• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2015

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.367 40 2
Ja spisków nie znoszę...
Wiem ze off-topic, ale dodam, że sytuacja rynkowa zmusza producentów do dziwacznych posunięć. Nie ma to naprawdę nic wspólnego z narodowością!!!
Przykładem może być zestaw - 485201 "Zugpackung" czyli pakiet z pociągu DRG (Br03 + 4 wagony) wypuszczony bodajże w 2010 roku w cenie 464 Euro
http://www.modellbahn-fokus.de/prod...02-45142-0-de-1-2-2-0-0-0-0-485201/index.html
Niecały rok później ten sam zestaw, powiększony o tory i sterowanie cyfrowe (multimaus) wypuszczono w zestawie startowym 636181 za 399 Euro!!!
http://www.modellbahn-fokus.de/prod...02-74655-0-de-1-2-2-0-0-0-0-631181/index.html

Już sobie wyobrażam coby się w tu na forum działo gdyby podobna sytuacja dotyczyła jakiś modeli w polskim malowaniu.o_O
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
qwertas, nie musisz krzyczeć dużymi literami - napisałem że każdy wyciąga swoje wnioski: dla Ciebie sprzedaż niedorobionych modeli z orzełkiem po adekwatnej cenie byłaby spiskiem. OK, Twoja opinia, ziębi mnie to.
Dla mnie oferowanie towaru zalegającego magazyny (dodatkowo wybrakowanego przez niepełne oznakowanie), wartego nie więcej niż około 40 Euro (bazując na cenie jaka zadowala firmę Brawa przy wyprzedaży podobnego produktu) za cenę prawie dwa razy większą to patologia.
Podobne sytuacje już dotyczyły modeli w polskim malowaniu: Fleischmann z Tp4 (i towarzyszącymi modelami) też kasował 'podatek od orzełka' , przeceny Roco modeli PKP przeszły już do legend i na forum działo się dokładnie to samo - naciąganie raczej nie spotka się z zadowoleniem klientów.

Ze strony Świata Modeli: UWAGA - otrzymaliśmy wyjaśnienia firmy Brawa dotyczące tych modeli :"Od ponad dwóch lat firma Brawa próbowała uzyskać szczegółowe opisy wagonów i nie otrzymała pomocy.
Modele będą więc sprzedawane w takim malowaniu jak obecnie bez możliwości jakichkolwiek zmian"

Żałosne.

Pomocy to potrzebuje ten kto takie bzdurne wytłumaczenia wymyśla, producent powinien dokumentację opracować. Jeśli nie można odtworzyć opisów szczegółowych to trzeba wykonać zgodne z przepisami (dla ścisłości, właśnie takie: zgodnie z przepisami, a nie bazowane na zdjęciu oryginału, są stosowane dla większości modeli z epoki III w oznaczeniach PKP).
W najgorszym przypadku można się wzorować na innych modelach z tego okresu (chyba że przez 2 lata nie udało się znaleść żadnego obrazka takowego).
Grunt, że przez 2 lata udało się odnaleść sprzedawców modeli (a może oni wiedzą jak się prawidłowo oznacza?), bo od zapowiedzi do rozpoczęcia dystrybucji też trochę minęło...
 

mikel

Aktywny użytkownik
Reakcje
32 1 0
Proponowałbym ze swojej strony powrócić do tematu i korzystając z okazji chciałbym się zapytać, kiedy wspomniane modele pojawią się w sprzedaży/i w jakiej ilości?
Dostałem informację od MM, że mają być w sprzedaży w następnym tygodniu już. Podobno kolory są lekko "przekłamane" niż te na stronie SK-Model. Zdjęcia modeli mają być po weekendzie.
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
Ze strony Świata Modeli: UWAGA - otrzymaliśmy wyjaśnienia firmy Brawa dotyczące tych modeli :"Od ponad dwóch lat firma Brawa próbowała uzyskać szczegółowe opisy wagonów i nie otrzymała pomocy.
Modele będą więc sprzedawane w takim malowaniu jak obecnie bez możliwości jakichkolwiek zmian"
Żałosne.
W pełni się zgadzam. Dla mnie do tej pory firma Brawa była synonimem wysokiej jakości, pomijam małą wpadkę z oliwkową Pt31 z użyciem "_" zamiast "." przy przydziale, bo przy pierwszym modelu PKP mogło im się to zdarzyć. Kupując model takiej firmy, płacąc było nie było - wysoką jak na model 4 osiowego wagonu cenę - mam prawo oczekiwać modelu na najwyższym poziomie pod każdym względem, w tym również opracowania oznaczeń. Szlachectwo podobno zobowiązuje...a co dostaliśmy - pkpopodobny wyrób quasi modelarski będący kpiną z modelarzy.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Ten model w przeliczeniu na naszą walutę rzeczywiście kosztuje grubo ponad tysiąc złotych. To jest Maerklin/Trix a więc szczegółowość gorsza, niż Acme. Cena jest więc kosmiczna.
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
No właśnie na LokoModel ma status dostępne. (nie otrzymałem niestety odpowiedzi na maila). Natomiast w innych sklepach przedsprzedaż. Wydaje mi się, że jeszcze jej nie ma.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Odbieraki też pozostawiają sporo do życzenia. Producent ma niezły tupet żądając tyle pieniędzy za ten model.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
powiedzmy że z podobnie skomplikowanym malowaniem kosztuje niecałe 700 PLN bez dekoderów chyba.
http://mobadaten.de/wiki/TRX_12355_DBAG_V_BR_189_Elektrolokomotive_"Niederlande"
więc przegięcie małe jest.
ale lok wygląda pięknie.
Trudność wykonania podobny do EU43 "szczypiorek" acme lub niedługo roco (za około 900 PLN w analogu)
Więc jakby grafika była "piękna" to jest to coś co chciałbym mieć.
 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
powiedzmy że z podobnie skomplikowanym malowaniem kosztuje niecałe 700 PLN bez dekoderów chyba.
http://mobadaten.de/wiki/TRX_12355_DBAG_V_BR_189_Elektrolokomotive_"Niederlande"
więc przegięcie małe jest.
ale lok wygląda pięknie.
Trudność wykonania podobny do EU43 "szczypiorek" acme lub niedługo roco (za około 900 PLN w analogu)
Więc jakby grafika była "piękna" to jest to coś co chciałbym mieć.
Zaqu
Ten link to jest niestety do Minitrixa a co się z tym wiąże jest to skala N co nie można porównywać cenowo do skali HO.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 223
Tabor 325
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 151

Podobne wątki