• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Wysylka gratis, wiec nie ma potrzeby sie przylaczac. Mnie zastanawia czemu nie wiadomo przydzialow czy rewizji lokomotyw ktore sa juz dostepne w sprzedazy - myslalem ze SK-Model zrobilo sejse zdjeciowa zanim wypuscilo model:confused: Czy to tylko w przypadku SP/SM i EU07 jest taka tradycja?
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Nie chcę się bawić w teorię spiskową, jednak może jest tak jak w przypadku SM42. Jak pojawiła się pierwsza w ogóle to zadzwoniłem do Reynaulds i spytałem czy mogę zamówić. Powiedziano mi że to edycja tylko na polski rynek i nie ma możliwości zakupu za granicą. Ten rok jest pierwszym gdzie SM42 i inne wyroby PIKO spod znaku SK-Model figurują w spisach inwentarzu sklepów zagranicznych. Wydaje mi się że to wynika z umów między SK i PIKO (pamiętam coś przez mgłę sprzed kilku lat). Jeśli piszę bzdury to najmocniej przepraszam. Nie chcę siać plotek.

Na podstawie powyższego stawiam na inicjatywę PIKO.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Czy to oznacza że cały projekt ET41 to Piko (poprzednia czterdziestojedynka w teorii była w sprzedaży zza granicą) a EU07 to SM Model?
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Tego też nie wiem. Tak jak pisałem powyżej to tylko moje przypuszczenia na podstawie tego co czytam/czytałem tu na forum. Stawiam jednak na ET41 jako inicjatywę SK w kooperacji z PIKO tylko że obostrzenia a rynku zbytu już nie istniały. A zresztą, to przecież nie ma znaczenia. Model jest. Cieszmy się...
 

Filozof

Użytkownik
Reakcje
198 0 0
To malowanie nie wyklucza szczecińskiego przydziału. Rewizję według informacji z podlinkowanej strony miał 02.10.2000 (inne źródło podaje podobnie: http://mkseba.xaa.pl/41-149.html) , a do Wrocławia przeszedł w październiku 2001.
Jeśli będzie miał ZT Wrocław (jak mówią dobrze poinformowani), to osoby które chciałyby przydział ZT Szczecin mogą nakleić kalkomanie z takim napisem i nie będzie problemu.
A przed naprawą w 2000r wyglądał podobnie, tylko miał czarne obwódki reflektorów (czyżby rewizja ZNTK Lubań?) : http://jareks.zonk.pl/pekape/htmls/et41-1-1.htm
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
Czy @Bynio lub @Krzysztof Koj mogą potwierdzić przydział tego numeru?
Lub ktoś ze szczęśliwych nabywców?
Ja nie mogę potwierdzić przydziału tej lokomotywy, ponieważ nie mam nic wspólnego z powstaniem tego modelu firmy Piko.
Model powstał z inicjatywy firmy Piko i został przez nią samodzielnie przygotowany, oczywiście w oparciu o wcześniej opracowaną dokumentację do modelu lokomotywy ET41-152A/B, oraz na podstawie danych (numer, przydział, data i miejsce wykonania naprawy) przekazanych przez kogoś z Polski...
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Z jakiegoś powodu odpowiedź Pana Krzysztofa nie napawa mnie optymizmem....Czyli wciąż nikt nie jest w stanie określić na bank przydziału. Wysłałem wczoraj zapytanie do sklepu Lippe. Dam znać jak się czegoś dowiem.pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 185
Tabor 254
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki