• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

Darek1957

Znany użytkownik
Reakcje
1.209 0 0
Żeby stwierdzić, czy lokomotywa Ty2 wypada z torów na łuku model trzeba wysłać do Austrii. Całość operacji może trwać od 15 do 30 dni roboczych.
Do tego serwis ROCO do 17 sierpnia nie pracuje z uwagi na przerwę urlopową...jakaś masakra. Dlatego wyjaśnienie problemu nastąpi, jak dobrze pójdzie, w połowie września.
 
Reakcje
45 1 5
To już nawet nie chodzi o ROCO. To tak dla potomoności. W Ol-ce są inne dźwięki gwizdawki, nie wiem czy nagrane z oryginalnej lokomotywy czy nie. Do wielu parowozów to już nie wiadomo jak było (chyba że z filmów jak Pruissen'a), na przykład TKt2, lub Oi2. Do Ty2 i TKt48 jeszcze można nagrać prawdziwe!
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Wczoraj zostałem posiadaczem lokomotywy Ty2. I ku mojemu zdziwieniu, model na łukach wypada z torów. Po prostej jeździ bardzo dobrze, ale przy wjeździe na łuk wypada dwoma, trzema kołami z torów.
Łuki na mojej makiecie - R4. Z resztą, inne loki radzą sobie doskonale z tą trasą. Po raz pierwszy zetknąłem się z takim zjawiskiem. Myślę, że lokomotywa posiada jakąś ukrytą wadę.
Powolutku wjechac lokomotywa w luk i zobaczyc czy cos sie nie zaczepia w ukladzie wiazarow. Problem moze byc tak prosty jak wygiety wiazar. Warto tez od razu naoliwic i wysmarowac caly uklad jezdny, nie wiem czy Kolega to zrobil. Czy wozek toczny sie wykoleja? Moze to doprowadza do wykolejania.
 

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
Powolutku wjechac lokomotywa w luk i zobaczyc czy cos sie nie zaczepia w ukladzie wiazarow. Problem moze byc tak prosty jak wygiety wiazar. Warto tez od razu naoliwic i wysmarowac caly uklad jezdny, nie wiem czy Kolega to zrobil. Czy wozek toczny sie wykoleja? Moze to doprowadza do wykolejania.
U mnie po łukach R3 Roco jeździ bez problemu. Sprawdź układ biegowy , tak jak ci koledzy radzą.
 
OP
OP
Grzes

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
A zvuk czyj ;)
Ten fabryczny ładowany do wszystkich ZIMO , BR52 ?
 
Ostatnio edytowane:

Hornet

Aktywny użytkownik
Reakcje
21 0 0
A ja mam pytanie do posiadaczy Ty2: czy wszystkie kola dotykają wam szyn? Kolega nabył Ty i zgłasza problem, że mu 2 oś wisi odrobinę nad szynami. Dwie pierwsze osie ma "sztywniejsze" od pozostałych. Nie ma ochoty póki co próbować z tym walczyć, bo nie chce poniszczyć.
 

akinomrz

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 10 2
A ja mam pytanie do posiadaczy Ty2: czy wszystkie kola dotykają wam szyn? Kolega nabył Ty i zgłasza problem, że mu 2 oś wisi odrobinę nad szynami. Dwie pierwsze osie ma "sztywniejsze" od pozostałych. Nie ma ochoty póki co próbować z tym walczyć, bo nie chce
poniszczyć.
U mnie jest wszystko w porządku. Na łukach R2 też nic nie wyskakuje (to w nawiązaniu do pytania innego Kolegi).
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 184
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki