• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Ciekawą rzecz dzisiaj Panowie zobaczyłem. Otóż wraz z zamówieniem z jednego ze sklepów internetowych otrzymałem katalog firmy saechsische waggonfabrik stollberg. A w nim wizualizacja lokomotywy Voith Maxima w malowaniu PKP Cargo z podpisem " nie oryginał ale oryginalny". Ciekawa sprawa. W poniedziałek zapodam zdjęcie z katalogu.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
No właśnie, szukałem informacji u wujka Googla o malowaniu Cargo ale albo źle szukałem albo ta lokomotywa to modelowe "nie ma takiego numeru". Aż trudno uwierzyć żeby SM się bawiło w przemalowanki. A jednak
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Lokomotywy typu Voith Maxima są produkowane przez firmę Saechsische Waggonfabrik Stollberg.
Właściciel firmy postanowił wyprodukować model w malowaniu PKP CARGO. Oczywiście jest to zupełna fikcja. Stąd też hasło reklamowe: "Nie oryginał - ale oryginalny!".
Logo firmy Schlesienmodelle pojawiło się na ulotce reklamowej jedynie ze względu na fakt, iż model po wyprodukowaniu byłby dostępny w sklepie firmowych Schlesienmodelle.
Nie wiem czy coś dalej się dzieje w temacie tego modelu, czy pomysł umarł. Na targach w Piotrkowie miał być pokazany prototyp, ale nie zdążono z jego wykonaniem.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Dzieki za foto, jednak na wizce szału nie ma, może na modelu będzie to malowanie lepiej wyglądać, bardziej przychylał bym się do propozycji Darka, tymbardziej że raz udało mi się widzieć taką na żywo i byłem pozytywnie zaskoczony.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
Lokomotywa wygląda jak z kadru "Pan Kleks w kosmosie" albo "Pamięć absolutna". Osobiście aczkolwiek lubię obydwa filmy od Voith'a wolę Class66

Jeszcze tylko postawić obok SA108..;)
 
B

bobby74

Gość
W Piotrkowie, przedstawiciel firmy deklarował że do końca roku pojawi się model tej lokomotywy, tyle że bez logo Lotosu.
W planach jest rzeczywiście model loka - numery producenta 60065-60069 - z numerem lokomotywy ...264 002-7 - lakierowanie co do joty takie, jakie jeździ na usługach Lotosu - patrz fotka z posta @DarekW - tylko bez logo na frontach i ścianach bocznych. Fachowcy od domalowywania tego co trzeba poradzą sobie napewno :)
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Tak dokładnie. Z tego co widzę to taką (w takim malowaniu) użytkowała Kolej Bałtycka. Wraz z tymi węglarkami z mojego linku mogły by tworzyć fajny skład. Minusem jest dość duża cena ten lokomotywy, no chyba że to cena loka wraz z dźwiekiem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 305
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki