• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
Określenie "przemalowywanka", które - jak zauważyłem na tym Forum - odnosi się zarówno do modeli wagonów występujących na PKP w wielu tysiącach sztuk (w pełni zgodnych z oryginałem), jak i do tych, które są całkowitą bzdurą - jest nieco mylące :).
Dlatego też, ponieważ określenia "przemalowywanki" nie da się już niestety wyrugować z potocznego słownika, proponuję w każdym przypadku rozróżniać wyraźnie "przemalowywanki" w pełni prawdziwe, od "przemalowywanek" całkowicie fałszywych.
Niestety, cysterna "Transchem" firmy Tilig należy zdecydowanie do tych drugich "przemalowanek"...

Dobra , poprawie się i może uściślę temat co by inni już nie pytali iż cysterna Tillig nr 76653 jest modelem który nigdy nie istniał w rzeczywistości.




Natomiast mam pytanie o parowóz Roco 63259 Tkt2 , jego kulturę jazdy , silnik i w końcu czy warto go kupić?


.
 
Ostatnio edytowane:
B

bobby74

Gość
Określenie "przemalowywanka", które - jak zauważyłem na tym Forum - odnosi się zarówno do modeli wagonów występujących na PKP w wielu tysiącach sztuk (w pełni zgodnych z oryginałem), jak i do tych, które są całkowitą bzdurą - jest nieco mylące :).
Dlatego też, ponieważ określenia "przemalowywanki" nie da się już niestety wyrugować z potocznego słownika, proponuję w każdym przypadku rozróżniać wyraźnie "przemalowywanki" w pełni prawdziwe, od "przemalowywanek" całkowicie fałszywych.
Niestety, cysterna "Transchem" firmy Tilig należy zdecydowanie do tych drugich "przemalowanek"...
A jest taka cysterna na polskich torach (mam na myśli konstrukcje), żeby z tej przemalowywanki fałszywej Tilliga zrobić rękoma naszych rodzimych artystów jakąś przemalowywanke prawdziwą?
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
Tak czytając informacje na stronie MTB, co prawda w skali TT jest też w ofercie Skoda E499.1.
Nie sposób nie pomarzyć o tym modelu we właściwej skali ☺ ba, może i nawet jako EP05. Może i z czasem, kto wie.
Na razie i ja wezmę 182-ke
 
Ostatnio edytowane:

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
CTL... Czy macie gdzieś zdjęcie orginału? Wykonanie oceniacie na dobre, ale zgodność z orginałem? Nie pytam już o same malowanie, ale ogólny wygląd maszyny.
 

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
http://www.swiatmodeli.com/t448p040-ctl-p-6033.html ale zamieszałem. Chodziło mi o ten CTL hahahaha A CTL Logistics mam na co dzień, Dlatego jak cos można do mnie pisać. Pomogę z tematem CTL Chemkol, Logistics, bo pracuję w tej firmie. CTL Chemkol Bierawa.
[DOUBLEPOST=1446450489][/DOUBLEPOST]Chodzi mi o te coś. Do nas to nie przyjeżdża. Czasem widzę z okna coś takiego przejedzie, ale nawet nie wiem czy ten model jest nawet podobny do orginału. Kupiłbym, ale trzeba wiedzieć czy warto. Już mi tu raz kolega odpowiedział tu na pytanie, ale napisał, że model dobrze wykonany. Miło, ale czy przypomina swoją prawdziwą wersję?
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
Jak już pisałem wcześniej model T488 wykonany jest dość wiernie. Oczywiście znajdzie się coś do czego można by się przyczepić. Jak dla mnie w T488 pomost na odcinku nad zbiornikiem paliwa jest za cienki. Barierki czołowe wykonywane są nie do końca wiernie z orginałem (wersja PMT). To jedyne wady jakie znalazłem ale jest to model i jak w każdym na upartego coś się znajdzie.
Co do 182 wypowiadał się nie będę, bo widziałem go przez szybę.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
http://www.swiatmodeli.com/t448p040-ctl-p-6033.html ale zamieszałem. Chodziło mi o ten CTL hahahaha A CTL Logistics mam na co dzień, Dlatego jak cos można do mnie pisać. Pomogę z tematem CTL Chemkol, Logistics, bo pracuję w tej firmie. CTL Chemkol Bierawa.
[DOUBLEPOST=1446450489][/DOUBLEPOST]Chodzi mi o te coś. Do nas to nie przyjeżdża. Czasem widzę z okna coś takiego przejedzie, ale nawet nie wiem czy ten model jest nawet podobny do orginału. Kupiłbym, ale trzeba wiedzieć czy warto. Już mi tu raz kolega odpowiedział tu na pytanie, ale napisał, że model dobrze wykonany. Miło, ale czy przypomina swoją prawdziwą wersję?
t488p 040 -trochę się nie zgadza w tym modelu, dla porównania zdjęcie oryginału:
http://sigman.kolej.org.pl/foto/t448p-040n.jpg (kolory są przekłamane ale nie o nie chodzi)
W modelu nie zgadzają się szyberki na drzwiach, i białe oznaczenia na przedziale maszynowy są za małe. Model wygląda ładnie szkoda że przy tej cenie odbiega od oryginału.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Koledzy, czy coś ciekawego z epoki IV lub V ma się ukazać w najbliższym okresie przedświątecznym? Mam na myśli wagony a chodzi o przygotowanie listu do Mikołaja.
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
Kurcze, też mnie korci żeby się zapisać na STK (zawsze to jakiś związek z Wrocławiem), ale muszę mocno kontrolować budżet modelowy. Mam nadzieję, że będzie troszkę czasu na rynku i ewentualnie ją zakupie.

Pytanie tylko jakie wagony do niej ?

Jeśli będzie miała taki herb na czole, to ją biorę :) http://rail.phototrans.eu/14,33533,0,Skoda_59E3_182_111_5.html
A jaki nr tej skody ma być? Jeśli typowo STK bez dzierżawy do Lotosu, to wszelkiego rodzaju beczki z tamtych lat (do paliwa, smoły, asfaltu, różnoraka chemia), węglarki CD Cargo i...np. taki piękny zestaw SP32 jak na zdjęciu powyżej ;) Poza tym zdarzały się różnorakie inne przewozy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 218
Tabor 303
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki