz 90 (2kl), wszystko produkcji ACME.
Pozostaje mieć nadzieje, że ACME wypuści kl. 1 z Grochowa. Przydały by się też Z2B z przydziałem Kraków, bądź Gdynia i herbem Lajkonik oraz ogólnie to co było tylko z innymi numerami. Były to wagony w większosci przypisane głównie do Warszawy. Fajnie jakby @robo i HERIS produkowali to co było w planach, gdyż można by było zwłaszcza w starszych epokach na przestrzeni lat skompletować składy z innych części kraju, niekoniecznie jadące przez Warszawę.
 
Reakcje
35 0 0
A czy wagony Z2A był używane poza granicami Polski przez inne zarządy kolejowe? Czy istnieje model takiego wagonu?
Jeżeli któryś z kolegów miałby wiedzę na temat wykorzystywania wagonów Goerlitz90 w latach 90-tych w składach Intercity i byłby skłonny się nią podzielić to bardzo proszę o info :)
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
Cóż, znając strategię firmy TILLIG, to właśnie modele, które masz są modelami wagonów użytkowanych przez inne zarządy kolejowe, a przy okazji z powodu podobieństwa do tych naszych, mamy modele w barwach PKP.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 321
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 209

Podobne wątki