• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
519 41 1
Może się nie ukazać, ponieważ firma w Chinach (Modern Gala) która produkuje modele dla ACME jest bankrutem, a formy przejął syndyk.
Nie jest to tak przypadkiem, że akurat formy są własnością (Włoskiego) ACME?
Druga sprawa wspomniana Modern Gala kojarzy mi się z LS Model...
Czyli firma w Chinach produkuje modele dla ACME i LS Model, więc i ten drugi byłby zagrożony...
W tym drugim przypadku akurat (Belgijski) LS Model przejął formy (Austriackiego) RailTop'a wznawiając produkcję Czeskich sypialnych WLABmz (np.48040)... Jakieś fatum(?)
 
Ostatnio edytowane:

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
A zestaw ile ma zawierać wagonów?
Podstawowy zestaw jest 4-ro częściowy. Ma być dodatkowy zestaw trzech wagonów.

Podstawowe dane
- silnik 5-cio polowy lub biegunowy (jak kto woli) ;)
- napędzane 4 osie
- oświetlenie LED biało/czerwone zależne od kierunku jazdy
- wnętrze przygotowane pod oświetlenie LED
- sześcio przewodowe złącze łączące wagony
- gniazdo 21 PIN prrzygotowane pod ESU Loksound
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Lima zapowiedziała model HL1670 - Pendolino jako nowość 2015 w cenie 199,50 EUR

Cena w sklepie suter-meggen.ch
Lima...hmmm...liczyłem, że jednak ACME choć w katalogach juz 5 lat obiecywali ETR610 i nic ( może być jak z naszymi Y-kami. Heris latami nas zwodził i w końcu pojawił się Robo i w zasadzie Heris teraz może sobie te formy ...). Nie wiem jaką jakość teraz prezentuje Lima, no zobaczymy. Cena nie najgorsza, w sumie za 7 członów pewnie gdzieś 1500 zł.

Może się nie ukazać, ponieważ firma w Chinach (Modern Gala) która produkuje modele dla ACME jest bankrutem, a formy przejął syndyk.
No właśnie mnie się tez kojarzy z LS Models a nie ACME. Właśnie oglądnąłem pudełko ACME i nie ma słowa nt. Modern Gala za to na pudełku LS Models jest dobrze wyeksponowane więc raczej o Chrobrego bym się nie martwił.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Po pierwsze, to raczej nadaje się do działu Nowości nie-PKP, po drugie o modelach ETR610 dwóch producentów (ACME i Lima) i ich ew. wersji PKP była już dyskusja dwa razy, dwa lata temu i parę miesięcy temu:
http://forum.modelarstwo.info/threads/pendolino-w-malowaniu-pkp-ic.17300/#post-256415
http://forum.modelarstwo.info/threads/pendolino-pkp-ic-od-acme.24323/
A Modern Gala robi modele prawdopodobnie dla obu firm, ACME i L.S. Models. L.S. Models się do tego oficjalnie przyznaje, wręcz się tym chwali w swoim katalogu i na stronie internetowej, o ACME do tej pory nie wiedziałem, ale coś podejrzewałem. Niedawno w jednym ze sklepów widziałem praktycznie identyczne modele wagonu IC DB z IV epoki, firmowane przez ACME i L.S. Models. Drobne róznice były tylko w odwzorowaniu piktogramów na drzwiach, szczegóły konstrukcji były dokładnie te same.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
519 41 1
A Modern Gala robi modele prawdopodobnie dla obu firm, ACME i L.S. Models. L.S. Models się do tego oficjalnie przyznaje, wręcz się tym chwali w swoim katalogu i na stronie internetowej, o ACME do tej pory nie wiedziałem, ale coś podejrzewałem. Niedawno w jednym ze sklepów widziałem praktycznie identyczne modele wagonu IC DB z IV epoki, firmowane przez ACME i L.S. Models. Drobne róznice były tylko w odwzorowaniu piktogramów na drzwiach, szczegóły konstrukcji były dokładnie te same.

Wszystkie firmy o których wspomniałem powyżej...

Nie jest to tak przypadkiem, że akurat formy są własnością (Włoskiego) ACME?
Druga sprawa wspomniana Modern Gala kojarzy mi się z LS Model...
Czyli firma w Chinach produkuje modele dla ACME i LS Model, więc i ten drugi byłby zagrożony...
W tym drugim przypadku akurat (Belgijski) LS Model przejął formy (Austriackiego) RailTop'a wznawiając produkcję Czeskich sypialnych WLABmz (np.48040)..
kto produkuje w chinach.JPG
Zresztą już o tym dyskutowaliśmy na forum w temacie m.in. kilka ciekawych informacji tutaj:
http://forum.modelarstwo.info/threads/moje-doświadczenia-z-wagonami-acme.19143/page-6
Wszystkie wymienione firmy (włoska ACME, belgijska LS Models i szwajcarski (austriacki?) RailTop) produkują w Chinach...
Nie zdziwiłbym, gdyby okazało się, że w tej samej fabryce... ;)
Ponadto dowiedziałem się, że firmy ACME i LS Models wspólnie przyczyniły się do upadku RailTop.
Na ile prawdziwa jest ta informacja w chwili obecnej nie jestem w stanie powiedzieć.

Podobno jakieś informacje na temat problemów Modern Gala zawarte są w nowym, lipcowym numerze Eisenbahn Kurier i MiBA.

I jeszcze coś na ten temat:

http://www.h0-modellbahnforum.de/t333593f54878-Modern-Gala.html
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 315
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki